OOH-markt groeit 27 procent in eerste kwartaal 2026

Volgens Outreach stuwen digitale omzet en programmatic de OOH-markt

De Out of Home (OOH)-markt laat in het eerste kwartaal van 2026 groei zien. De netto omzet komt uit op 78 miljoen euro, een stijging van 16 miljoen euro ten opzichte van dezelfde periode een jaar eerder. Daarmee groeit de markt met 27 procent, na een relatief zwak eerste kwartaal in 2025.

De stijging hangt samen met een toenemende vraag naar OOH, waarbij vooral programmatic inzet opvalt. De bestedingen binnen dit segment namen met ruim 55 procent toe.

Digitalisering zet door binnen OOH

De groei is zichtbaar in zowel het digitale als analoge segment. Tegelijkertijd zet de verschuiving naar digitaal aanbod verder door. Het totaal aantal objecten blijft stabiel, maar binnen dat totaal neemt het aandeel digitale objecten toe. Bij klein formaat is sprake van een groei van 6 procent, terwijl grotere digitale formaten met 12 procent toenemen.

Deze ontwikkeling sluit aan bij investeringen van exploitanten die inspelen op de vraag naar flexibiliteit, impact en datagedreven inzet binnen campagnes.

Digitale omzet groeit sneller dan analoog

De analoge OOH-omzet stijgt met 20 procent naar 33 miljoen euro. Digitale Out of Home (DOOH) groeit sterker en komt uit op circa 45 miljoen euro, een stijging van 32 procent. Daarmee neemt het aandeel digitaal binnen de totale OOH-omzet toe van 54 procent in Q1 2025 naar 57 procent in Q1 2026.

Binnen het digitale segment groeit ook retail media, dat uitkomt op 7,3 miljoen euro, een stijging van 12 procent. Ongeveer 30 procent van de digitale omzet wordt inmiddels programmatic ingekocht.

Meerdere factoren achter omzetgroei

De groei wordt deels verklaard door prijsontwikkelingen en het zwakke vergelijkingskwartaal in 2025. Daarnaast zorgden campagnes rond een vroege Pasen en de gemeenteraadsverkiezingen voor extra bestedingen.

Onderliggend is echter vooral sprake van een bredere toename in gebruik. Adverteerders zetten OOH vaker in en bestaande adverteerders breiden hun campagnes uit. Daarmee verstevigt OOH zijn positie binnen de mediamix. Op basis van de beschikbare cijfers is niet vast te stellen in hoeverre de groei voortkomt uit extra budgetten of verschuivingen vanuit andere mediakanalen.

Sita Bakker, directeur Outreach: "OOH is één van de weinige mediakanalen die zo frequent en transparant inzicht geeft in marktontwikkeling. Dat is een kracht, maar vraagt ook om zorgvuldige duiding. De groei onderstreept dat OOH als zichtbaar en flexibel medium wordt gewaardeerd. Tegelijkertijd is het belangrijk deze ontwikkeling in perspectief te plaatsen, gezien de macro-economische onzekerheden en de verschillende dynamieken binnen de markt."

www.outreach.nl


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Winnaars Vakprijs Out of Home Filmposters 2025 bekendgemaakt

05-06-2026 | 08:24:00
Met trots presenteert Y Media Generation de winnaars van de vierde editie van de Vakprijs Out of Home Filmposter.

Burger King spot met Amsterdams reclameverbod met vega-burger

05-06-2026 | 00:35:00
Burger King heeft in Amsterdam een reclame opgezet waarbij in abri's een grote foto van een hamburger te zien is onder de naam Eurovlammers, met in kleine letters de vermelding dat het om een vegetarische burger gaat

Sita Bakker: OOH-verboden vragen landelijke regie

04-06-2026 | 03:00:00
Sita Bakker is sinds april 2025 directeur van brancheorganisatie Outreach. We spreken haar over trends en ontwikkelingen in de buitenreclamemarkt

144 miljoen aan buitenreclame (65 procent) gaat naar de overheidskas

04-06-2026 | 03:00:00
Meer dan de helft (65 procent) van de omzet die wordt gegenereerd met buitenreclame, vloeit terug naar de overheidskas. Dat blijkt uit sectoronderzoek door PwC Nederland dat in opdracht van brancheorganie Outreach is uitgevoerd

[Vacatures] Mediahuis zoekt een Marketing Manager

03-06-2026 | 09:56:00
Mediahuis is per direct op zoek naar Marketing Manager - Amsterdam
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Lieselot Berentzen

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.