Jongeren combineren steeds vaker audio en beeld

Jongeren luisteren massaal naar podcasts en radio, maar doen dat steeds vaker in combinatie met beeld. Uit onderzoek van MediaTest blijkt dat video een groeiend onderdeel vormt van de manier waarop jongeren audiocontent consumeren.

Van de jongeren tussen 15 en 35 jaar heeft 97 procent de afgelopen drie maanden naar een podcast geluisterd. Podcasts worden niet alleen beluisterd tijdens andere activiteiten, maar steeds vaker ook bekeken. Studio’s richten camera’s op gesprekken, waardoor de content breder kan worden verspreid via verschillende platforms.

Videopodcasts en radiolivestreams

Niet alleen podcastmakers zetten beeld in, ook radiostations bewegen mee. Veel studio’s zijn uitgerust met camera’s, zodat er een livestream kan worden uitgezonden. Omdat er regelmatig bekende artiesten in de studio zijn om een album of optreden te promoten, vormt dit een extra aantrekkingskracht voor fans.

Ook Spotify heeft het belang van video onderkend. In de app kunnen gebruikers inmiddels zowel muziekvideo’s als videopodcasts bekijken. Luisteraars kunnen zelf kiezen of zij content met of zonder beeld consumeren.

Jongeren ontdekken content via korte fragmenten

Uit een kwantitatief onderzoek onder 311 jongeren blijkt dat 38 procent van de podcastluisteraars wel eens een podcast mét beeld bekijkt. Jongere luisteraars doen dit vaker dan oudere. Radiolivestreams zijn minder populair: 14 procent van de radioluisteraars kijkt hier wel eens naar.

De combinatie van audio en beeld biedt daarnaast mogelijkheden voor promotie. Korte fragmenten van podcasts en radioshows verschijnen steeds vaker op TikTok en Instagram. Deze snippets trekken de aandacht van jongeren en leiden hen naar de volledige uitzending.

Promotie via social media aantrekkelijker

Volgens het onderzoek vindt 72 procent van de jongeren dit een prettige manier om nieuwe content te ontdekken. Dit staat in contrast met hun houding tegenover reclame door influencers, die door 52 procent als irritant wordt ervaren. Snippets worden door jongeren eerder gezien als entertainment dan als reclame, wat organisaties een kans geeft om hun bereik te vergroten.

De verwachting is dat beeld een blijvende rol gaat spelen in de audioconsumptie. MediaTest ziet mogelijkheden voor nieuwe vormen van content, zoals mini-series van podcasts op tv of het afspelen van videostreams tijdens autoritten.

www.mediatest.nl


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

NN breidt podcastreeks uit met Mauritshuis-serie

21-04-2026 | 11:56:00
In deze vierde serie staat de geschiedenis van het museumgebouw centraal, met Splinter Chabot als presentator.

De Limburger start misdaadpodcast De Onderwereld

20-04-2026 | 15:33:00
De Limburger lanceert de tweewekelijkse misdaadpodcast De Onderwereld. In de serie nemen misdaadverslaggever Bas Dingemanse en host Bas van Mulken luisteraars en kijkers mee in de wereld van internationale drugsroutes, moorden en verdwijningen.

NLZiet breidt uit met radio

20-04-2026 | 14:32:00
NLZiet is gestart met meer dan 70 radiostations voor zijn abonnees. Het gaat grofweg om onder meer de radiostations en themazenders van Talpa Network, DPG Media, FD Mediagroep, NPO, RPO, Nico Silvius en Leon Ramakers

Eelco de Winter: Kaaps Film maakt menselijk beeld

17-04-2026 | 11:05:00
In gesprek met interviewer Bas Vlugt gaat het over de ontwikkeling van film in een social-first wereld, de invloed van Rotterdam op hun werkwijze

Willemijn van Hussen: TAMBR bouwt merken met geluid

17-04-2026 | 10:30:00
In gesprek met Bas Vlugt gaat het over de kracht van soundlogo’s, de meetbaarheid van audio en hoe merken herkenbaarheid opbouwen via geluid.
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Lieselot Berentzen

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.