Patricia Sonius wordt algemeen directeur NMO

Patricia Sonius, nu directeur onderzoek bij het Nationaal Media Onderzoek (NMO), wordt per 1 januari 2026 benoemd tot algemeen directeur. Naast haar verantwoordelijkheid voor het mediabereiksonderzoek gaat zij de dagelijkse leiding van de organisatie op zich nemen.

Het bestuur onder voorzitterschap van Jacques Kuyf ziet de benoeming als logische stap na een periode waarin Sonius meerdere taken tijdelijk had overgenomen.

In februari 2025 nam Arjan Pomper het algemeen directeurschap over van Ton Schoonderbeek. Arjan Pomper kondigde drie maanden later aan per 1 juli te verstrrekken om CEO en partner te worden van het Belgische marketingbureau 69Miles. Sinds het vertrek van Arjan Pomper voerde Patricia Sonius de facto alleen de directie van NMO.

Bestuur spreekt vertrouwen uit in Sonius

Jacques Kuyf, bestuursvoorzitter van NMO: "Patricia heeft na het vertrek van algemeen directeur Arjan Pomper naast haar verantwoordelijkheden op het vlak van onderzoek ook de operationele en strategische onderwerpen uitstekend opgepakt. Dat heeft bij het bestuur, de NMO-medewerkers en extern betrokkenen veel respect afgedwongen. Het bestuur is er dan ook van overtuigd dat Patricia met succes invulling zal geven aan de functie van algemeen directeur."

Sonius kijkt uit naar verdere samenwerking

Patricia Sonius: "Het is een enorme eer en blijk van vertrouwen dat ik de positie van algemeen directeur van NMO mag gaan vervullen. Ik zie ernaar uit om samen met het bestuur, de NMO-collega’s en alle stakeholders verder te bouwen aan een sterk en relevant NMO."

Foto: Ridderhof Fotografie


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

TFA verzorgt audiotraject voor Douchebag-campagne

18-06-2026 | 16:08:53
De campagne is ontwikkeld door NOISE in opdracht van het Ministerie van Infrastructuur en Waterstaat en draait om een herkenbaar moment onder de douche

ARTIS lanceert campagne rond heropening Aquarium

18-06-2026 | 15:23:34
De campagne is volgens ARTIS een van de grootste marketingcampagnes in de geschiedenis van de organisatie en brengt de onderwaterwereld van het Aquarium naar de stad

VENGEAN ontwikkelt branding voor Value Creation Capital

18-06-2026 | 12:56:59
De samenwerking omvat de ontwikkeling van de merkstrategie, het merkverhaal, het merkthema, de visuele identiteit en de redesign van de website.

Creativiteit blijft knelpunt voor marketeers

18-06-2026 | 11:58:00
Dat blijkt uit het rapport Clients and Creativity 2026 van WFA en LIONS.

Antal van Pelt: Het tijdperk van de beige marketeer

18-06-2026 | 09:28:00
Merken groeien niet door netjes binnen de lijntjes te kleuren. Ze groeien door iets te kiezen. Door ergens voor te staan
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Saskia van Weert

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.