Samsung en Van Gogh Museum starten meerjarige samenwerking

Technologiepartner helpt museum kunst dichter bij bezoekers te brengen

Samsung en het Van Gogh Museum zijn een samenwerking aangegaan voor drie jaar. Doel is om kunst en technologie samen te brengen en zo de bezoekersbeleving in het museum te verrijken. Onderdeel van de samenwerking is een vernieuwde audiotour, waarin het werk Amandelbloesem een prominente rol speelt. De tour is vanaf 10 juni beschikbaar.

Om de samenwerking extra onder de aandacht te brengen, organiseert het museum in juni een publieksevenement in Amsterdam, geïnspireerd op Amandelbloesem. Dit werk staat symbool voor een nieuw begin en vormt een belangrijk onderdeel van de audiotour.

Samsung verbindt technologie met Van Goghs verhaal

De audiotour brengt bezoekers langs bekende werken uit de collectie van het Van Gogh Museum, waaronder Amandelbloesem uit 1890.

Gerben van Walt Meijer, marketing director van Samsung Mobile: "Jongere generaties ontdekken de wereld digitaal, wat een kans voor Samsung is om samen met het Van Gogh Museum op te trekken. We streven ernaar om met technologie en innovatie bij te dragen aan hun manier van zich uitdrukken, te leren en te ontdekken. Technologie, door middel van innovatie en onze apparaten, opent een nieuwe deur om Van Goghs wereld - en zijn meest geliefde werken - op een vernieuwende wijze te ervaren."

Audiotour met Samsung Galaxy S25+ centraal

Bezoekers gebruiken tijdens de tour de Samsung Galaxy S25+, waarmee ze meer leren over de kunst én het persoonlijke verhaal van Vincent van Gogh. Samsung en het Van Gogh Museum gaan de komende jaren samenwerken aan het ontwikkelen van meer technologiegedreven initiatieven voor het museum.

Emilie Gordenker, directeur van het Van Gogh Museum: "Als het Van Gogh Museum willen we voorop blijven lopen op onze eigen innovatieve manier, passend bij de behoeften van deze tijd. We zijn verheugd om met Samsung als technologiepartner de bezoekersbeleving nog aantrekkelijker te maken."

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




Lees ook:

Levi’s en COLORS starten programma voor artiesten

13-04-2026 | 07:44:00
Levi’s en COLORSxSTUDIOS introduceren EMERGENT, een meerjarig internationaal muziekprogramma dat zich richt op opkomende artiesten. Het initiatief ondersteunt makers op belangrijke momenten in hun ontwikkeling en combineert performance, film en live events

Chiquita breidt sponsoring hardloopevenementen uit

09-04-2026 | 15:25:24
Chiquita is dit jaar aanwezig als bananensponsor bij zowel de NN Marathon Rotterdam als de ASML Marathon Eindhoven.

Zalando zet in op supporters bij Marathon Rotterdam

09-04-2026 | 10:31:46
Zalando is op 12 april opnieuw aanwezig als sponsor van de NN Marathon Rotterdam 2026.

MediaMarkt blijft tot 2030 hoofdsponsor Feyenoord

03-04-2026 | 08:20:00
MediaMarkt en Feyenoord verlengen hun samenwerking tot medio 2030. Het hoofdpartnerschap, dat in april 2024 begon, is opengebroken en voortgezet

Belgische Sponsorship Association van start

31-03-2026 | 09:45:00
Een groep Belgische sponsoringexperts lanceert de Belgian Sponsorship Association (BSA), een initiatief dat de sponsoringsector wil professionaliseren en beter verbinden.


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Fellos lanceert campagne met Jochen Otten

14-04-2026 | 09:59:00
Fellos lanceert een campagne met Jochen Otten in de hoofdrol. De campagne is ontwikkeld door Yace Media

Nespresso lanceert campagne met Dua Lipa

14-04-2026 | 09:17:00
Nespresso lanceert een wereldwijde campagne met Dua Lipa als Global Brand Ambassador. De campagne is ontwikkeld in samenwerking met Leo Constellation

Britse Brothers & Sisters maakt campagne voor Ziggo

13-04-2026 | 16:45:00
Ziggo start een landelijke campagne waarin de dagelijkse online ervaring van klanten centraal staat.

Wunder ontwikkelt merkstrategie en visuele identiteit VACO

13-04-2026 | 16:18:37
De branche- en werkgeversvereniging past de nieuwe stijl geleidelijk toe in communicatiemiddelen en online platformen.

Programma Agency at Night in Rotterdam bekend

13-04-2026 | 15:59:12
Tijdens het evenement openen tientallen creatieve en digitale bureaus hun deuren voor publiek en laten zij zien wat er normaal achter de schermen gebeurt.
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Saskia van Weert

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.