[Onderzoek] De Markteffect Concepttest voor HG Afvoerreiniger

HG is specialist in het ontwikkelen van reinigings- en onderhoudsproducten. Ze lanceren ieder jaar 10 tot 20 nieuwe producten. Door het pre-testen van deze concepten weten ze welke producten het beste zijn om de markt mee op te gaan en welke de meeste potentie hebben om te slagen. 

De aanpak

Voor het pre-testen van de nog niet gelanceerde producten heeft Markteffect de oplossing: de Markteffect Concepttest. Een concepttest is een snelle, effectieve en efficiënte manier om inzicht te krijgen in de potentie van een product, in dit geval de potentie van de nieuwe producten van HG. Tijdens dit onderzoek zijn de producten met het productidee en productafbeelding voorgelegd aan de consument. Hierin wordt er gevraagd naar de drivers & barriers. Naast een inhoudelijk rapport over het concept, wordt de potentie samengevat in één cijfer: de Markteffect Performance Index. Op basis van deze index kan, met behulp van de achterliggende benchmark, worden bepaald hoe groot de daadwerkelijke potentie van het product is. Een waardevolle manier voor HG om direct te zien hoe men erop reageert, hoe men het product beoordeelt en of het interessant is voor HG om het product daadwerkelijk te lanceren.

Daarnaast verkrijgt HG inzicht, middels de Markteffect Koopindex, binnen welke prijsrange de afvoerreiniger sticks in de markt kunnen worden gezet. Dit kan ervoor zorgen, dat er een hogere koopbereidheid ontstaat en dat men een succesvolle introductie kan verwachten. Je wilt er immers voor zorgen dat het product niet te duur, maar ook zeker niet te goedkoop in de markt gepositioneerd wordt.

Resultaten

De Concepttest geeft inzicht in de acceptatie van de consument over de afvoerreiniger sticks, en die is positief! De HG Afvoerreiniger worden door consumenten geassocieerd met effectief, gebruiks- en milieuvriendelijk en gezien als een betrouwbaar en geloofwaardig product. De verschillende beoordelingen op de diverse aspecten van het product zijn opgeleverd in een rapport, waardoor HG zowel op aspect- als totaalniveau kan zien waar er nog kansen liggen. De positieve associatie zorgt voor een interne zekerheid bij HG om door te gaan met de lancering van de afvoerreinigerssticks.

Middels het onderzoek heeft HG de afvoerreiniger sticks succesvol weten te lanceren. De prijsrange heeft HG geholpen om een succesvolle prijsstrategie te ontwikkelen.

Bregtje van Aalten, Marketing Director HG International: "Elk onderzoek vanuit Markteffect brengt ons meer begrip van de doelgroep. Niet alleen vanuit de data maar juist ook door de interpretatie van de gegevens goed met Markteffect te bespreken. Deze waardevolle inzichten stellen ons in staat om innovatie concepten nog scherper en beter in de markt te zetten."

www.markteffect.nl

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




 

Lees ook:

Onderzoek: Hulp vragen blijft drempel in Brabant

23-04-2026 | 16:15:15
De campagne oogje op mij, oogje op jou van Stichting Nederland Ontzorgt Elkaar richt zich op het vergroten van onderlinge betrokkenheid

Derde editie LLO Congres in Burgers’ Zoo

03-04-2026 | 12:52:00
De derde editie van het Leven Lang Ontwikkelen Congres vindt plaats op 18 juni 2026 in het Safari Meeting Centre in Burgers’ Zoo in Arnhem

Skills boven diploma: de nieuwe norm

31-03-2026 | 11:21:00
Vaardigheden wegen volgens werkend Nederland steeds zwaarder dan diploma’s bij het aannemen van personeel. Dat blijkt uit onderzoek van Markteffect

Helft Nederlanders open voor AI in klantcontact

20-03-2026 | 12:29:00
De acceptatie is echter afhankelijk van het vermogen om klantvragen daadwerkelijk op te lossen. Dat blijkt uit de Nationale Voice Monitor

Voetbalkaart: dit zijn de voetbalhotspots van Nederland

17-03-2026 | 10:34:00
De KNVB heeft in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen de Voetbalkaart van Nederland gepresenteerd.


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Stella Geurtsen en Robin Zuiderveld: Uber Eats | Hellmann’s | Xfinity

11-05-2026 | 14:57:00
[The International] Creative Director en Executive Creative Director NOISE bespreken drie internationale campagnes

Joost van Gorsel: Rotterdam durft buiten de bubbel te kijken

11-05-2026 | 11:38:00
Marketing Report is op 16 mei in Rotterdam voor Agency at Night. Tijdens dit event openen 51 bureaus hun deuren voor jong talent en andere nieuwsgierigen

Natwerk en Slachtofferhulp focussen op online misbruik

11-05-2026 | 09:09:56
De campagne maakt deel uit van de bredere campagne 101 Redenen en richt zich op de schaamte en twijfel die slachtoffers ervaren bij het zoeken van hulp.

TBWA\NEBOKO ontwikkelt jubileumtrekking Staatsloterij

11-05-2026 | 08:51:00
Centraal staat een gratis jubileumtrekking voor alle Nederlanders van 18 jaar en ouder, met een prijzenpot van 5,5 miljoen euro

Heineken: Minder bureaus, meer focus en samenwerking

11-05-2026 | 07:07:00
Heineken heeft de uitkomst bekendgemaakt van een wereldwijde herziening van het bureaumode
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Lieselot Berentzen

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.