N=5 lanceert audiothriller voor KVK-campagne

Met de eerste audiogedreven campagne voor het KVK Handelsregister bouwt N=5 Houvast voor ondernemers verder uit. 

Even controleren of een zakenrelatie tekenbevoegd of überhaupt werkzaam is bij een bedrijf, kan veel ellende voorkomen. Het ondernemersdrama wordt gebracht als podcast, in de stijl van het populaire true crime genre. Ondersteund met beeld, maar met een leidende rol voor het geluid, dat werd verzorgd door audiobureau Big Orange. Het is voor het eerst dat KVK een audiogedreven campagne inzet, met zo’n lang format (8+ minuten) centraal.

De lancering van Hou je vast! markeert de volgende stap in de KVK-campagne Houvast voor ondernemers. Die is goed in staat gebleken om de maatschappelijke relevantie van KVK voor het Nederlandse ondernemersklimaat duidelijk te maken. De campagne werd eerder al bekroond met SAN Accent. 

Bastiaan Weers, Managing Strategy Director N=5: "We zien dat de campagne de reputatie cijfers van KVK significant en structureel heeft laten stijgen. Daar willen we op doorbouwen. Waarbij de resultaten ruimte bieden om creatief iets scherper aan de wind te varen. In deze campagne maken we met frisse creativiteit de waarde van de praktische oplossingen die KVK ondernemend Nederland biedt zichtbaar."

Het volledige verhaal is te beluisteren als podcast via de gebruikelijke platforms. Korte social ads worden ingezet als teasers. Via lineaire en online radio worden korte versies ingezet.

De campagne is een verdiepende laag die in wisselwerking werkt met de reguliere merkcampagne, die online en op TV loopt.

Credits:

Opdrachtgever: KVK | Bureau: N=5 | Creatie: Arnout Robbe, Paul Wagemaker | DTP: Robine Schmetz, | Strategie: Jens Hellewaard, Bastiaan Weers | Account: Karijn van den Bossche, Puck de mol van Otterloo | Producer: Tisha Hoppenbrouwers  | Productie: Productiebedrijf audio: BigOrange | Productiebedrijf Video & Fotografie: Sticky Stuff & Studio Oktober | Media: Initiative Media

www.nis5.nl

www.kvk.nl

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




 

Lees ook:

Anne Stokvis: YouTube wordt de matchmaker tussen sponsors en creators

18-05-2026 | 17:19:00
Wat als je merk straks geen advertenties meer koopt, maar YouTube-shows mede mogelijk maakt? Dat scenario tekent zich nu uit in New York.

Welkoop kiest N=5 en Monkeys & Bananas

14-04-2026 | 17:02:00
Welkoop heeft na twee pitchtrajecten gekozen voor N=5 als lead agency en Monkeys & Bananas als social bureau.

N=5 zet spiergezondheid centraal voor Holland & Barrett

13-04-2026 | 11:01:00
Als onderdeel van de campagne ontwikkelde N=5 een fysiek zelfhulpboek dat ook als trainingsgewicht gebruikt kan worden.

N=5 ontwikkelt Sleep Scan campagne voor Auping

25-03-2026 | 15:35:00
Auping lanceert een campagne rond de Sleep Scan™, ontwikkeld door N=5. In de campagne staat het matras op maat centraal

Anne Stokvis: Wat de sportpers kan leren van NBC

12-02-2026 | 17:28:00
In plaats van klagen, kan de Nederlandse sportpers beter naar NBC kijken.

Anne Stokvis en Monique Bergers: Campagne 113 geslaagd als gesprek opent en taboe verkleint

26-01-2026 | 19:02:00
113 Fonds heeft samen met N=5 de campagne Lessen voor het Leven ontwikkeld om aandacht te vragen voor zelfdoding bij jonge mensen tot 30 jaar

Creatieve sector schaart zich achter campagne 113 Fonds

19-01-2026 | 12:22:00
De campagne is ontwikkeld in samenwerking met onder meer The Committed Agency, Martin van Zwol, Merlin Studio en Nozem Films.

N=5 ontwikkelt campagne en visuele identiteit Simon Lévelt

12-01-2026 | 14:07:00
Simon Lévelt lanceert een merkidentiteit en campagne onder de naam Vol van avontuur.

25 opmerkelijke account wins in 2025

31-12-2025 | 12:45:00
Door het jaar heen publiceert Marketing Report over vele tientallen account wins

Stedin zet energietransitie centraal in employer branding

17-12-2025 | 13:56:00
Stedin heeft een employer branding campagne gelanceerd onder de naam Werk dat energie oplevert. De campagne is ontwikkeld in samenwerking met bureau N=5.

N=5 wint ZILVER bij Influencer & Content Marketing Awards 2025

21-11-2025 | 08:23:00
Holland & Barrett heeft de ambitie om te groeien in Nederland. Om dit te realiseren, moet de merkoverweging significant worden verhoogd.

Influencer & Content Marketing Awards 2025 | De Winnaars

20-11-2025 | 14:43:00
De prijzen bekronen onderscheidend werk in contentmarketing en influencermarketing, in zowel campagnerubrieken als bureaucategorieën.

KVK en N=5 geven twijfels ondernemers hoofdrol

19-11-2025 | 14:27:08
KVK en N=5 lanceren de volgende fase van Houvast voor Ondernemers, waarin twijfels en vragen van ondernemers centraal staan.

Anne Stokvis en Thijs Bontje over creativiteit als product en meetbaar effect

07-11-2025 | 08:54:00
Bij Marketing Report TV spreken we met Anne Stokvis, Creative Director en partner bij N=5, en Thijs Bontje, Creative Partner bij het bureau.

Monique Bergers: Strategie laat creatie impact maken

06-11-2025 | 16:12:00
Bas Vlugt spreekt met haar over het belang van inzicht in marges, de rol van data in projectplanning en de activiteiten van Teamleader


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Brand Builders maakt campagne voor De Rotterdamsche Oude

22-05-2026 | 13:12:00
Het kaasmerk van Velder kiest daarmee bewust voor vertraging in een wereld waarin alles sneller moet.

Jade Jacobs: We bouwen merken vanuit creator mindset

22-05-2026 | 11:40:00
Het gesprek draait om hoe het bureau merken helpt om jonge doelgroepen te bereiken en te raken

Bob Koigi: De opmars van retail media in Europa

22-05-2026 | 11:26:48
Retail media groeit razendsnel van een niche binnen ecommerce naar een van de belangrijkste pijlers van digitale advertising.

Ruben Beijer: ENTR brengt geschiedenis tot leven

22-05-2026 | 11:22:50
Veel musea zijn fantastisch in kennis overdragen, maar verliezen het steeds vaker van Netflix, TikTok, gaming en entertainment

Persuade ontwikkelt Scapino-campagne Wesley Sneijder

22-05-2026 | 10:21:25
Na eerdere samenwerkingen met Ireen Wüst en Marco Schuitmaker bouwt het merk verder aan een campagne rond motivatie, toegankelijkheid en betaalbaarheid.
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Lieselot Berentzen

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.