NPO claimt met campagne De Publieke Omroep: de plek van ons allemaal

In een door de NPO samen met omroepverenigingen, NOS, NTR en producentenbrancheorganisatie NCP opgezette campagne wordt de slogan De Publieke Omroep: de plek van ons allemaal geclaimd. De campagne is ontwikkeld door het van oorsprong Britse creatieve bureau D8.

In de campagne zijn beelden te zien en te horen van 100 fragmenten uit de geschiedenis van de landelijke publieke omroep. De aanduiding Publieke Omroep (PO) werd overigens van 1999 tot 2007 gebruikt, maar daarna ingeruild voor NPO (Nederlandse Publieke Omroep) om het landelijke karakter te benadrukken. In de gelanceerde campagne wordt deze aanduiding opnieuw gebruikt.

Taco Zimmerman, algemeen directeur van AVROTROS, namens de 13 landelijke omroeporganisaties: “Deze campagne tovert een glimlach op het gezicht van iedere Nederlander. Deels door de nostalgie, maar juist ook door de vele belangrijke momenten uit baanbrekende programma’s van toen en nu.

De publieke omroep is de plek voor betekenisvolle impact en maatschappelijke relevantie. Waar makers vrijheid krijgen, waar ruimte is voor nieuwe ideeën en waar talent de kans krijgt zich te ontwikkelen. De publieke omroep is van iedereen en voor iedereen. En dat zie je."

Charelle Akihary, directeur publiek & marketing bij de NPO: “De publieke omroep blijft dagelijks doen wat het al ons hele leven doet; relevantie en kwaliteit bieden, maar ook verbinden en het gesprek van en met Nederland voeren.

De publieke omroep blijft een baken van betrouwbaarheid, onafhankelijkheid en van waarde voor iedereen: het is daarmee de spiegel van Nederland die toont wat er in het land speelt.

Ook dat aspect benadrukt deze campagne. Veel van de momenten en programma’s in de campagne hebben mensen samen beleefd. Deze verbinding blijft centraal staan in alles wat we doen.

Ik ben er ongelooflijk trots op dat we deze campagne samen met medewerking van álle dertien omroepen hebben ontwikkeld; voor het eerst en daarmee uniek in de geschiedenis van de publieke omroep. De publieke omroep is veelzijdig en pluriform, met verhalen vanuit verschillende perspectieven die het waard zijn om verteld te worden.

Een unieke plek met een duidelijke rol binnen onze democratie die we moeten koesteren. En dit deel van campagne is slechts het begin; volgend jaar komt er een vervolg waar we heel Nederland op een speciale manier nóg meer bij de publieke omroep gaan betrekken.”

De campagne is te zien en te horen via alle kanalen van de NPO waaronder de lineaire tv- en radiokanalen, NPO Start, NPO Luister en social media .

www.npo.nl

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




 

Lees ook:

Minister volgt NPO: BVN, NPO Soul & Jazz, NPO 2 Extra stoppen

01-05-2026 | 00:40:00
Rianne Letschert (D66), minister van OCW heeft besloten de redenatie van de NPO te volgen en heeft de NPO toestemming gegeven om BVN, BVN Online, NPO Soul & Jazz (radio), NPO Campus Radio en NPO 2 Extra te stoppen

Ster waarschuwt voor in gevaar komen stabiele bijdrage NPO; in strijd tegen big tech

28-04-2026 | 16:06:00
Ster die de landelijke reclame verkoopt voor de NPO (en RPO) waarschuwt de politiek indirecte wijze in zijn jaarverslag 2025 dat de stabiele bijdrage die het levert voor de Mediabegroting van het ministerie van OCW waarmee vooral de NPO wordt gefinancierd, in gevaar komt

Minister Letschert: Geen verruiming Ster-reclame bij NPO

24-04-2026 | 16:55:00
Minister Rianne Letschert (D66) van OCW draait de aangekondigde verruimingen van Ster-reclame bij de NPO terug

Ster-omzet daalde in 2025 naar 189 miljoen

06-03-2026 | 09:11:00
Ster draagt over 2025 in totaal 167 miljoen euro af aan het ministerie van OCW ten behoeve van de mediabegroting waar onder meer de NPO van betaald wordt

Ster: Geen Vlaamse reclameversies NPO1, 2 en 3

05-03-2026 | 12:05:00
Er komen geen Vlaamse reclamevensters op NPO1, NPO 2 en NPO3. Ster, de reclameverkoopmaatschappij die de reclames bij de NPO verkoopt, heeft de afgelopen tijd onderzocht of het opportuun was om dit te initiëren
 

 


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Jurgen Retra: De briefing is vaak het eerste probleem

05-05-2026 | 09:36:00
Veel marketingproblemen beginnen niet bij het bureau. Niet bij creatie. Niet bij strategie. Niet bij media. Ze worden zichtbaar in de briefing.

FCB Amsterdam haalt creatief duo binnen

04-05-2026 | 17:09:20
FCB Amsterdam versterkt het creatieve team met de komst van Art Director Floris Zandvliet en Copywriter Frederique Rote.

Bram Holzapfel: De geest in de code

04-05-2026 | 16:48:00
Waarom je merk een menselijke monitor nodig heeft

met melk. breidt Creative Party uit met Merijn Breedvelt

04-05-2026 | 12:14:00
Hij gaat zich binnen met melk. richten op het ontwikkelen en uitwerken van concepten voor klanten.

[Vacatures] ACT.agency zoekt een Social Media Manager

04-05-2026 | 11:42:00
ACT.agency is per direct op zoek naar Social Media Manager - Amsterdam
 

Dit artikel is gepubliceerd door: David de Jong

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.