Negentiende editie van het Leiden International Film Festival van start

De negentiende editie van het Leiden International Film Festival begint met de Nederlandse première van My Old Ass (reg. Megan Park) in de Stadsgehoorzaal in Leiden. LIFF is sinds haar oprichting in 2006 uitgegroeid tot een van de grootste en belangrijkste filmfestivals van Nederland met ruim 42.000 bezoeken afgelopen jaar.

Het elfdaagse festival (10 t/m 20 oktober) heeft een programma van meer dan 100 films van over de hele wereld, waarvan de meeste films Nederlandse of internationale premières zijn.

internationale premières

Er zijn internationale premières van Tummy Monster (Ciaran Lyons), Touch: A Motion Picture Without Pictures (Tony Krawitz) en Swamp Dogg Gets His Pool Painted (Isaac Gale & Ryan Olson)

Exclusieve premières

Van de 58 Nederlandse premières zijn er 37 films exclusief op LIFF te zien in Nederland, waaronder openingsfilm My Old Ass (Megan Park), Boys Go to Jupiter (Julian Glander), Ghostlight (Kelly O'Sullivan & Alex Thompson), We Were Dangerous (Josephine Stewart-Te Whiu), Sew Torn (Freddy Macdonald) en Yasmeen's Element (Amman Abbasi).

LIFF heeft grote voorpremières van films die pas later in Nederland zullen uitkomen, waaronder The Apprentice (Ali Abbasi), The Room Next Door (Pedro Almodóvar), Bird (Andrea Arnold), Anora (Sean Baker), Conclave (Edward Berger) en Blitz (Steve McQueen)

Prijswinnaars

De grote prijswinnaars van vier van de grootste internationale filmfestivals zullen op LIFF te zien zijn: In The Summers (Grand Jury Prize op Sundance), Anora (Palme d'Or in Cannes), Toxic (Golden Leopard in Locarno) en The Room Next Door (Gouden Leeuw in Venetië).

Q&A’s

Meer Q&A's dan ooit tevoren! Onder andere Nathan en David Zellner (Sasquatch Sunset), Tyler Nilson en Michael Schwartz (bekend van The Peanut Butter Falcon) met hun nieuwe film Los Frikis, Rúnar Rúnarsson (When the Light Breaks) en Sarah Friedman (Familiar Touch) komen naar Leiden voor Q&A-sessies

Ook staan er weer unieke filmervaringen en specials op het programma, zoals drie filmconcerten (Good Time met Matteo Myderwyk, The Holy Mountain met Mattias de Craene en Der Letzte Mann met Olga Pashchenko), een film- en wetenschapsprogramma op ‘Science Sunday’, filmische wijn- en bierproeverijen en een 'Live Foley Experience' bij The Kid van Charlie Chaplin

Pijlers met eigen comptetities

Een belangrijk onderdeel van LIFF zijn de drie pijlers met elk een eigen competitie:

  1. Independent: Onafhankelijke films / American Indie Competition;
  2. Emerging: Films van de makers van de toekomst / First Feature Competition;
  3. Extraordinary: Buitengewoon bijzondere films en vertoningen / Bonkers! Competition.

Alexander Mouret Award 2024

Voor het vierde jaar op rij reikt LIFF de Alexander Mouret Award uit aan een film die risico's durft te nemen, gedreven is door interesse en niet gehinderd is door pretentie.

De Alexander Mouret Award van 2024 gaat naar Kneecap, het regiedebuut van regisseur Rich Peppiatt. In deze film, die op LIFF in de Bonkers!-competitie draait, spelen de mannen van Iers hiphoptrio Kneecap zichzelf in hun strijd voor de Ierse taal en het bestaansrecht van authentieke, onafhankelijke culturen. Zowel de film Kneecap als de band durven risico's te nemen om hun krachtige boodschap over te brengen en gebruiken hun platform in de ruimste zin mogelijk om het belang van protest te onderstrepen: een award-waardige prestatie.

www.liff.nl

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




 

Lees ook:

Joe Public en Grolsch lanceren Proost op karakter

02-04-2026 | 17:05:00
De campagne is ontwikkeld door Joe Public en zet het thema authenticiteit centraal, met een focus op mensen die hun eigen keuzes maken.

Lemon Scented Tea ontwikkelt campagne voor LYNX

20-03-2026 | 10:41:00
Met de campagne en bijbehorende merkpositionering richt het merk zich nadrukkelijk op beleggers die zich bezighouden met serieus beleggen.

We Agency en Artsen Slaan Alarm starten campagne tegen vapeverkoop

10-03-2026 | 10:27:00
Aanleiding is nieuw onderzoek waaruit blijkt dat 38 procent van de minderjarige gebruikers hun vapes in een fysieke winkel koopt, terwijl dat bij wet verboden is.

Marlene Wickel en Christian Borstlap winnen Coq de Grand Honneur bij GVR

06-03-2026 | 09:39:27
Marlene Wickel en Christian Borstlap hebben een Coq de Grand Honneur gewonnen van het Genootschap voor Reclame (GVR)

ParkinsonFonds en Endeavour lanceren 'dans’-campagne

23-02-2026 | 13:00:00
ParkinsonFonds lanceert samen met Endeavour een campagne waarin dans, parkinson en wetenschap samenkomen.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

w


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Michel van Velde: Merken bouwen voor AI-tijdperk

13-04-2026 | 10:12:00
In gesprek met David de Jong schetst hij een kantelpunt waarin AI de toegang tot merken fundamenteel verandert

VML Growth Summit rond met ABN AMRO-case

13-04-2026 | 07:36:00
Tijdens het event staan thema’s als customer centricity, AI en organisatie-inrichting centraal.

Capitola lanceert AI Agent-platform voor agencies

12-04-2026 | 22:14:00
Capitola lanceert met OomAgent een nieuwe tak die zich volledig richt op het ontwikkelen van AI Agents

Andy Mosmans: Toveren met taal

10-04-2026 | 11:42:46
Er was een tijd dat reclame vooral liet zien. Mooie beelden, grote beloftes, veel kleur.

[Vacatures] Vertigo 6 zoekt een Creative Content Specialist

10-04-2026 | 10:22:00
Vertigo 6 is per direct op zoek naar Creative Content Specialist - Arnhem | Fulltime | Medior
 

Dit artikel is gepubliceerd door: David de Jong

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.