Mountain creëert uniforme merkstijl voor Praxis en Brico (Maxeda)

De eigen merken van Praxis en Brico hebben een volledige restyling gekregen. Ontwerpbureau Mountain ontwikkelde in opdracht van Maxeda DIY Group één herkenbare merkfamilie voor vijf labels: Baseline, Sencys, Central Park, Aquavive en Decomode. De doe-het-zelfretailer wil hiermee zorgen voor meer duidelijkheid in de winkels, een consistente uitstraling en een merkbeleving die past bij de formules van Praxis en Brico.

Van losse merken naar één herkenbare familie

Maxeda werkt al jaren met eigen merken om beter in te spelen op de wensen en budgetten van klanten. Twee jaar geleden startte het project om deze merken visueel te verenigen. Waar elk label eerder een eigen stijl had, vormen ze nu samen een duidelijk herkenbare familie. De huismerken zijn voortaan visueel verbonden aan Praxis en Brico, waardoor klanten ze sneller herkennen in het schap.

Onderzoek als basis voor design

Het ontwerp van de nieuwe verpakkingen is gebaseerd op uitgebreid consumentenonderzoek. Daarbij werden verschillende stijlen getest op onder andere attentiewaarde, prijsperceptie en sympathie. Ook aspecten als lettertype, kleurgebruik en logo-opbouw speelden een rol. Het winnende design presteerde duidelijk beter dan het oude. Elk merk heeft nu een eigen kleur, zorgvuldig gekozen op basis van onderzoek, terwijl de totale merkfamilie een consistente visuele lijn volgt.

Let Hoogenboom, verantwoordelijk voor de eigen merken bij Maxeda: "Onze eigen merken waren lange tijd op zichzelf staande merken met een eigen visuele identiteit. Dat werkte goed, maar de behoefte aan herkenbaarheid en versterking van onze formules werd steeds groter. Daarom hebben we gekozen voor één merkfamilie, duidelijk verbonden aan Praxis en Brico. Klanten zien nu direct dat het om onze producten gaat, met een uitstraling die betaalbaarheid, inspiratie en praktische hulp combineert. Het is mooi om te zien hoe het hele team dit traject met zoveel energie heeft opgepakt."

Mountain: één visuele lijn met karakter

Mountain was de creatieve partner in dit traject. Rik Keessen, Brand Tailor/Director Mountain: "Vanaf het begin was helder dat de eigen merken klanten moeten helpen navigeren en de identiteit van Praxis en Brico versterken. Het aanbod in de winkels is groot, dus herkenbaarheid was cruciaal. We hebben gekozen voor een krachtige positionering en een uitgesproken vormentaal die opvalt in het schap. De samenwerking met Maxeda was intensief en inspirerend, en het is geweldig om te zien hoe onze gezamenlijke visie nu zichtbaar is in de winkels."

Campagne: Eigen Merk als startpunt voor elke klus

De eerste producten met de vernieuwde verpakkingen liggen inmiddels in de schappen. Ook in de nieuwste Praxis-campagne spelen de eigen merken een hoofdrol. In de campagne, waarin opnieuw de licht onhandige vader figureert, draait alles om het thema Een goed begin is Eigen Merk. De boodschap: voor elke klus is het Eigen Merk van Praxis het ideale startpunt, betrouwbaar en betaalbaar.


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Andy Mosmans: (N)Odido

13-05-2026 | 11:46:00
Odido wilde laten zien dat het anders kon. Beter. Menselijker. Totdat de werkelijkheid zich meldde.

Dentsu bundelt media en creatie voor influencermarketing

13-05-2026 | 10:39:30
Dentsu Influence brengt teams en disciplines samen, van SEO en Branded Content tot Social Commerce, Brand Activations en Gaming

[Vacatures] Somention zoekt een Client Service Director

13-05-2026 | 10:30:00
Somention is per direct op zoek naar een Client Service Director - Full-time / Part-time · Rotterdam

PAKT verkoopt Volstok aan eigen management

13-05-2026 | 08:46:00
Volstok gaat na een management buy-out zelfstandig verder onder leiding van het managementteam.

Dentsu stijgt, WPP krijgt tik op beurs

12-05-2026 | 22:47:00
WPP verloor afgelopen week bijna 5 procent op de beurs, ondanks accountwinst bij JLR en een rol binnen de wereldwijde bureaustructuur van Heineken
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Lieselot Berentzen

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.