Kruidvat sterkste winkelmerk van Nederland, bol niet langer op één
Chinese platforms winnen terrein ondanks negatieve publiciteit
Voor het eerst in tien jaar is bol niet langer het sterkste retailmerk van Nederland. Kruidvat neemt de koppositie over, zo blijkt uit het Retail Merkenonderzoek van Hendrik Beerda Brand Consultancy. De drogisterijketen groeit gestaag dankzij een consequente positionering als prijsvechter en een stevige reclamecampagne rond het 50-jarig bestaan.
Blokker verdwijnt uit de top-100 van sterkste retailmerken, terwijl bouwmarkt Praxis zijn plek in de top-10 inneemt. Onder de grootste dalers bevinden zich Expert, Xenos en MS Mode, die te maken hebben met afnemende naamsbekendheid en waardering.
Coolblue is daarentegen de sterkste stijger en klimt van de 74e naar de 12e plaats op de ranglijst. Ondanks grote media-investeringen ligt de belangrijkste groeikans voor Coolblue nog steeds bij het vergroten van de naamsbekendheid.
Temu en Shein winnen terrein ondanks kritiek
Opvallend is de opkomst van Chinese platforms Temu en Shein. Hoewel beide merken recent in Nederland actief zijn en te maken hebben met negatieve publiciteit, lijken consumenten zich daar weinig van aan te trekken. De lage prijzen en het steeds wisselende aanbod zorgen voor een positieve merkperceptie en een hoge groeiverwachting.
Foto: Kruidvat/A.S Watson
Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List
Lees ook:
Buro Bagsy ontwikkelt Jumbo Totem voor Koningsdag
Videoreeks Loetje focust op medewerkers en gasten
Niels Braat: Is same day delivery de toekomst van retail?
Tricorp lanceert AI Fitting Room TRIFIT
Campagne Jumbo’s draait om smaak en prijs
Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List
Lees ook:
Jim Abbring: Finally zoekt spanning in creatie
NN breidt podcastreeks uit met Mauritshuis-serie
SuperRebel.Agency lanceert campagne attractie This is Holland
Rein van der Ven: Lekker wakker worden, met een Clio Award
Bente nieuwe gezicht van Vodafone
Dit artikel is gepubliceerd door: Saskia van Weert