McDonald’s haalt menu’s weg in Saudi-Arabië

McDonald’s heeft tijdelijk alle menukaarten uit zijn restaurants in Saudi-Arabië verwijderd. De actie is bedoeld om te onderstrepen hoe goed klanten de producten van het merk kennen – zó goed, dat ze die zelfs zonder menu kunnen bestellen.

De menuless campagne is ontwikkeld in samenwerking met bureau Leo Burnett in Dubai. Volgens McDonald’s is de actie een ode aan de trouwe band met de Saudische klant, opgebouwd in meer dan dertig jaar aanwezigheid in het land.

Klanten bestelden zonder menu

Fayrouz Hassounah, marketing- en communicatiemanager bij McDonald’s KSA, Western & Southern Regions & Tabuk: “Over de afgelopen jaren zijn er veel fastfoodketens bijgekomen in Saudi-Arabië, met allerlei soorten hamburgers – van opvallend tot overdreven. Om te laten zien dat McDonald’s al dertig jaar dé favoriet is, besloten we het menu weg te halen, terwijl andere ketens het juist benadrukken.”

De actie verraste bezoekers, maar al snel ontstond er een hype op sociale media. Klanten deelden video’s waarin ze hun favoriete bestellingen opdreunden, zonder hulp van een menu, en daagden anderen uit hetzelfde te doen.

Social trend benadrukt klantbetrokkenheid

De campagne, bekend als de McMenuless Challenge, verspreidde zich razendsnel online.

Fayrouz Hassounah: “Toen we het menu verwijderden, haalden we niets weg – we brachten iets aan het licht. Mensen hebben geen menu nodig bij McDonald’s. Hun bestelling is een vast ritueel, onderdeel van hun identiteit.”

Nadim Ghrayeb, business lead bij Leo Burnett: “Menuless was geen campagne, maar een statement. McDonald’s-producten zijn uitgegroeid tot onderdeel van de cultuur. Je hebt geen menu nodig als je publiek al weet wat ze willen.”

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




Lees ook:

Tarnoc kiest VENGEAN voor positionering consumentenmerk

04-06-2026 | 09:04:31
Met de rebranding wil de Delftse tech-startup de stap zetten van technologiebedrijf naar consumentenmerk.

Little Dutch introduceert themawereld Safari Friends

29-05-2026 | 08:00:00
Little Dutch introduceert met Safari Friends een nieuw thematisch concept binnen het assortiment.

Bram Holzapfel: De branding van kunst, de kunst van branding

28-05-2026 | 10:31:00
Vorig weekend staarde ik ademloos naar een gigantisch doek in het Fundació Joan Miró in Barcelona.

Cees Faes: Ferrari is niet Apple-compatible. Blijkbaar.

27-05-2026 | 12:56:49
Enzo Ferrari zei ooit: “Aerodynamics are for people who can’t build engines.” Ferrari ging nooit over efficiëntie. Ferrari ging over excess.

Wietske Rodenhuis: Rotterdam is rauw, eerlijk en altijd in beweging

21-05-2026 | 15:29:00
Marketing Report is op 29 mei in Rotterdam voor Agency at Night. Tijdens dit event openen 51 bureaus hun deuren voor jong talent en andere nieuwsgierigen


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Bob Koigi: AI herdefinieert merkzichtbaarheid

05-06-2026 | 11:17:51
Nu consumenten steeds vaker AI gebruiken voor aanbevelingen en aankoopbeslissingen, moeten merken ook voor de algoritmes zichtbaar zijn

met melk. creatieve partner van Ahead Nutrition

05-06-2026 | 10:43:00
De Rotterdamse partij gaat aan de slag met creatieve communicatie, social content en merkuitingen voor het Duitse snackmerk.

Bitvavo lanceert WAGMI-campagne met $hirak en Jonna Fraser

05-06-2026 | 10:31:46
Met een anthem van $hirak en Jonna Fraser brengt de campagne voetbal, muziek, cultuur en de crypto-community samen.

[Vacatures] Scheepens zoekt een Account Manager

05-06-2026 | 10:06:00
Scheepens is per direct op zoek naar Account Manager

[Vacatures] Scheepens zoekt een Project Manager

05-06-2026 | 09:51:00
Scheepens is per direct op zoek naar Project Manager
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Daan Dekkers

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.