Screenforce: NMO introduceert Video Totaal voor kijkcijfers

NMO is gestart met Video Totaal, de vernieuwde standaard voor het meten van kijkcijfers. Daarmee wordt videobereik niet langer alleen lineair gemeten, maar ook over online platformen en verschillende devices.

De eerste voorlopige cijfers worden sinds 7 april gepubliceerd. Daarmee wordt de nieuwe manier van meten zichtbaar in de dagelijkse praktijk.

Breder beeld van kijkgedrag

Video Totaal combineert live en uitgesteld kijken met online video, video on demand en platforms zoals YouTube. Dit levert een completer beeld op van hoe videocontent daadwerkelijk wordt geconsumeerd.

De nieuwe meetmethode sluit aan op het huidige kijkgedrag, waarbij content verspreid wordt bekeken over meerdere schermen en momenten.

Nieuwe metrics en publicaties

Met de introductie verandert ook de manier van rapporteren. Naast bereik en kijktijd wordt het kijktype kijkmoment toegevoegd, waarbij het moment van consumptie centraal staat.

De cijfers worden gefaseerd gepubliceerd: eerst voorlopige cijfers op basis van het televisiescherm, later aangevuld met uitgesteld en online kijken. De definitieve rapportages combineren alle vormen van videokijken.

Voor broadcasters en adverteerders biedt dit meer inzicht in het totale bereik en de prestaties van videocontent en campagnes.

Meer informatie over Video Totaal en het vernieuwde kijkonderzoek is te vinden via Screenforce.

www.screenforce.nl


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

The Invaders organiseert The Value Game Sessions #12

19-05-2026 | 16:56:54
Tijdens het gratis event staat The Passion Premium centraal: de rol van emotie, passie en nostalgie in marketingcampagnes.

Andy Mosmans: De strijd om overtuiging

19-05-2026 | 16:04:50
Er is nooit een moment geweest waarop overtuigingssystemen stopten met het vormgeven van de wereld. We leven er nog altijd middenin.

Havas Lemz en Bolletje lanceren Tortilla Crackers

19-05-2026 | 14:35:00
De campagne draait om de herkenbare keuze tussen snacktrek en bewuster eten.

[The List] Bittersweet Films

19-05-2026 | 12:26:52
Bittersweet Films is een studio voor storytelling-strategie en creatieve productie, gevestigd in Den Haag en opgericht in 2025 door Lucy van Gaalen, Stephen Kearney en Tom Verberne

[The List] Catch of the Day

19-05-2026 | 11:53:00
Catch of the Day is dé specialist in online marketing en fundraising voor goede doelen en events
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Saskia van Weert

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.