Roularta Media Groep: winst met gelijkblijvende  omzet

Roularts Media Groep heeft een behoorlijke winststijging gerapporteerd over het eerste half jaar van 2024 vergeleken met 2023 met een gelijkblijvende omzet.

De omzet steeg met 0,1 procent naar 159,5 miljoen euro; als de overnames van Flow, Hapinezz, Yoga, Psychologie Magazine buiten beschouwing worden gelaten, daalde de omzet met 3,8 procent.

De operationele ebitda-winst steeg met 36,5 procent naar 11,5 miljoen euro, terwijl het nettoresultaat naar 2,3 miljoen steeg en in de eerste helft van 2023 nog 958.000 euro nog verlieslatend was.

De (operationele) winst schrijft het bedrijf toe aan stijgende verkoopprijzen met lagere gedrukte oplages en 19 procent lagere papierprijzen. De winst werd echter vooral beïnvloed door de (eenmalige) verkoop ter waarde van 2,2 miljoen euro van twee gebouwen.

Mediafin

De omzet van Mediafin (L’Echo en De Tijd) steeg met 4,9 procent naar 9,7 miljoen met een operationele ebitda winst van 9,7 miljoen (+6,1 procent) en een nettowinst van 3,4 miljoen euro (-2,5 procent).

Segmenten

In het segment Media brands waar alle mediamerken onder vallen, werd 2,7 procecnt meer omzet gedraaid naar 145 miljoen euro, terwijl de afdeling printing services 16,7 procent minder omzet draaide met 33 miljoen euro omzet.

Titels

Roularta Media Groep is in België actief met titels als Le Vif/L’Experss en Knack, Trends/Trends-Tendances, Telepro, Flair, Libelle-Femme d’Aujourd’hui, Feeling/Gael, alsmede een aantal gespecialiseerde magazines en de zakenzender Canal Z/Kanaal Z. Verder is het actief met de regionale krant van West-Vlaanderen, De Zondag en de  website GoCar.be

In Nederland is Roularta Media Group eigenaar van weekblad EW, Beleggersbelangen en magazines als Kijk, Psychologie Magazine, Flow, Landleven, Formule 1, Vorsten en Plus. In Duitsland is het actief met het blad Plus, Frau im Leben en G-Geschichte.

Vooruitzichten

Roularta Media Group verwacht in de tweede helft van 2024 een zekere druk op de reclamemarkt en noemt die volatiel en onvoorspelbaar. Op het vlak van digitale lezersinkomsten is Roularta.

www.roularta.be

www.rouarta.nl

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




 

Lees ook:

Roularta en Zeeman lanceren diamant met virtuele influencer

08-09-2025 | 16:59:02
Tijdens de lancering van de labgrown diamant van Zeeman in Amsterdam maakte virtuele influencer Sassy Soeki haar eerste live optreden.

Roularta Media Group: dalende omzetten en verliescijfers in H1, 2025

22-08-2025 | 13:35:00
Roularta Media Groep heeft in het eerste half jaar van 2025 146,2 miljoen euro omzet gedraaid oftewel 8,3 procent minder dan over dezelfde periode in 2024. Het mediabedrijf zag daarbij ook een operationeel en netto verlies, terwijl in 2024 nog winst werd gemaakt

Belgische uitgevers voeren campagne om Belgisch te adverteren

01-08-2025 | 16:56:00
De Belgische uitgevers DPG Media, Mediahuis, Roularta, IPM en Rossel hebben in hun uitgaven campagne gevoerd om adverteerders te bewegen Belgisch te adverteren

Magixx Digital bundelt digitaal aanbod magazinemerken

22-07-2025 | 13:53:56
Roularta Advertising, DPG Media Advertising, IPM Advertising en Rossel Advertising introduceren Magixx Digital, een gezamenlijke digitale propositie

Bod op Roularta Media Group nog niet voldoende

17-07-2025 | 20:03:00
Het bod van de familie De Nolf om meer dan 95 procent van de aandelen van Roularta Media Group in handen te krijgen is niet geslaagd. De familie heeft via Koinon NV inmiddels 93,13 procent in handen gekregen
 

 


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Bob Koigi: Digitale advertenties ontwikkelen zich verder

24-04-2026 | 14:28:11
De markt voor digitale advertenties groeit allang niet meer alleen, hij versnelt zichzelf.

Dentsu, Havas Lemz en TBWA genomineerd voor SAN Bureau van het Jaar

24-04-2026 | 12:29:00
De ABC jury heeft na een tweede ronde in voorgaande weken de Shortlisten voor de drie SAN ABC Accenten 2025 vastgesteld

Proefdiervrij en The Creators Hive lanceren campagne Tijd voor menselijkheid

24-04-2026 | 06:00:00
Creatief bureau The Creators Hive heeft voor Stichting Proefdiervrij een campagne ontwikkeld onder de naam Tijd voor Menselijkheid. De campagne heeft als doel mensen aan het denken te zetten over dierproeven

AI AM breidt uit en wijst op AI-achterstand Nederland

23-04-2026 | 15:42:12
Volgens de initiatiefnemers wijst die groei op een bredere uitdaging: de adoptie van AI in Nederland blijft achter door een gebrek aan infrastructuur.

Dorst & Lesser verzorgt socialstrategie Center Parcs

23-04-2026 | 15:17:53
De samenwerking richt zich op het verbreden van de merkperceptie, waarbij het merk zich positioneert als meer dan een familieresort.
 

Dit artikel is gepubliceerd door: David de Jong

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.