Peter van Wijnaerde: Mijn wenslijstje voor een marketingpaus

[Column] CMO Springbok Agency over een frisse wind in marketing

Misschien wordt het tijd dat ons vak ook een nieuwe paus kiest. Of pausin. Of paus-die/hun. Liefst dat laatste. Iemand die terug een beetje unie in onze markt brengt. Iemand die zich niet laat vastnagelen aan een kamp. Geen digital-only profeet die nooit iets gemaakt heeft. Maar ook niet de retro-romanticus die denkt dat je met één goeie lijn en een dure voice-over de wereld nog kan veroveren. Nee, ik wil iemand die marketing nog als een levend, evoluerend vak ziet. Niet als een religie met dogma.

Iemand die niet predikt dat klanten dom zijn of geen lef hebben. Eentje die snapt dat adverteerders ook weer bazen hebben. Stakeholders zoals CFO’s. Excel-mensen met een reMarkable Paper Pro. Mensen die 'ROI' zeggen zonder ironie. Ik wil een nieuwe paus die ons helpt omgaan met die realiteit met zachtheid, kennis en empathie. Niet met overtuiging en koppigheid. Iemand die agencies niet leert pitchen, maar hen helpt helpen. Echte hulp. Geen theater.

Die nieuwe paus snapt dat we de publieke ruimte en persoonlijke feeds vullen. Dat reclame overal binnenkomt, meestal ongevraagd. En dat dat dus betekent dat we nederig verantwoordelijkheid nemen. Met mooie dingen, eerlijke dingen. Niet met schreeuwerige aankondigingen en promobollen.

Pas op, mijn paus is woke. Want ja, die verantwoordelijkheid gaat verder dan esthetiek. Die denkt ook na over wie we tonen en wie we vergeten. Over duurzaamheid, inclusie, representatie. Over het besef dat mensen in staat zijn om een beetje hemel op aarde te maken, en dat reclame daar soms iets in kan betekenen.

Het is ook een realist. Iemand die ons eraan herinnert dat niet elk advies oprecht is. Dat cynisme vaak gewoon in een LinkedIn-post zit, vermomd als inzicht. Of dat een verkoopspraatje herverpakt wordt als trend of in een column zoals deze. Die weet dat een community bouwen meer is dan comments verzamelen en engagement uitlokken. Mijn paus predikt niet voor het koor voor lidmaatschap of likes en laat zich niet meeslepen door hypes die meer lijken op clickbait titels dan op waarheden.

Voel je je geroepen, ben je alles wat hierboven staat en nog heiliger? Dan heb je de morele verplichting daar wat mee te gaan doen. Voor je vak. Contacteer je lokale parochie. Als Belg bel je die best aan bij het ACC, als Nederlander ga je naar VIA, die kunnen deze frisse wind vast wel appreciëren.

 

Peter Van Wijnaerde, CMO bij Springbok / Joe Public, bouwt aan the full package agency voor de allround CMO. Een agency-Belg met een brede blik, die graag ommetjes maakt in andere sectoren en landen.

www.springbok.nl

www.joepublic.nl

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




 

Lees ook:

Maaike Maes HR Manager Springbok

18-05-2026 | 16:04:03
Maaike Maes maakt de overstap van VML, waar zij werkzaam was als Talent Director. Bij Springbok volgt zij Sonia op, die de afgelopen jaren verantwoordelijk was voor de HR-administratie en processen.

Sammy Colson: Springbok kiest geïntegreerde marketing na verzelfstandiging Dawn

10-05-2026 | 12:30:00
Nu Dawn zich los gemaakt heeft van Springbok Group via een management buy-out, richt Springbok Group zich op een geïntegreerd marketingmodel via Springbok Agency, Joe Public en Joe Live. We spreken hierover met Sammy Colson CEO van Springbok Group

Dawn los van Springbok na management-buy-out

07-05-2026 | 07:39:00
Reclamebureau Dawn maakt zich los van bureaugroep Springbok en gaat opnieuw zelfstandig verder

[Vacatures] Springbok zoekt een Projectmanager Marketing Automation

30-04-2026 | 10:21:00
Springbok is per direct op zoek naar Projectmanager Marketing Automation - Den Bosch

Deze merken zijn het grootst op social media

19-04-2026 | 14:50:00
Tijdens het M100 Event lanceerde Marketing Report de Merken500. De maand gaan we een deel van de achterliggende data bekendmaken. In deze eerste deelpublicatie paid media. Datapartner is Nielsen, de meetperiode is oktober 2024 - september 2025


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

TBWA en NS lanceren PrijsTijd Deal-campagne met Dio

18-05-2026 | 17:32:59
In de campagne draait het niet om spijt of verlangen naar vroeger, maar om eerder je treinkaartje boeken om voordeliger te reizen.

Anne Stokvis: YouTube wordt de matchmaker tussen sponsors en creators

18-05-2026 | 17:19:00
Wat als je merk straks geen advertenties meer koopt, maar YouTube-shows mede mogelijk maakt? Dat scenario tekent zich nu uit in New York.

Persuade ontwikkelt WK-campagne voor Electro World

18-05-2026 | 16:14:00
De campagne bouwt voort op het merkplatform Echt voor jou, dat het bureau in 2022 ontwikkelde voor de formule.

Maaike Maes HR Manager Springbok

18-05-2026 | 16:04:03
Maaike Maes maakt de overstap van VML, waar zij werkzaam was als Talent Director. Bij Springbok volgt zij Sonia op, die de afgelopen jaren verantwoordelijk was voor de HR-administratie en processen.

Jasper Koekoek: Oogsten zonder zaaien bestaat niet in marketing

18-05-2026 | 15:13:00
Je herkent het waarschijnlijk wel: de ROAS van je campagnes vlakt af, de kosten per acquisitie (CPA) kruipen langzaam omhoog en hoe hard je ook aan de knoppen van je Google Ads- of Meta-campagnes draait, de rek lijkt eruit.
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Saskia van Weert

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.