NPO claimt met campagne De Publieke Omroep: de plek van ons allemaal

In een door de NPO samen met omroepverenigingen, NOS, NTR en producentenbrancheorganisatie NCP opgezette campagne wordt de slogan De Publieke Omroep: de plek van ons allemaal geclaimd. De campagne is ontwikkeld door het van oorsprong Britse creatieve bureau D8.

In de campagne zijn beelden te zien en te horen van 100 fragmenten uit de geschiedenis van de landelijke publieke omroep. De aanduiding Publieke Omroep (PO) werd overigens van 1999 tot 2007 gebruikt, maar daarna ingeruild voor NPO (Nederlandse Publieke Omroep) om het landelijke karakter te benadrukken. In de gelanceerde campagne wordt deze aanduiding opnieuw gebruikt.

Taco Zimmerman, algemeen directeur van AVROTROS, namens de 13 landelijke omroeporganisaties: “Deze campagne tovert een glimlach op het gezicht van iedere Nederlander. Deels door de nostalgie, maar juist ook door de vele belangrijke momenten uit baanbrekende programma’s van toen en nu.

De publieke omroep is de plek voor betekenisvolle impact en maatschappelijke relevantie. Waar makers vrijheid krijgen, waar ruimte is voor nieuwe ideeën en waar talent de kans krijgt zich te ontwikkelen. De publieke omroep is van iedereen en voor iedereen. En dat zie je."

Charelle Akihary, directeur publiek & marketing bij de NPO: “De publieke omroep blijft dagelijks doen wat het al ons hele leven doet; relevantie en kwaliteit bieden, maar ook verbinden en het gesprek van en met Nederland voeren.

De publieke omroep blijft een baken van betrouwbaarheid, onafhankelijkheid en van waarde voor iedereen: het is daarmee de spiegel van Nederland die toont wat er in het land speelt.

Ook dat aspect benadrukt deze campagne. Veel van de momenten en programma’s in de campagne hebben mensen samen beleefd. Deze verbinding blijft centraal staan in alles wat we doen.

Ik ben er ongelooflijk trots op dat we deze campagne samen met medewerking van álle dertien omroepen hebben ontwikkeld; voor het eerst en daarmee uniek in de geschiedenis van de publieke omroep. De publieke omroep is veelzijdig en pluriform, met verhalen vanuit verschillende perspectieven die het waard zijn om verteld te worden.

Een unieke plek met een duidelijke rol binnen onze democratie die we moeten koesteren. En dit deel van campagne is slechts het begin; volgend jaar komt er een vervolg waar we heel Nederland op een speciale manier nóg meer bij de publieke omroep gaan betrekken.”

De campagne is te zien en te horen via alle kanalen van de NPO waaronder de lineaire tv- en radiokanalen, NPO Start, NPO Luister en social media .

www.npo.nl

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




 

Lees ook:

NPO is trots op recordjaar 2025 met 1 miljard aan inkomsten

05-06-2026 | 01:35:00
De NPO zegt trots te zijn op de prestaties uit 2025. Dit stellen de leden van de Raad van Bestuur van de NPO

[DutchMedia Podcast] met Marc Adriani over BNR Nieuwsradio

29-05-2026 | 10:31:00
David de Jong en Taco Jelgersma maken in samenwerking met Audiohuis de tweewekelijkse DutchMedia Podcast. In deze podcast gaan zij in op actuele onderwerpen uit de wereld van media, marketing en telecom. Feiten en een mening met een bite

Daan Jansen hoofd communicatie NPO

22-05-2026 | 16:50:00
Daan Jansen is per 1 juni 2026 benoemd tot hoofd communicatie bij de NPO. Hij is de tweede rijksambtenaar die vanuit OCW naar de NPO overstapt in die functie

Bas Vlugt: Mark Koster - Studio Ego

17-05-2026 | 23:06:00
We worden maar verwend. Twee boeken vlak achter elkaar over een deel hetzelfde interessant onderwerp: de Publieke Omroep. Voor extra verwarring zijn het beide rode boeken met gele letters maar de boeken zijn gelukkig ook heel verschillend

[DutchMedia Podcast]: De NPO-evaluatiecommissie, het Netflix-effect, AI en ESPN

14-05-2026 | 00:07:11
David de Jong en Taco Jelgersma maken in samenwerking met Audiohuis de tweewekelijkse DutchMedia Podcast. In deze podcast gaan zij in op actuele onderwerpen uit de wereld van media, marketing en telecom. Feiten en een mening met een bite
 

 


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

[Vacatures] Campagne zoekt een Accountmanager

12-06-2026 | 14:54:00
Campagne is per direct op zoek naar Accountmanager - Fulltime · Rotterdam

[Vacatures] ACE zoekt een Senior UX/UI Designer

12-06-2026 | 13:37:00
ACE is per direct op zoek naar Senior UX/UI Designer - Fulltime · Amsterdam

Bart van Wageningen: Coca-Cola | Dove | DoorDash

12-06-2026 | 12:36:09
Drie campagnes, drie manieren om relevant te willen zijn. Heerlijk om als supporter vanaf de zijlijn te schreeuwen wat IK ervan vind:-)

Bob Koigi: Loyaliteit gaat verder dan prijskaartjes

12-06-2026 | 10:51:44
Consumenten stappen vaker over naar andere merken, kiezen vaker voor goedkopere alternatieven en bekijken hun uitgaven kritischer.

10 tips van Endeavour voor Shopify AI-vindbaarheid

12-06-2026 | 10:31:00
Nu consumenten steeds vaker complete vragen stellen aan AI-tools als ChatGPT en Gemini, verandert ook de manier waarop producten worden gevonden.
 

Dit artikel is gepubliceerd door: David de Jong

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.