Mediaplus en WEFRA LIFE lanceren healthcarebureau

Mediaplus en WEFRA LIFE bundelen hun krachten met de oprichting van WEFRA Mediaplus Global Health, een internationale divisie gericht op communicatie in de gezondheidszorg. De samenwerking combineert wereldwijde mediakracht met diepgaande kennis van de healthcare- en farmasector.

De dagelijkse leiding is in handen van Marina Sperling en Adrian Haack, beiden ervaren professionals in de gezondheidszorg. Sperling werkte eerder onder meer als Managing Director bij Mediaplus Media 1 en heeft ruim twintig jaar ervaring in internationale bureauomgevingen. Haack was als Director of International Markets bij WEFRA LIFE verantwoordelijk voor B2B-communicatie in de healthcaresector.

Focus op internationale strategie en coördinatie

Marina Sperling: "De gezondheidszorg is een van de meest dynamische sectoren wereldwijd en groeit hard dankzij innovaties op het gebied van digitale zorg. Tegelijkertijd hebben bedrijven te maken met complexe doelgroepen en strenge regelgeving. De behoefte aan specialistische begeleiding is groot. Met ons wereldwijde aanbod ondersteunen we organisaties bij hun internationale media- en communicatiestrategieën."

Adrian Haack: "WEFRA Mediaplus Global Health is meer dan een nieuw bureau. We bouwen een platform dat internationale slagkracht combineert met lokale expertise. Voor klanten betekent dit meer efficiëntie, meer consistentie en vooral meer resultaat. Samen met ons team zetten we in op sterke nieuwe standaarden in internationale gezondheidszorgmarketing."

Wereldwijde schaal en lokale verankering

Sperling en Haack richten zich op de verdere opbouw van het bureau en de coördinatie van activiteiten, met name in de internationale healthcaremarkt. Diensten op het gebied van RX, OTX, Medtech en OTC worden wereldwijd afgestemd, voor zowel B2B- als B2C-klanten. Digitale tools en methodes worden op grote schaal uitgerold binnen het netwerk.

WEFRA Mediaplus Global Health neemt ook het wereldwijde pitchmanagement op zich. Klanten als Roche en Novartis maken reeds deel uit van het portfolio.

Stap in internationale groeistrategie

Mediaplus en WEFRA LIFE werken al meer dan tien jaar samen binnen twee mediaventures. De oprichting van WEFRA Mediaplus Global Health en de integratie in het 25 landen omvattende netwerk van Mediaplus markeren een volgende stap in hun internationale groeistrategie.

WEFRA LIFE MEDIAPLUS 2 wordt volledig opgenomen in de nieuwe healthcaretak. WEFRA LIFE MEDIAPLUS blijft als zelfstandig bureau actief op de nationale markt.

Een jaar geleden werd met de overname van het Franse CMS Conseil Média Santé en de opbouw van een team in het Verenigd Koninkrijk de basis gelegd voor deze internationale uitrol. Sinds april 2025 opereert CMS onder de naam CMS Mediaplus.

Matthias Brüll, Global CEO, Mediaplus Group: "WEFRA LIFE en Mediaplus werken al meer dan tien jaar succesvol samen in healthcare. De overname van CMS was een belangrijke stap richting een wereldwijd aanbod. Met WEFRA Mediaplus Global Health zetten we onze internationale strategie kracht bij. In combinatie met onze tools, technologieën en de expertise van 25 kantoren wereldwijd, bieden we nu een volledig pakket aan advies-, communicatie- en mediaservices voor RX, OTX, Medtech en OTC."

Matthias Haack, CEO, WEFRA LIFE: "Onze betrokkenheid bij WEFRA Mediaplus Global Health past binnen onze strategie om klanten op internationaal niveau breder te ondersteunen. We verwachten dat deze uitbreiding van ons portfolio nieuwe impulsen geeft aan onze samenwerking met bestaande én toekomstige klanten."

www.house-of-communication.com

www.wefra.life

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




Lees ook:

[Vacatures] Serviceplan Group zoekt een Media Executive bij Mediaplus

13-05-2026 | 09:47:00
Serviceplan Group Netherlands is per direct op zoek naar een Media Executive bij Mediaplus

[Vacatures] Serviceplan Group zoekt een Communication Consultant bij Mediaplus

29-04-2026 | 10:24:00
Serviceplan Group Netherlands is per direct op zoek naar een Communication Consultant bij Mediaplus 

Omoda Jaecoo zet in op activatie in Amsterdam

21-04-2026 | 13:46:04
De activatie speelt in op de vrijmarkttraditie en moet zorgen voor bereik en interactie tijdens een drukbezocht moment in de stad.

Campagne KWF doorbreekt beeld werk en ziekte

20-04-2026 | 11:14:00
Mediaplus ontwikkelt mediastrategie gericht op zowel bereik als inhoudelijke verdieping

Dit zijn de genomineerden voor de AMMA’s

02-04-2026 | 14:00:00
Tijdens de nominatieweek van 30 maart tot en met 2 april zijn in totaal 46 kanshebbers verdeeld over 13 categorieën geselecteerd.


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Andy Mosmans: (N)Odido

13-05-2026 | 11:46:00
Odido wilde laten zien dat het anders kon. Beter. Menselijker. Totdat de werkelijkheid zich meldde.

Dentsu bundelt media en creatie voor influencermarketing

13-05-2026 | 10:39:30
Dentsu Influence brengt teams en disciplines samen, van SEO en Branded Content tot Social Commerce, Brand Activations en Gaming

[Vacatures] Somention zoekt een Client Service Director

13-05-2026 | 10:30:00
Somention is per direct op zoek naar een Client Service Director - Full-time / Part-time · Rotterdam

PAKT verkoopt Volstok aan eigen management

13-05-2026 | 08:46:00
Volstok gaat na een management buy-out zelfstandig verder onder leiding van het managementteam.

Dentsu stijgt, WPP krijgt tik op beurs

12-05-2026 | 22:47:00
WPP verloor afgelopen week bijna 5 procent op de beurs, ondanks accountwinst bij JLR en een rol binnen de wereldwijde bureaustructuur van Heineken
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Lieselot Berentzen

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.