Natwerk lanceert campagne tegen (internationale) consolidatieslag creatieve bureaus

Natwerk heeft een campagne gelanceerd voor onafhankelijkheid van zichzelf bij BNR Nieuwsradio en het Financieele Dagblad (FD) en zet zich daarmee af tegen de consolidatieslag en internationalisering van creatieve bureaus.

In de campagne wil het creatieve bureau laten zien zien hoe onafhankelijk zijn, gepaard gaat met verregaande creatieve vrijheid. In de uitingen op radio en in print laat het bureau vanuit de Amsterdamse Jordaan zien dat het bureau meer vrijheid heeft om creatief werk te maken met impact.

Zo wil Natwerk duidelijk maken dat de reclame-industrie en klanten baat hebben bij minder centralisatie en meer creativiteit. Daarmee zet Natwerk zich af tegen grote (internationale) bureaus die werken met hoofdkantoren, investeerders en diverse stakeholders die verder afstaand van het creatieve eindproduct.

Het bureau ziet een consolidatie in reclameland die leidt tot afvlakking van creativiteit en tot onnodige managementlagen die weer zorgen voor duurdere campagnes. Natwerk wil laten zien dat er nog creatieve bureaus van formaat zijn, die impactvolle campagnes maken die werken.

Onafhankelijkheid

Natwerk benadrukt in de campagne via de printuitingen in het FD en de radiocommercials bij BNR Nieuwsradio zijn onafhankelijkheid door de ruimte te bieden aan totale creatieve willekeur.

Een helium-stem die de spot inspreekt, een print-ad in wartaal, aftellen op nationale radio en een radiospot in gebarentaal. Natwerk kiest duidelijk voor de hyperbool, een totale overdrijving die past bij het ietwat rebelse imago van het bureau.

Reinier Steures, eigenaar van Natwerk:  “Er zijn nog maar weinig bureaus niet overgenomen door netwerken of investeringsmaatschappijen. Het werk dat daarna gemaakt wordt, laat vaak te wensen over. Dat komt omdat specialisten wegtrekken en er een groot, log, duur en generalistisch geheel overblijft.

Begrijp me niet verkeerd. Ik snap heel goed dat ondernemers na lang hard werken, daar iets voor terug willen zien. Maar omdat wij onafhankelijk zijn hoef ik m’n marges niet te rapporteren aan New York en kan ik m’n marges investeren in m’n klanten, het werk voor m’n klanten en m’n team. Geen netwerk, maar Natwerk.”

www.natwerk.nl

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




 

Lees ook:

Jurgen Retra: De briefing is vaak het eerste probleem

05-05-2026 | 09:36:00
Veel marketingproblemen beginnen niet bij het bureau. Niet bij creatie. Niet bij strategie. Niet bij media. Ze worden zichtbaar in de briefing.

Natwerk trapt Waterjaar ARTIS af met DUIK IN ARTIS-campagne

23-03-2026 | 16:49:00
Natwerk heeft voor ARTIS de campagne DUIK IN ARTIS ontwikkeld. Daarmee opent ARTIS in 2026 een jaarprogramma rond het thema water en wordt toegewerkt naar de opening van het ARTIS-Aquarium in juni.

[Vacatures] UNLIKE zoekt een Social Advertiser

06-01-2026 | 09:46:00
UNLIKE is per direct op zoek naar Social Advertiser 

[Vacatures] UNLIKE zoekt een Social Media Manager

06-01-2026 | 09:23:00
UNLIKE is per direct op zoek naar Social Media Manager

Natwerk en ARTIS realiseren actie rondom Mook Uhm

31-12-2025 | 17:01:13
Natwerk heeft samen met ARTIS een concept ontwikkeld om de geboorte van het olifantenkalf Mook Uhm te vieren
 


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

mJourney en Intratuin schalen winkelcampagnes op

05-05-2026 | 14:49:58
Met een combinatie van hyperlokale displaycampagnes, DOOH en footfallmeting wordt de folderaanpak digitaal doorgetrokken en meetbaar gemaakt.

John Deere kent VML Partner-status toe

05-05-2026 | 12:29:45
Leveranciers met een hoge score komen in aanmerking voor langdurige samenwerking.

Mike Hendrixen: Algoritmes sturen, creatie wint

05-05-2026 | 12:20:00
Er was een tijd dat de campagne het verschil maakte. Grote ideeën, strakke planningen, zorgvuldige inkoop en een geïntegreerde uitrol.

[Vacancy] DEPT has a position for Paid Search (SEA) Consultant

05-05-2026 | 11:01:00
DEPT is directly looking for Paid Search (SEA) Consultant - Amsterdam/Rotterdam, hybrid

[Vacancy] Dentsu Creative Amsterdam has a position for Campaign Designer

05-05-2026 | 10:37:00
Dentsu Creative Amsterdam is directly looking for Campaign Designer - Full-time · Amsterdam
 

Dit artikel is gepubliceerd door: David de Jong

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.