KPN komt met addressable reclame

Jochem de Jong, vice-president Partnerships, tv & entertainment, onthult plannen in de DutchMedia Podcast.

KPN gaat later dit jaar addressable reclame introduceren bij het tv-aanbod van RTL Nederland en Talpa Network. Dit heeft Jochem de Jong, vice-president Partnerships, tv & entertainment bekendgemaakt in de DutchMedia Podcast.

Na langdurige trials en uitstel ging bij VodafoneZiggo adressable reclame in oktober 2024 van start bij de twee grote commerciële Nederlandse mediagroepen. Eerder, in februari 2021, stopte KPN nog met trials omdat het bedrijf andere prioriteiten had.

Volgens Jochem de Jong kwam er een duidelijke vraag uit de markt en is het met het Android-product KPN TV+ makkelijker geworden de reclame te implementeren. Het is de bedoeling de reclame via zowel de box als app-versie van KPN TV+ beschikbaar te stellen. Een exacte introductiedatum kon KPN nog niet geven. KPN is met RTL Nederland,  Talpa Network en andere partijen in gesprek over een introductie.

Reclames gericht op de kijker

Het is de bedoeling dat bij de deelnemende lineaire zenders de reguliere reclames worden overschreven door addressable commercials. Daarbij wordt een specifieke reclame per huishouden uitgezonden, en daarmee wordt gerichtheid geboden voor advertenteerders. Targetten kan op onder meer 25-59-jarigen, op inkomen, op gezinnen en per provincie/regio. De data zijn afkomstig van de klantendatabase van de distributeur.

Jochem de Jong benadrukt dat klanten zelf eerst toestemming moeten geven. Wie ervoor kiest, kan reclames te zien krijgen die meer relevant zijn.

In een artikel van oktober 2024 beschreef Marketing Report hoe VodafoneZiggo, Talpa Media en Ad Alliance adressable reclame hebben ingericht en hoe NMO Kijkonderzoek daarmee omgaat.

Ad Alliance en Talpa Media

Ad Alliance (RTL Nederland) en Talpa Media (Talpa Network) zijn om een reactie gevraagd. Talpa Media heeft bevestigd dat er al een tijd gesprekken met KPN plaatsvinden over dit onderwerp.

overons.kpn

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




Lees ook:

Campagne Jumbo’s draait om smaak en prijs

15-04-2026 | 11:36:44
Met de actie willen HEMA en Jumbo klanten laten kennismaken met elkaars assortiment. De campagne loopt via tv en digitale kanalen, waaronder social media.

DPG Media onderzoekt eigen technologie voor Videoland

14-04-2026 | 00:00:00
DPG Media onderzoekt of het de streamingtechnologie Bedrock die Videoland sinds 2021 gebruikt kan inruilen voor eigen technologie die bij onder meer VTM wordt gebruikt. DPG Media heeft bij de overname van RTL Nederland afgesproken de diensten van Bedrock tot minstens 1 juli 2028 te zullen afnemen

Britse Brothers & Sisters maakt campagne voor Ziggo

13-04-2026 | 16:45:00
Ziggo start een landelijke campagne waarin de dagelijkse online ervaring van klanten centraal staat.

RTL Ad Alliance: Grote tv-scherm in woonkamer blijft belangrijkste plek

13-04-2026 | 15:05:00
Het grote tv-scherm in de woonkamer blijft de belangrijkste plek (83 procent) voor video-consumptie. Dit blijkt uit de 5e editie van de jaarlijkse Living Room Study van RTL Ad Alliance

Your Music Channels kondigt tv-zender TMF (Your 90's) aan

10-04-2026 | 00:10:00
Your Music Channels Benelux komt binnenkort met de tv-zender TMF (Your 90's). Details over dit te lanceren muziekkanaal met hoogstwaarschijnlijk muziek uit de jaren '90, zijn nog niet bekend


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Campagne stimuleert helmgebruik bij ouders en kinderen

15-04-2026 | 15:23:21
Het Ministerie van Infrastructuur en Waterstaat lanceert samen met Roorda een nieuwe fase van de campagne Zet ’m op

Cortina en Lemon Scented Tea vervolgen merkcampagne

15-04-2026 | 14:10:00
Cortina lanceert samen met LemonScentedTea een nieuwe campagne binnen het platform Original as you.

[Vacatures] De Combinatie van Factoren zoekt een Medior Art Director

15-04-2026 | 12:53:00
De Combinatie van Factoren (DCVF) is per direct op zoek naar een Medior Art Director - Full-time · Amsterdam

Campagne Jumbo’s draait om smaak en prijs

15-04-2026 | 11:36:44
Met de actie willen HEMA en Jumbo klanten laten kennismaken met elkaars assortiment. De campagne loopt via tv en digitale kanalen, waaronder social media.

GBE Creative Agency opent hub in Maastricht

15-04-2026 | 07:11:00
GBE Creative Agency heeft per 1 maart 2026 een vestiging geopend in Maastricht. Met deze stap werkt het bureau voortaan vanuit een twee-hubmodel, met Amsterdam en Maastricht als uitvalsbasis
 

Dit artikel is gepubliceerd door: David de Jong

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.