Mediahuis schakelt 72andSunny in voor Gen Z-merk

De Europese mediagroep Mediahuis heeft het creatieve bureau 72andSunny Amsterdam aangesteld als partner voor de ontwikkeling van een actualiteitenmerk gericht op Generatie Z. De eerste taak van 72andSunny is het creëren van het merk, inclusief de merkstrategie, het ontwerp en de lancering van de campagne.

Onafhankelijke journalistiek gebruiken om kloof te overbruggen

De mediaconsumptiegewoonten van Gen Z verschillen aanzienlijk van oudere generaties. Veel jongeren noemen platforms zoals TikTok als hun primaire informatiebron. Het idee achter deze nieuwe onderneming is om onafhankelijke journalistiek te gebruiken om de kloof tussen traditionele uitgeverijen en jongere doelgroepen te overbruggen.

Mediahuis is een van de grootste Europese mediabedrijven. Het hoofdkantoor bevindt zich in Antwerpen en het bedrijf opereert in België, Nederland, Ierland, Luxemburg, Duitsland en het Verenigd Koninkrijk. Tot de titels in het portfolio van kranten, digitale platforms en mediamerken behoren onder andere VROUW, Prive en de Belfast Telegraph.

Christopher Kenis, CEO van de nieuwe onderneming binnen Mediahuis: “Samenwerken met 72andSunny blijkt een dynamische samenwerking te zijn terwijl we samen deze gedurfde nieuwe stem voor Gen Z creëren. Hun innovatieve aanpak en diepgaande kennis van jongerencultuur brengen een frisse energie en een nieuw perspectief in het project, wat perfect aansluit bij de journalistieke expertise van Mediahuis en ons inzicht in het veranderende medialandschap. Samen bouwen we een merk dat resoneert met de volgende generatie, luistert naar hun stemmen en hun diverse perspectieven weerspiegelt.”

Gaia Rossetti, Head of Brand bij 72andSunny Amsterdam: “We zijn verheugd om samen te werken met Mediahuis aan deze spannende reis. Hun visie om nieuws opnieuw vorm te geven voor Gen Z sluit perfect aan bij onze aanpak om gedurfde, impactvolle creaties te maken. Deze samenwerking brengt onze expertise in jongerencultuur samen met de diepgaande journalistieke kennis van Mediahuis. Samen creëren we een merk dat de volgende generatie aanspreekt, hun stemmen hoort en hun diverse perspectieven weerspiegelt.”

De samenwerking komt kort nadat Fergus Waddell is toegetreden tot 72andSunny Amsterdam als Head of Growth, afkomstig van Saatchi & Saatchi. Andere recente nieuwe klanten van het bureau zijn onder andere TikTok en e.l.f.

www.mediahuis.com

[Vacatures] Mediahuis zoekt een Chef In bij De Telegraaf

03-06-2026 | 10:17:00
Mediahuis is per direct op zoek naar Chef In bij De Telegraaf - Amsterdam

[Vacatures] Mediahuis zoekt een Marketing Manager

03-06-2026 | 09:56:00
Mediahuis is per direct op zoek naar Marketing Manager - Amsterdam

Mediahuis Nederland begint pilot afhaalpunten dagbladen op Schiermonnikoog & Vlieland

25-05-2026 | 19:21:30
Mediahuis Nederland begint per 1 juli 2026 een pilot met afhaalpunten voor dagbladen van alle Nederlandse uitgevers op Vlieland en Schiermonnikoog. Daarmee blijven papieren kranten (ook die van DPG Media) beschikbaar voor abonnees en losse verkoop op beide eilanden

[Vacatures] Mediahuis zoekt een Multi Brand Motion Designer

25-05-2026 | 10:29:00
Mediahuis is per direct op zoek naar Multi Brand Motion Designer - Nederland 

[Vacatures] Mediahuis zoekt een Youtube Content Manager

25-05-2026 | 10:12:00
Mediahuis is per direct op zoek naar Youtube Content Manager - Nederland


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Ariston keert terug als trappistenfrisdrank

09-06-2026 | 15:40:05
Ariston werd gelanceerd als extra inkomstenbron in de naoorlogse jaren en krijgt nu een vervolg als trappistenfrisdrank onder toezicht van de monniken.

Robert Verberne: AI versterkt vakmanschap, niet andersom

09-06-2026 | 15:15:11
Robert Verberne is co-CEO van Wenneker Amsterdam. In dit interview deelt hij de visie van Wenneker Amsterdam op AI en hoe dit hun klanten ten goede komt

Being There maakt WK-campagne voor Dr. Oetker

09-06-2026 | 14:59:04
De campagne laat zien hoe voetbalfans uit verschillende landen in hun rituelen en reacties vaak meer op elkaar lijken dan ze zelf denken.

[Vacatures] The Invaders zoekt een Campaign Lead / Projectmanager

09-06-2026 | 11:20:00
The Invaders is per direct op zoek naar Campaign Lead / Projectmanager

Frank van Oudhuizen Strategy Director Zandbeek

09-06-2026 | 11:10:59
Van Oudhuizen werkt sinds vorig jaar bij het Eindhovense bureau. Daarvoor runde hij 10 jaar een boutique agency
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Laura Heerlien

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.