NMO Luistercijfers juli 2025: Qmusic blijft marktleider; op 13+ met NPO Radio 2

Marketing Report heeft de juli 2025-maandcijfers verkregen uit het NMO Luisteronderzoek. Hieruit blijkt dat Qmusic het marktleiderschap heeft behouden in alle doelgroepen. Bij de meeste radiostations is er sprake van stabilisatie met wat lichte schommelingen. In juli bedroeg de gemiddelde luistertijd 2 uur en 2 minuten. Dat is 1 minuut minder dan in junii 2025.

NPO Radio 2

NPO Radio 2 bleef in feite stabiel en staat op gelijke hoogte met Qmusic als het gaat om de totale doelgroep 13+. Wel is de luistertijd van NPO Radio 2 langer (12:54 tegenover 8:13 minuten per dag voor Qmusic), terwijl het cumulatief bereik voor Qmusic weer hoger is (7,4 miljoen tegenover 4,8 miljoen voor NPO Radio 2). In juli was NPO Radio 2 op de Nijmeegse Vierdaagse en was Ruud Du Soleil te horen. Het hielp de marktaandelen niet doen stijgen. 

Doelgroep 13+: 11,8 procent (11,8 procent in juni 2025 en 12,9 procent in juli 2024).
Doelgroep 20-49: 10,1 procent (10,4 procent in juni 2025 en 10,2 procent in juli 2024).
Doelgroep 25-67: 13,5 procent (13,9 procent in juni 2025 en 14,6 procent in juli 2024).

Qmusic

Qmusic (DPG Media) moet op 13+ het marktleiderschap delen met NPO Radio 2 met een iets kortere beluistering maar wel met meer cumulatieve luisteraars dan NPO Radio 2. Qmusic blijft marktleider op de doelgroepen 20-49 en 26-67. Qmusic zond uit vanuit Tomorrowland en voerde de acties Het slimste bedrijf van Nederland, YES DAY alsmede Catch the Summerhit.

Doelgroep 13+: 11,8 procent (12,5 procent in juni 2025 en 12,3 procent in juli 2024).
Doelgroep 20-49: 22,0 procent (21,6 procent in juni 2025 en 20,9 procent in juli 2024).
Doelgroep 25-67: 15,2 procent (15,9 procent in juni 2025 en 16,1 procent in juli 2024).

Radio 10 en Radio 538

Radio 538 (Talpa Network) had niet per se acties of speciale evenementen in juli. De zender daalde vergeleken met juni 2025 en ook ten opzichte van juli 2024 is een daling waarneembaar; alleen de oudste doelgroep steeg.

Doelgroep 13+: 8,8 procent (9,4 procent in juni 2025 en 9,2 procent in juli 2024).
Doelgroep 20-49: 13,0 procent (14,0 procent in juni 2025, was 14,9 procent in juli 2024).
Doelgroep 25-67: 11,6 procent (12,2 procent in juni 2025, was 11,0 procent in juli 2024)

Radio 10 (Talpa Network) steeg weliswaar in mei en juni 2025, maar in juli moet de zender toch weer inleveren en scoort behoudens de doelgroep 25-67 minder. Opvallend dus dat de oudere luisteraars (50+) de zender wel trouw blijven.  

Doelgroep 13+: 7,1 procent (7,6 procent in juni 2025, was 7,2 procent in juli 2024).
Doelgroep 20-49: 7,2 procent (8,0 procent in juni 2025, was 8,6 procent in juli 2024).
Doelgroep 25-67: 8,4 procent (8,3 procent in juni 2025, was  6,8 procent in juli 2024).

Sky Radio

Na een periode van stabiele cijfers, daalt Sky Radio (Talpa Network) met name de daling in de groep 20-49 is opvallend; ook ten opzichte van een jaar geleden. Zou Sky Radio een zorgenkindje worden bij Talpa Network?

