PIM Trendrapport 2024: De Clash van het zijn

Het Platform Innovatie Marketing (PIM) heeft het 19e PIM Trendrapport geopenbaard onder de titel De Clash van het zijn. Het Trendrapport verkent de dynamische en vaak tegenstrijdige culturele stromingen die hedendaags consumentengedrag vormen, essentieel voor toekomstige groei en innovatie in marketing en bedrijfsvoering.

Het belang van het PIM Trendrapport

Martine de Vries, Senior Manager Markets, Energy & Natural Resources bij KPMG en Irma Bollen, Chief Marketing Officer a.i. at bij Valor en bestuursleden van PIM: “Bij PIM geloven we sterk dat succesvolle marketing en innovatie beginnen met een scherpe blik op de wereld om ons heen. Ons jaarlijkse Trendrapport gaat verder dan alleen shareholdersbehoeften; het weerspiegelt maatschappelijke ontwikkelingen en vertaalt deze naar praktische actiepunten. Zo stellen we marketeers in staat om op alle niveaus - maatschappelijk, in de markt en binnen hun organisatie - echt impact te maken.”

PIM Trendrapport 2024

PIM benadrukt dat het in zijn optiek cruciaal is om niet alleen op de hoogte te zijn van verschuivingen op macro en maatschappelijk niveau, maar ook om er een stap voor te blijven.

Daarbij gaat het volgens PIM om technologische ontwikkelingen, maar ook het volgens deze branchevereniging moeten omarmen van een diverse en inclusieve maatschappij. De wijzigingen van consumententypologieën zorgen daarbij in de optiek van PIM niet alleen voor bedrijfsuitdagingen, maar ook voor complexe klantenuitdagingen, doordat gedrag doordrenkt is met tegenstrijdigheden.

Kristel Vanderlinden, oprichter en eigenaar van Futurekind: “Het PIM Trendrapport 2024 biedt een krachtige samenvatting van deze tijdgeest: de paradoxaalheid van gedrag, mens-zijn en mens-voelen vertaald in alfatrends en betatrends – als beweging en tegenbeweging.

Tegenstrijdige culturele signalen die veranderingen een stap voor blijven, de noodzakelijke transformatie voor toekomstige groei vormgeven en nieuwe perspectieven bieden op de uitdagingen waarmee individuen, bedrijven en de samenleving worden geconfronteerd.”

Battle of the trend clashes

Volgens Kristel Vanderlinden leven we in een zodanige paradoxale wereld dat ons menselijk gedrag doorweven is met tegenstrijdigheden. De alfa- en betatrends waar Kristel op doelt geven de tijdgeest weer van mens-zijn en mens-voelen in de huidige maatschappij, gevoed door de vele economische en ecologische crises, oorlogen, inflatie en technologische versnelling. Dit leidt in het PIM Trendrapport 2024 tot de clash van zes trends; drie alfatrends versus drie betatrends:

Middelmatigheid Troef versus Extreme, Human Value Experience versus Customer Leugen Clash en De Toekomst is Vrouwelijk versus De Nieuwe Masculiniteit.

Het volledige PIM Trendrapport 2024 is hier te downloaden.

www.pimonline.nl

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




 

Lees ook:

NIMA en Beeckestijn starten NIMA Academy

14-04-2026 | 16:30:20
Met de samenwerking brengen de organisaties opleiding, certificering en vakinhoudelijke ontwikkeling voor marketing- en communicatieprofessionals onder in 1 gezamenlijk platform.

Wunder ontwikkelt merkstrategie en visuele identiteit VACO

13-04-2026 | 16:18:37
De branche- en werkgeversvereniging past de nieuwe stijl geleidelijk toe in communicatiemiddelen en online platformen.

[Vacatures] Abovo Maxlead zoekt een Senior Influencer Marketing Consultant

13-04-2026 | 16:05:00
Abovo Maxlead is per direct op zoek naar een Senior Influencer Marketing Consultant - Hoorn / 32 - 40 uur

Cees Faes: "Ik vind daar dus iets van..."; de natte scheet onder de gezegden

13-04-2026 | 15:35:00
Er zijn zinnen die een gesprek openen. En er zijn zinnen die vooral doen alsof. "Ik vind daar iets van" of "ik vind daar wat van" is er zo één. De natte scheet onder de gezegden.

Merken bouwen in onzekere tijden vraagt om sterke basis

13-04-2026 | 11:36:32
In tijden van onzekerheid zoeken mensen naar houvast. Consumenten kiezen sneller voor partijen die ze kennen, vertrouwen en begrijpen
 


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Welkoop kiest N=5 en Monkeys & Bananas

14-04-2026 | 17:02:00
Welkoop heeft na twee pitchtrajecten gekozen voor N=5 als lead agency en Monkeys & Bananas als social bureau.

Publicis rapporteert stabiele groei in eerste kwartaal

14-04-2026 | 16:22:52
Publicis Groupe heeft in het eerste kwartaal van 2026 een autonome nettogroei van 4,5 procent gerealiseerd, ondersteund door een omzetgroei van 6,4 procent.

ACC brengt Cannes Lions opnieuw naar België met St-Canneke

14-04-2026 | 15:59:00
ACC organiseert voor de twaalfde keer St-Canneke, het event waarin de inspiratie van Cannes Lions wordt vertaald naar de Belgische creatieve sector.

hollandsnieuwe kiest Crocodile als social partner

14-04-2026 | 12:44:07
hollandsnieuwe kiest Crocodile Agency als vaste social partner na een pitchtraject. Het bureau wordt verantwoordelijk voor de ontwikkeling en uitvoering van een social-firststrategie

Fellos lanceert campagne met Jochen Otten

14-04-2026 | 09:59:00
Fellos lanceert een campagne met Jochen Otten in de hoofdrol. De campagne is ontwikkeld door Yace Media
 

Dit artikel is gepubliceerd door: David de Jong

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.