[Markteffect] In gesprek met Jan Zwang: Inschatten van het tipping-point, dat is dé uitdaging

Jan Zwang gaat in gesprek met Markteffect. Hier een voorsproefje:

VodafoneZiggo houdt zich bezig met uitgebreid marktonderzoek, waarbij ze zowel hun imago als sponsor van Ajax als hun wekelijkse marktaandeel in de iPhone 14 nauwlettend in de gaten houden. Dit onderzoek is essentieel omdat het feiten boven aannames plaatst, wat cruciaal is in een snel veranderende markt. Het bedrijf benadrukt dat meer dan 90 procent van de mensen nog steeds tv kijkt, zij het op een andere manier dan vroeger. Het doel is om veranderingen te volgen en te begrijpen, zodat ze op tijd kunnen inspelen op opkomende trends en zich beter kunnen aanpassen aan de behoeften van de consument.

Bij VodafoneZiggo zijn we heel erg data-driven. Dat is natuurlijk makkelijk gezegd, het is een gevleugelde term geworden, maar bij ons zijn de feiten en cijfers eigenlijk de basis voor alles. Van de directie tot de klantenservice, iedereen werkt met data. Marktonderzoek naar klanttevredenheid, consumentengedrag en gebruik van onze producten, is daar een belangrijk onderdeel van.

Marktonderzoek is een hulpmiddel, geen allesbepalende factor, en het bedrijf investeert voortdurend in innovaties zoals AI en nieuwe analysetools om hun vak beter te begrijpen. Ze erkennen het belang van monitoring en het herkennen van patronen, met als doel het identificeren van kritieke momenten, zoals het tipping-point van een trend. Terwijl onvoorspelbare gebeurtenissen zoals COVID-19 hen kunnen verrassen, helpen de inzichten uit hun onderzoek hen om beter voorbereid te zijn. De toekomst van AI in marktonderzoek is veelbelovend, maar de vraag blijft of de menselijke factor ooit volledig kan worden vervangen.

Lees het volledige gesprek op Markteffect

www.markteffect.nl

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




Lees ook:

Onderzoek: Hulp vragen blijft drempel in Brabant

23-04-2026 | 16:15:15
De campagne oogje op mij, oogje op jou van Stichting Nederland Ontzorgt Elkaar richt zich op het vergroten van onderlinge betrokkenheid

Derde editie LLO Congres in Burgers’ Zoo

03-04-2026 | 12:52:00
De derde editie van het Leven Lang Ontwikkelen Congres vindt plaats op 18 juni 2026 in het Safari Meeting Centre in Burgers’ Zoo in Arnhem

Skills boven diploma: de nieuwe norm

31-03-2026 | 11:21:00
Vaardigheden wegen volgens werkend Nederland steeds zwaarder dan diploma’s bij het aannemen van personeel. Dat blijkt uit onderzoek van Markteffect

Helft Nederlanders open voor AI in klantcontact

20-03-2026 | 12:29:00
De acceptatie is echter afhankelijk van het vermogen om klantvragen daadwerkelijk op te lossen. Dat blijkt uit de Nationale Voice Monitor

Voetbalkaart: dit zijn de voetbalhotspots van Nederland

17-03-2026 | 10:34:00
De KNVB heeft in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen de Voetbalkaart van Nederland gepresenteerd.


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Thuisbezorgd.nl kiest Home en ontwikkelt Koningsdag-activatie

29-04-2026 | 11:58:41
Home is gekozen als creatief partner van Thuisbezorgd.nl voor de Nederlandse markt.

[Vacatures] Somention zoekt een Junior Videograaf / Editor

29-04-2026 | 10:46:00
Somention is per direct op zoek naar Junior Videograaf / Editor - Full-time / Part-time · Rotterdam

CJ de Melker: Pepsi | Duracell | OMO

29-04-2026 | 10:41:35
[The International] Founder en Creative Director Met Melk bespreekt drie international campagnes

[Vacancy] Scooperz has a position for Client Lead

29-04-2026 | 09:59:00
Scooperz is directly looking for Client Lead - Amsterdam

Hotel L’Amour ontwikkelt BBQ-campagne voor Jumbo

29-04-2026 | 09:57:46
Onder het motto Hoor ik daar het BBQ-alarm? introduceert de retailer een commercial met een campagnelied: de BBQ-beuker.
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Daan Dekkers

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.