Primeur CS Digital Media: Fanta laat campagnecreaties op locatie genereren met AI

Op metrostation Amsterdam Centraal (Noord/Zuidlijn) is deze week een bijzondere campagne te zien van frisdrankmerk Fanta. Het gaat om een campagne voor de release van de nieuwe komische bioscoopfilm Beetlejuice Beetlejuice van Warner Bros. Discovery waarbij de uitingen ter plekke worden gecreëerd met behulp van kunstmatige intelligentie.

Bij de Fanta Halloween Beetlejuice-campagne kunnen reizigers voor een camera gaan staan waarna AI-technologie ervoor zorgt dat zij direct op een grote ledwall worden getransformeerd tot een uniek gepersonaliseerd Beetlejuice-karakter. De uiting wordt binnen 30 seconden gemaakt, vertoond en verdwijnt dan weer voorgoed van het scherm. Met iedere nieuwe reiziger die voor de camera verschijnt, begint het proces weer van voor af aan.

AI-tool genereert creatie

In de buitenreclame wordt inmiddels vaker gebruikgemaakt van AI. Maar meestal beperkt zich dit tot data-analyse, targeting en contentcreatie voorafgaand aan een campagne, zodat het proces controleerbaar en beheersbaar blijft. Fanta heeft het echter aangedurfd om de controle over de creatie uit handen te geven en de AI-tool onder voorwaarden haar gang te laten gaan.

Spannend & vernieuwend

De basisvoorwaarden voor de uitingen worden weliswaar met de juiste prompts bewaakt, maar hoe de uiteindelijke uiting er uitziet is vooraf niet te bepalen. Dat maakt de campagne niet alleen spannend, maar zorgt ook voor optimale attentiewaarde. Elke creatie levert met AI namelijk per definitie iets nieuws op en dat is op deze manier uniek in DOOH.

Anouk van Huissteden, brand manager The Coca-Cola Company: "Als brand manager ben je gewend kritisch naar content te kijken en op elk detail te letten. Met real-time created AI-content gaat dat simpelweg niet, aangezien de content constant verandert en op het moment zelf wordt gegenereerd. Dit is even wennen als brand manager, maar door de constante verandering blijft de content verrassend en aansprekend voor de consument."

Mark Veenman, COO CS Digital Media: "Deze campagne laat een revolutionaire inzet van AI-technologie in Out Of Home zien. Het resultaat is vernieuwend en verrassend en op deze wijze nog niet eerder toegepast. Uiteraard kan CS Digital Media dit niet doen zonder een adverteerder die het aandurft om de controle over een reclamecampagne los te laten. Met Fanta in samenwerking met EssenceMediacom vonden we bij deze aanpak een goede partner. Dank daarvoor!"

Beetlejuice Beetlejuice is nu te zien in de bioscoop

Over CS Digital Media

CS Digital Media is een mediatechnologiebedrijf dat zich richt op innovaties in advertentietechnologie en software op het terrein van media, e-commerce, energie en mobiliteit.

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




 

Lees ook:

NOISE maakt campagne voor drinkwaterbesparing

11-06-2026 | 17:28:00
NOISE is verantwoordelijk voor de landelijke campagne Word geen Douchebag. Fris in 5 minuten, die Nederlanders moet aanzetten tot korter douchen.

Bauer Media Outdoor activeert WK met KNVB

11-06-2026 | 16:07:43
Via het netwerk van meer dan 1.000 digitale schermen brengt het out-of-homebedrijf de WK-beleving realtime naar locaties door het hele land.

Winnaars Vakprijs Out of Home Filmposters 2025 bekendgemaakt

05-06-2026 | 08:24:00
Met trots presenteert Y Media Generation de winnaars van de vierde editie van de Vakprijs Out of Home Filmposter.

Burger King spot met Amsterdams reclameverbod met vega-burger

05-06-2026 | 00:35:00
Burger King heeft in Amsterdam een reclame opgezet waarbij in abri's een grote foto van een hamburger te zien is onder de naam Eurovlammers, met in kleine letters de vermelding dat het om een vegetarische burger gaat

Sita Bakker: OOH-verboden vragen landelijke regie

04-06-2026 | 03:00:00
Sita Bakker is sinds april 2025 directeur van brancheorganisatie Outreach. We spreken haar over trends en ontwikkelingen in de buitenreclamemarkt
 


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Bart Koomen en Caroline Gersdorf lanceren Twelve

16-06-2026 | 13:46:00
Twelve is gestart als micro agency voor bedrijven die gericht willen groeien.

Mediahuis Nederland en dentsu zetten agentic buying in

16-06-2026 | 12:27:00
Volgens de betrokken partijen laat de campagne zien hoe AI-agents kunnen worden ingezet binnen bestaande mediaprocessen

NOSUCH neemt Goddard Agency over

16-06-2026 | 11:43:51
Naast een basis in sectoren als energie, ICT en financiële dienstverlening, breidde NOSUCH zich eerder al uit met XYZ Creative Agency.

Havas Lemz ontwikkelt merkcampagne voor GrandOptical

16-06-2026 | 00:29:00
GrandOptical heeft een door Havas Lemz ontwikkelde campagne gelanceerd onder de noemer Zie het Verschil

Lisa Vande Weghe (Springbok Agency): TikTok Shop in België

15-06-2026 | 19:34:00
België is altijd een trage volger geweest op het gebied van social commerce, maar dat maakt dit moment juist zo uniek
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Bas Vlugt

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.