Renault werkt met OMD aan serie over elektrisch rijden

Renault werkt samen met Bright, Create en OMD aan een wekelijkse videoserie over elektrisch rijden. De serie Bright: En Door is te zien op de website en het YouTube-kanaal van Bright en heeft als doel om elektrische mobiliteit op een toegankelijke manier onder de aandacht te brengen.

De partijen kozen bewust voor een contentgerichte aanpak in plaats van een traditionele advertentiecampagne. Renault wil hiermee de merkperceptie versterken onder zowel huidige als potentiële rijders van elektrische voertuigen.

Aandacht voor misvattingen over elektrisch rijden

In de serie wordt ingegaan op veelvoorkomende misvattingen over elektrisch rijden. Zo denken veel mensen onterecht dat elektrische auto’s brandgevaarlijk zijn, of dat ze dagelijks opgeladen moeten worden.

Bright laat in de afleveringen zien dat elektrische auto’s vaak juist voordeliger zijn door lagere energiekosten, minder onderhoud en belastingvoordelen. De actieradius van de meeste modellen ligt tussen de 300 en 600 kilometer, terwijl de gemiddelde Nederlander dagelijks zo’n 35 kilometer rijdt.

Inzichten en techniek centraal

Renault speelt met de campagne in op actuele ontwikkelingen binnen de automarkt. Terwijl het aantal registraties van nieuwe auto's afneemt, groeit het aandeel elektrische voertuigen. De keuze voor een inhoudelijke campagne is volgens de betrokken bureaus dan ook strategisch.

Presentator Rutger Middendorp van Bright, zelf ervaringsdeskundige op het gebied van elektrisch rijden, leidt de afleveringen. "Met En Door wilden we voorbij de clichés: met onderwerpen voor onze doelgroep. Verhalen van achter de schermen, iets meer de technologie in en passend bij de nieuwsgierige en kritische Bright-kijker", zegt Rutger Middendorp.

Inhoud boven leads

Waar veel campagnes in de automotive sector gericht zijn op snelle conversie, draait deze samenwerking om inhoudelijke merkbouw. Onderwerpen als Vehicle to Grid (V2G), Fireman Access en Made in Europe komen aan bod.

Tom Dekker, head of marketing communication & CRM bij Renault: "Bright kan als geen ander op een toegankelijke manier uitleggen hoever elektrische auto’s vandaag de dag al ontwikkeld zijn, maar ook wat ze bijdragen aan het milieu, de veiligheid en zelfs de energietransitie."

Breed uitgerolde contentcampagne

De serie wordt ondersteund door een crossmediale campagne via onder meer YouTube, Flitsmeister, LinkedIn, TikTok, Meta en Digital Out of Home. Create, het branded contentlabel van Omnicom, verzorgt samen met Bright de productie.

Leone Vriese, manager brand partnerships bij PXR: "Met En Door hebben we een strategische campagne neergezet die perfect inspeelt op zowel de merkdoelstellingen van Renault als de verwachtingen van de Bright-doelgroep: een community die technologie, innovatie en duurzaamheid omarmt."

www.omd.com

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




Lees ook:

TBWA\NEBOKO ontwikkelt jubileumtrekking Staatsloterij

11-05-2026 | 08:51:00
Centraal staat een gratis jubileumtrekking voor alle Nederlanders van 18 jaar en ouder, met een prijzenpot van 5,5 miljoen euro

McDonald’s zet generaties centraal in campagne

22-04-2026 | 10:47:00
Met herkenbare situaties laat het merk zien dat generaties van elkaar kunnen verschillen, maar ook veel delen.

TBWA\NEBOKO toont olifantenpaadjes naar McDonald’s

27-03-2026 | 12:09:00
McDonald’s Nederland lanceert samen met TBWA\NEBOKO en OMD Nederland een print- en outdoorcampagne waarin zogenoemde olifantenpaadjes centraal staan.

Saskia Wagenmakers: Samen sterker in data

17-02-2026 | 11:20:32
Sinds 1 december 2025 is Saskia Wagenmakers CEO van het fusiebedrijf. We spreken haar.

Zo speel je als merk in op Ramadan

16-02-2026 | 16:32:00
17 februari start de Ramadan, voor miljoenen mensen wereldwijd een periode van bezinning en verbinding.


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Gedragsverandering kan groot verschil maken bij drinkwatergebruik

12-06-2026 | 05:30:00
Met de call-to-action Word geen Douchebag. Fris in 5 minuten heeft creatief bureau NOISE voor het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat een nationale drinkwaterbesparingscampagne ontwikkeld

Mira De Maeyer Chief Strategy Officer WPP Media Belgium

11-06-2026 | 22:19:00
WPP Media België heeft Mira De Maeyer benoemd tot Chief Strategy Officer (CSO). Ze was ruim vijf jaar voorzitter van de UBA

De Reclamefabriek onderzoekt marketingproductie

11-06-2026 | 17:37:00
De Reclamefabriek legt met onderzoek onder 350 marketingprofessionals en 35 diepte-interviews een structureel probleem in marketingproductie bloot.

NOISE maakt campagne voor drinkwaterbesparing

11-06-2026 | 17:28:00
NOISE is verantwoordelijk voor de landelijke campagne Word geen Douchebag. Fris in 5 minuten, die Nederlanders moet aanzetten tot korter douchen.

PEEK ontwikkelt visuele wereld voor Peachtree

11-06-2026 | 17:13:00
Voor een merk dat sterk leunt op smaak was de centrale vraag hoe die beleving direct voelbaar gemaakt kon worden
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Daan Dekkers

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.