Lidl richt merkstrategie op emotionele binding met klant

Supermarkt zet eerste grote stap in merkvernieuwing na 28 jaar

Na 28 jaar krijgt Lidl voor het eerst een andere slogan. Met Je verdient ’t. introduceert de supermarktketen een internationale merkcampagne die in alle 31 Europese landen wordt uitgerold.

Stephanie Both, CCO Lidl Nederland: "Lidl wil inspireren, ondersteunen en er zijn als het er echt toe doet. De nieuwe slogan Je verdient ’t. maakt dat zichtbaar. Lidl biedt niet alleen waar voor je geld, maar is er op alle kleine en grote momenten in je leven."

Van product en prijs naar emotionele waarde

Met de campagne wil Lidl haar merk nadrukkelijker verbinden aan het dagelijks leven van klanten. Daarbij verschuift de nadruk van product en prijs naar de emotionele waarde die de supermarkt toevoegt, zoals toekomstgerichte keuzes en maatschappelijke betrokkenheid.

Volgens het bedrijf staat Je verdient ’t. voor toegankelijkheid, betaalbaarheid en kwaliteit. Lidl stelt dat het een gezonde leefstijl betaalbaar en bereikbaar maakt en investeert in langdurige relaties met klanten, collega’s en partners.

Klanten worden fans

Both: "Klanten kiezen met hun hoofd, fans kiezen met hun hart. Wij willen de relatie met onze klant versterken in plaats van alleen de winkel te zijn waar je boodschappen doet. Tegelijkertijd willen we meer betekenen voor onze collega’s en onze partners. Je verdient ’t. staat voor het erkennen van wat mensen belangrijk vinden: veiligheid, betrouwbaarheid en de mogelijkheid om je dromen te realiseren."

Breed ingezette campagne

De campagne loopt tot en met 12 oktober en is zichtbaar via televisie, radio, social media, out-of-home en digitale kanalen. Ook introduceert Lidl een vernieuwde visuele identiteit die in alle landen herkenbaar en consistent wordt toegepast.

Lidl benadrukt dat de keten trouw blijft aan haar rol als discounter, maar zich wil ontwikkelen tot de discounter van Europa met een merk dat mensen raakt, inspireert en ondersteunt.


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Lidl wordt partner van Tomorrowland

18-06-2026 | 16:19:00
Op het festivalterrein in Boom opent Lidl een pop-upstore en een eigen bakkerij, terwijl bezoekers ook gratis fruit kunnen krijgen bij zogeheten Fresh Food Stations.

SuperRebel.Agency lanceert een van de eerste Nederlandse TikTok Shops

17-06-2026 | 22:05:00
SuperRebel.Agency heeft naar eigen zeggen een van de eerste Nederlandse TikTok Shops live gezet, enkele dagen na de Nederlandse start van TikTok Shop op 15 juni

Emily van Waardenburg marketing lead België en Frankrijk bij HEMA

17-06-2026 | 06:45:00
Emily van Waardenburg is deze maand begonnen als marketing lead voor België en Frankrijk bij HEMA

Mediahuis Nederland en dentsu zetten agentic buying in

16-06-2026 | 12:27:00
Volgens de betrokken partijen laat de campagne zien hoe AI-agents kunnen worden ingezet binnen bestaande mediaprocessen

Albert Heijn geeft Bonusfolder een vernieuwde opzet

15-06-2026 | 14:57:00
Met een de visuele opzet wil de supermarktketen het voor klanten eenvoudiger maken om door het aanbod te navigeren en aanbiedingen te vinden die aansluiten bij hun boodschappenlijst.
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Saskia van Weert

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.