Doelgroep 13+: 6,8 procent (6,8 procent in juni 2025; 7,5 procent in juni 2024).
Doelgroep 20-49: 6,3 procent (6,6 procent in juni 2025; 7,2 procent in juni 2024).
Doelgroep 25-67: 6,4 procent (6,8 procent in juni 2025; 6,8 procent in juni 2024)

Joe, Radio Veronica, 100% NL en NPO 3FM

Radio Veronica (Mediahuis Radio) zit weer in de stijgende lijn. De radiozender blijft het beter doen dan in 2024. Na dalingen bij 100% NL. zijn er opnieuw stijgingen al is het ten opzichte van 2024 nog niet fantastisch te noemen. De zender ging op zoek naar de ultieme zomerhit met de Factor 100.

Joe (van DPG Media) ljkt een soort jojo-beweging mee te maken: telkens een maand stijgen, de andere maand weer (licht) dalen.  

NPO 3FM blijft het eeuwige zorgenkindje. Dit keer stabiel in de doelgroep 13+ op 2 procent en een stijging op 20-49 naar 3,8 procent.

Opvallend dat Radio Tour de France leidde tot slechtere prestaties voor NPO Radio 1. Ook de oudere luisteraar luistert minder naar de publieke sport- en nieuwszender. Zou de combinatie van sport en nieuws nog wel slim zijn? 

Radio Veronica 13+: 4,3 procent (3,7 procent in juni 2025; 3,4 procent in juli 2024).
Radio Veronica 20-49: 3,8 procent (3,4 procent in juni 2025; 3,8 procent in juli 2024).
Radio Veronica 25-67: 5,3 procent (4,6 procent in juni 2025; 4,1 procent in juli 2024).

100% NL13+: 3,3 procent (3,1 procent in juni 2025; 3,9 procent in juli 2024).
100% NL 20-49: 3,4 procent (2,7 procent in juni 2025; 3,3 procent in juli 2024).
100% NL 25-67: 3,4 procent (3,1 procent in juni 2025. 3,8 procent in juli 2024).

JOE 13+: 5,3 procent  (5,6 procent in juni 2025; 5,6 procent in juli 2024).
JOE 20-49: 7,1 procent (7,5 procent in juni 2025; 6,4 procent in juli 2024).
JOE 25-67: 6,2 procent (6,1 procent in juni 2025; 6,4 procent in juli 2024).

NPO 3FM 13+: 2,0 procent (2,0 procent in juni 2025, 2,1 procent in juli 2024).
NPO 3FM 20-49: 3,8 procent  (3,3 procent in juni 2025, 3,6 procent in juli 2024). 
NPO 3FM 25-67: 2,6 procent (2,4 procent in juni 2025, 2,8 procent in juli 2024).  

NPO Radio 1 13+: 8,2 procent (8,3 procent in juni 2025, 8,6 procent in juli 2024).
NPO Radio 1 20-49: 2,3 procent  (2,4 procent in juni 2025, 2,9 procent in juli 2024). 
NPO Radio 1  25-67: 5,0 procent (5,4 procent in juni 2025, 6,3 procent in juli 2024).  

Kink en BNR Nieuwsradio

Kink en BNR Nieuwsradio blijven als doelgroepzenders stabiel. Slam! is ook stabiel; opvallend is wel de stijging ten opzichte van 2024 en dat met een regionaal FM-kavel en landelijk DAB+. In september wijzigen de regionale FM/DAB+ kavels.

BNR Nieuwsradio 13+: 0,9 procent (0,8 procent in juni 2025, 0,8 procent in juli 2024).
BNR Nieuwsradio 20-49: 0,9 procent  (0,8 procent in juni 2025, 0,4 procent in juli 2024). 
BNR  Nieuwsradio 25-67: 0,8 procent (0,7 procent in juni 2025, 0,7 procent in juli 2024).  

Slam! 13+: 1,2 procent (1,1 procent in juni 2025, 1,0 procent in juli 2024).
Slam! 20-49: 2,3 procent  (2,4 procent in juni 2025, 1,9 procent in juli 2024). 
Slam! 25-67: 1,6 procent (1,3 procent in juni 2025, 1,4 procent in juli 2024).  

