OSAGE in consortium voor grafische diensten Rijksoverheid

OSAGE, part of Happy Horizon, maakt deel uit van het consortium dat de rijksbrede aanbesteding voor grafische dienstverlening van de Rijksoverheid heeft gewonnen. De Europese aanbesteding is gegund aan Xerox als hoofdaannemer, dat samen met Koninklijke Van der Most en OSAGE ruim 110 overheidsorganisaties gaat ondersteunen bij de verdere professionalisering en digitalisering van grafische communicatie.

De raamovereenkomst heeft een geraamde maximale waarde van circa 50 miljoen euro en een looptijd van 4 jaar. Binnen de samenwerking is OSAGE verantwoordelijk voor DTP, vormgeving en het bewaken van de rijksbrede huisstijl.

Centraal bestelportaal voor grafische aanvragen

Onderdeel van de aanpak is een centraal digitaal bestelportaal, ontwikkeld in samenwerking met Prindustry. OSAGE was betrokken bij het ontwerp van de gebruikerservaring en de inrichting van het bestelproces, met als doel het vereenvoudigen en standaardiseren van grafische aanvragen binnen de overheid.

Laura Siecker, Managing Director van OSAGE: "De kracht van dit portaal zit in de intensieve samenwerking binnen het consortium. Door onze expertise in het ontwerpen van intuïtieve en effectieve klantreizen te combineren met de diepgaande kennis van Xerox en Koninklijke Van der Most over de eindgebruikers en hun werkzaamheden, hebben we een bestelomgeving ontwikkeld die echt aansluit op de praktijk. Dit project vormt daarmee niet alleen een sterk resultaat, maar ook een uitstekend startpunt voor de voortzetting van een duurzame en krachtige samenwerking binnen dit nieuwe contract."

Focus op digitalisering en duurzaamheid

De aanbestedende dienst onderschrijft deze aanpak. Robert Blankenstijn, Strategisch Contractmanager Categorie Logistiek van het Ministerie van Financiën: "Het doel is om grafische processen binnen de Rijksoverheid verder te vereenvoudigen en te digitaliseren, met behoud van kwaliteit en aandacht voor duurzaamheid."

Xerox treedt op als regievoerder en centraal aanspreekpunt binnen het contract. Koninklijke Van der Most verzorgt de productie en het drukwerk. De samenwerking moet zorgen voor meer consistentie, efficiëntie en inzicht in kosten en duurzaamheid, waaronder de CO₂-impact van grafische opdrachten.

www.happyhorizon.com


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Twee AI Comms Awards-nominaties voor Happy Horizon

21-05-2026 | 10:35:00
De prijzen richten zich op innovatie en de toepassing van AI binnen communicatie, marketing en PR.

Happy Horizon neemt B&S Media over

19-05-2026 | 06:50:00
Happy Horizon neemt B&S Media Internetmarketing over. Met de acquisitie versterkt de bureaugroep zijn positie in Noord- en Oost-Nederland en voegt het ruim 500 klanten toe aan het platform

Iconic Studios verzorgt introductie SAXX in Nederland

12-05-2026 | 14:41:53
Iconic Studios gaat aan de slag voor SAXX Underwear. Het Amsterdamse bureau, onderdeel van Happy Horizon, ondersteunt de introductie van het Canadese ondergoedmerk

Mike Hendrixen: Algoritmes sturen, creatie wint

05-05-2026 | 12:20:00
Er was een tijd dat de campagne het verschil maakte. Grote ideeën, strakke planningen, zorgvuldige inkoop en een geïntegreerde uitrol.

Happy Horizon ontwikkelt rebranding voor Syncore

22-04-2026 | 10:50:00
Reesink heeft zijn logistieke activiteiten samengebracht onder de nieuwe merknaam Syncore.
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Saskia van Weert

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.