Slechts 6 procent marketeers integreert AI volledig

Slechts 6 procent van de marketeers heeft AI volledig geïntegreerd in de dagelijkse werkzaamheden. Dat blijkt uit het 2026 Marketing Data Report van Supermetrics. Tegelijkertijd ervaart 80 procent druk om met AI aan de slag te gaan.

Volgens het internationale onderzoek onder marketeers bij merken en bureaus komt 89 procent van de druk vanuit het management. Toch heeft 52 procent van de marketingteams geen regie over de eigen datastrategie en meetkaders; die worden vastgesteld door externe teams. Daarnaast wacht de helft van de respondenten 1 tot 3 werkdagen op ondersteuning van datateams, terwijl slechts 7 procent realtime hulp krijgt.

Vertrouwen in AI blijft beperkt

Het vertrouwen in AI is laag: 18 procent zegt veel vertrouwen te hebben in AI-toepassingen. Daarnaast geeft 37 procent aan dat een duidelijke AI-strategie vanuit de organisatie ontbreekt. Ook privacy speelt een rol: 39 procent ziet risico’s bij het gebruik van AI.

Financiële druk vergroot de terughoudendheid. 55 procent van de marketeers moet kosten verlagen en tegelijkertijd prestaties op peil houden. Bijna 40 procent heeft moeite om de return on investment over verschillende kanalen aan te tonen, wat leidt tot extra kritische blik op marketingbudgetten.

Oproep tot sterkere datagrondslag

Anssi Rusi, CEO van Supermetrics: "AI kan marketingprestaties versnellen, maar alleen als de onderliggende data op orde zijn. Wanneer marketingteams beschikken over schone, gestructureerde en actuele data, kunnen zij AI inzetten voor beslissingen met aantoonbare zakelijke impact."

Supermetrics werkt onder meer voor organisaties als BBC, Heineken, Levi's en L'Oréal. Het bedrijf stelt dat organisaties eerst moeten investeren in centrale datasturing, heldere verantwoordelijkheden en meetbare resultaten voordat AI op grotere schaal kan worden toegepast.

Het volledige rapport is te downloaden via de site van Supermetrics.


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

AI AM breidt uit en wijst op AI-achterstand Nederland

23-04-2026 | 15:42:12
Volgens de initiatiefnemers wijst die groei op een bredere uitdaging: de adoptie van AI in Nederland blijft achter door een gebrek aan infrastructuur.

Deze merken hebben de beste AI-reputatie

23-04-2026 | 13:32:00
Tijdens het M100 Event lanceerde Marketing Report de Merken500. De maand gaan we een deel van de achterliggende data bekendmaken. In deze vierder deelpublicatie earned media. Datapartner is Ainigma, de meetperiode is oktober 2025

Patrick Petersen: Claude vs ChatGPT in cyberstrijd

17-04-2026 | 08:30:00
Er was ooit een tijd dat AI-bedrijven elkaar probeerden te overtreffen met zaken als innovatie, snelheid en gebruiksgemak.

Gemeente Almelo versnelt met AI-weken

17-04-2026 | 07:00:00
In samenwerking met Adwise Academy organiseerde de gemeente AI-weken waarin medewerkers leerden hoe zij AI praktisch en verantwoord kunnen inzetten.

Chiquita viert National Banana Day met AI

16-04-2026 | 13:10:00
Chiquita zet National Banana Day opnieuw in als wereldwijd merkplatform. Met een AI-gedreven video op Times Square
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Saskia van Weert

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.