Jildou van der Bijl en Michiel Couzy gaan Het Parool leiden

Redactie stemt in met duo-hoofdredacteurschap

Het Parool krijgt een hoofdredactie bestaande uit twee personen: Jildou van der Bijl en Michiel Couzy gaan samen leiding geven aan de Amsterdamse krant. De redactie is tijdens een plenaire vergadering akkoord gegaan met de benoeming.

De selectie is gedaan door een commissie met vertegenwoordigers van Stichting Het Nieuwe Parool, de redactie en de directie van DPG Media. Volgens Heleen Beaart, voorzitter van de redactieraad van Het Parool en lid van de sollicitatiecommissie, was de keuze snel duidelijk: "Een plus een bleek in dit geval drie. We zagen tijdens de sollicitatieprocedure niet één maar twee hoofdredacteuren die we graag wilden hebben. Michiel Couzy werkt al lang bij Het Parool. Hij is volop bezig met toekomstplannen voor Het Parool, en zorgt voor continuïteit. Jildou van der Bijl weet hoe je op een creatieve en succesvolle manier een mediamerk neerzet, en kijkt met een frisse blik naar wat wij doen."

Ervaring in huis bij Het Parool

Michiel Couzy werkt sinds 2004 bij Het Parool en was de afgelopen vier jaar adjunct-hoofdredacteur onder Kamilla Leupen, die onlangs vertrok om directeur te worden van de Volkskrant, Trouw, Het Parool en NU.nl. Michiel Couzy: "Als middelbare scholier was het al mijn droom om voor Het Parool te werken, de krant waarmee ik ben opgegroeid. Ik ben dan ook erg blij dat ik hier al zo lang werk en dat ik deze stap kan zetten."

Jildou van der Bijl begon haar journalistieke loopbaan bij Nieuwe Revu en werd daar op haar 27ste hoofdredacteur. Daarna gaf ze zeventien jaar leiding aan LINDA.  Jildou van der Bijl: "Ik heb een journalistiek hart en Het Parool is een prachtig nieuwsplatform met een enorm rijke geschiedenis, dat tegelijk jong van geest is. Het Parool heeft alles in zich om dat kwalitatieve, eigenwijze, vernieuwende, interactieve mediamerk te zijn. De lifeline van alle Amsterdammers met hun stad."

Steeds meer duo's aan het roer

Het Parool is niet de enige krant met een gedeeld hoofdredacteurschap. In 2023 maakte De Telegraaf die keuze, vorig jaar volgde Trouw.

Philippe Remarque, directeur journalistiek bij DPG Media en lid van de sollicitatiecommissie: "In dit tijdperk moet een hoofdredactie van zoveel markten thuis zijn, dat een combinatie van verschillende talenten en ervaringen het krachtigst werkt. Wij denken dat dit tweetal alles in huis heeft om Het Parool uit te bouwen tot een journalistiek sterk én aantrekkelijk stadsmerk voor alle Amsterdammers."

www.dpgmedia.nl

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




 

Lees ook:

VRT, DPG Media en Play komen in Vlaanderen met AI-label

04-05-2026 | 15:53:00
De Vlaamse publieke omroep VRT toont voortaan een AI-label wanneer beelden of audio met artificiële intelligentie zijn gemaakt om de werkelijkheid na te bootsen

Mediahuis NL & DPG Media stoppen bezorging Vlieland en Schiermonnikoog

21-04-2026 | 23:00:00
Mediahuis Nederland stopt per 1 juli 2026 de bezorging van zowel de kranten van Mediahuis Nederland, Mediahuis NRC en DPG Media op de eilanden Vlieland en Schiermonnikoog

Lokaal mediagebruik versterkt aandacht en impact

14-04-2026 | 16:43:00
Een bewuste keuze voor lokale journalistieke media zorgt voor meer focus, rust en betrokkenheid bij mediagebruikers.

DPG Media onderzoekt eigen technologie voor Videoland

14-04-2026 | 00:00:00
DPG Media onderzoekt of het de streamingtechnologie Bedrock die Videoland sinds 2021 gebruikt kan inruilen voor eigen technologie die bij onder meer VTM wordt gebruikt. DPG Media heeft bij de overname van RTL Nederland afgesproken de diensten van Bedrock tot minstens 1 juli 2028 te zullen afnemen

RTL Nederland: Lichte omzetgroei met ebitda-daling door overname

02-04-2026 | 15:13:00
RTL Nederland draaide over geheel 2025 een omzetgroei van 1,4 procent en zag zijn ebitda-winst dalen met 24 miljoen euro naar 133 miljoen euro. Dit blijkt uit bestudering door Marketing Report van de jaarstukken van DPG Media en RTL Group
 


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

FCB Amsterdam haalt creatief duo binnen

04-05-2026 | 17:09:20
FCB Amsterdam versterkt het creatieve team met de komst van Art Director Floris Zandvliet en Copywriter Frederique Rote.

Bram Holzapfel: De geest in de code

04-05-2026 | 16:48:00
Waarom je merk een menselijke monitor nodig heeft

met melk. breidt Creative Party uit met Merijn Breedvelt

04-05-2026 | 12:14:00
Hij gaat zich binnen met melk. richten op het ontwikkelen en uitwerken van concepten voor klanten.

[Vacatures] ACT.agency zoekt een Social Media Manager

04-05-2026 | 11:42:00
ACT.agency is per direct op zoek naar Social Media Manager - Amsterdam

Closed on Monday ontwikkelt campagne voor Sanquin

04-05-2026 | 11:24:00
Donoren die iemand uit hun omgeving overtuigen om zich aan te melden, maken kans op een Museumkaart.
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Lieselot Berentzen

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.