Kink 13+: 0,7 procent (0,7 procent in juni 2025, 0,6 procent in juli 2024).
Kink 20-49: 1,1 procent  (1,1 procent in juni 2025, 0,7 procent in juli 2024). 
Kink 25-67: 1,0 procent (1,1 procent in juni 2025, 0,7 procent in juli 2024).  

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




 

Lees ook:

Audioreclame groeit in Q1 2026 naar 52,8 miljoen euro

07-05-2026 | 17:12:00
Audioreclame heeft in het eerste kwartaal van 2026 opnieuw groei laten zien. Adverteerders investeerden in totaal 52,8 miljoen euro in audio, een stijging van 4,3 procent ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Dat blijkt uit de nieuwste omzetcijfers van Audify.

Luistercijfers: Talpa Network daalt - DPG Media Radio haalt april-record

06-05-2026 | 22:13:00
Marketing Report heeft de april 2026-maandcijfers verkregen uit het NMO Luisteronderzoek. Marketing Report heeft de april 2026-maandcijfers verkregen uit het NMO Luisteronderzoek. Qmusic weet opnieuw marktaandeel te winnen en blijft marktleider in de doelgroepen 20-49, 20-59 en 25-54 jarigen

NMO Luistercijfers maart 2026: stabiel beeld

08-04-2026 | 19:26:00
Marketing Report heeft de maart 2026-maandcijfers verkregen uit het NMO Luisteronderzoek. Maart 2026 levert vooral een min of meer gelijkblijvend beeld op. Bij NPO Radio 2 blijven de marktaandelen dalen, maar de publieke radiozender blijft marktleider bij de doelgroepen 13+ en 25-67. Qmusic is en blijft marktleider in de doelgroepen 20-49, 20-59 en 25-54 jarigen

NMO Luistercijfers februari 2026: NPO Radio 2 en Qmusic blijven domineren

04-03-2026 | 22:06:00
Marketing Report heeft de februari 2026-maandcijfers verkregen uit het NMO Luisteronderzoek. NPO Radio 2 blijft marktleider bij de doelgroepen 13+ en 25-67, terwijl Qmusic de doelgroepen 20-49 en 20-59 weet te domineren en zusterstation Joe weer mooie cijfers rapporteert

Lokale uitgevers sluiten aan bij politiekereclame.nl

20-02-2026 | 11:19:00
Politiekereclame.nl is gereed voor de komende gemeenteraadsverkiezingen.
 


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Dentsu stijgt, WPP krijgt tik op beurs

12-05-2026 | 22:47:00
WPP verloor afgelopen week bijna 5 procent op de beurs, ondanks accountwinst bij JLR en een rol binnen de wereldwijde bureaustructuur van Heineken

Dan Verhoeven: Rotterdam ademt creatieve energie

12-05-2026 | 16:57:00
Marketing Report is op 29 mei in Rotterdam voor Agency at Night. Tijdens dit event openen 51 bureaus hun deuren voor jong talent en andere nieuwsgierigen

Havas Lemz ontwikkelt Denk vooruit-campagne voor ondernemers

12-05-2026 | 15:07:16
Het ministerie van Economische Zaken en Klimaat breidt samen met Havas Lemz de campagne Denk vooruit uit naar ondernemers.

Fightclub en DELTA Energie zetten betaalbaarheid centraal

12-05-2026 | 14:58:00
Fightclub ontwikkelde voor DELTA Energie een nieuwe merkpositionering en campagne onder de belofte Op jouw manier.

Iconic Studios verzorgt introductie SAXX in Nederland

12-05-2026 | 14:41:53
Iconic Studios gaat aan de slag voor SAXX Underwear. Het Amsterdamse bureau, onderdeel van Happy Horizon, ondersteunt de introductie van het Canadese ondergoedmerk
 

Dit artikel is gepubliceerd door: David de Jong

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.