[Interview] Clarissa Filius (iO) over SEO Benelux Conferentie

Clarissa Filius is Teamlead SEO bij iO. Zij was aanwezig bij de 2024-conferentie van SEO Benelux Conference in Antwerpen waar zij ook een presentatie heeft gegeven. We spreken Clarissa Filius hierover.

Voor het eerst een Benelux-conferentie over SEO. Wat moet ik me daarbij voorstellen?

Ontzettend gaaf hoe Mathias Noyez deze conferentie heeft neergezet. Hij organiseerde al een aantal jaren de SEO Benelux Meetup. Ik was hier vanaf de eerste editie aanwezig en het is echt uitgegroeid tot een hechte SEO-community. Ik heb bij de meetup ook al eens mogen presenteren toen we een editie hostten bij iO in Amsterdam. De conferentie is groter qua opzet en had allemaal topsprekers uit de Benelux. De locatie was bij Play Zuid in Antwerpen, de plek waar Gert Verhulst zijn podcast opneemt. En het mooie was dat er ook een live podcast over SEO werd opgenomen tijdens de conferentie.

Jouw presentatie ging over Local SEO. Kan je de relevantie van lokaal SEO inzetten, toelichten en waarom dit ondergewaardeerd wordt?

Lokale SEO is een topic waar ik al jaren aandacht voor vraag. Het wordt namelijk enorm onderschat door veel merken. Ik heb het vaak over grote retailers, die kunnen er eerlijk gezegd echt niet meer omheen. Als je tientallen tot honderden lokale vestigingen hebt, dan is het essentieel dat deze goed vindbaar zijn én consistent zijn met je brand. Bijna iedereen gebruikt Google Maps en Google bedrijfsprofielen om locaties of winkels in de buurt te vinden.

Google Maps is zelfs een van de meest gebruikte apps ter wereld! Toch wordt het nog ondergewaardeerd, mede doordat de waarde soms lastig te vertalen is naar direct omzet. Je krijg meer bezoekers in de winkel en draait een hogere omzet maar data-technisch is dit lastig toe te wijzen aan lokale SEO-inspanningen. Toch is het allang bewezen dat Google Bedrijfprofielen (GBP’s) zorgen voor omzet, dit zie je duidelijk als je ze inzet om winkelafspraken of leads te genereren.

En ik wil nog benadrukken, lokale SEO is niet alleen voor grote retailers. Ook juist voor (kleine) lokale ondernemingen is het essentieel. Het is dus breder, denk bijvoorbeeld ook aan de EV-markt die oplaadpalen op de kaart willen zetten.

Hoe kijk je aan tegen de ontwikkeling van Local SERP (Search Result Pages)?

De ontwikkelingen gaan de laatste tijd snel. We zien dat Google in steeds meer landen AI Overviews, oftewel AI gestuurd zoeken, uitrolt. Dit heeft voor nu nog geen effect op lokale zoekopdrachten omdat Maps-resultaten hierin niet worden vertoond. Maar de kans is groot is dat dit nog wel gaat gebeuren. Daarnaast zie je als nieuwe ontwikkeling “places sites” in de SERP verschijnen, waarin vooral directories worden vertoond. (bijv. Tripadvisor). Overigens zullen dit soort wijzigen blijven gebeuren en heeft het weinig effect op wat we moeten doen als SEO’s: je profielen optimaliseren en je merk lokaal zo sterk mogelijk maken.

Hoe kijk je aan tegen het steeds meer regionaal/per land worden van (interrnationale) content?

Dat is alleen maar goed! In de meeste gevallen is het goed om je content te vertalen en lokaliseren per taal en/of regio. Op die manier wordt je content namelijk beter gevonden en haal je er meer resultaat uit. Natuurlijk is dit alleen nuttig als het om een belangrijke markt gaat en de content bijdraagt aan de doelstellingen.

Welke mogelijkheden zie je voor adverteerders en merken bij Local SERP en regionaler worden van content?

Adverteerders en merken zouden de lokale zoekresulaten (Local SERP) moeten meenemen bij lokale campagnes. Deze campagnes kunnen bijvoorbeeld gepromoot worden in GBP’s en je kan lokale search advertenties draaien. Daarnaast is promotie via lokale publishers aan te raden, denk aan lokale nieuwssites of blogs. Op deze manier kan je de lokale SERP domineren voor belangrijke zoekwoorden.

Welke sprekers vonden je zelf interessant en welke boodschap vertelden zij?

Alle sprekers hadden een interessante boodschap. De key message van het event was wel dat we meer moeten richten of helpfull content en E-E-A-T. Ik ben fan van Jarno van Driel, dé expert op gebied van structured data, en hij vertelde dat structured data E-E-A-T niet beïnvloedt. Een belangrijke misconceptie! Ook vond ik het verhaal van Roy Huiskens erg interessant, die nam ons mee in de geschiedenis van Google Algoritme-updates. Daaruit bleek wel weer dat ondanks alle nieuwe ontwikkelingen, de basisprincipes van SEO grotendeels hetzelfde blijven.

Welke trends vond je op de SEO Benelux conferentie opvallend?

De belangrijkste ontwikkelingen zijn de verandering van Google richting kwalitatieve content en E-E-A-T. Het is niet per se verrassend, we weten al langer dat dit eraan komt. Wel vond ik het opvallend dat dit bij alle experts een topic was.

Welke rol gaat AI spelen denk je bij SEO, wat is daarover verteld?

We weten dat Google AI Overviews (AIO) aan het uitrollen is. Eduard Blacquière gaf hier een presentatie over. Zijn belangrijkste boodschap: AI Overviews zijn niet de grootste SEO-bedreiging. Ze zullen namelijk nog niet snel in de EU worden uitgerold. Ook zal het effect meevallen en zal het nog lang duren voordat iedereen met AI gaat zoeken.

Wat waren de meest verrassende inzichten die je hebben opgedaan?

Ik denk vooral de bevestiging dat we met de juiste dingen bezig zijn. Ook wij werken met klanten aan kwalitatieve content en E-E-A-T. Het meest verassende is dat deze consensus steeds breder gedragen wordt onder specialisten.

www.iodigital.com

www.seobenelux.com

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




 

Lees ook:

[Vacatures] iO zoekt een Senior Experience Strateeg - Campus Den Bosch

19-06-2026 | 10:02:24
iO is per direct op zoek naar Senior Experience Strateeg - Campus Den Bosch

[Vacatures] iO zoekt een Senior Experience Strateeg - Campus Eindhoven

19-06-2026 | 09:52:04
iO is per direct op zoek naar Senior Experience Strateeg - Campus Eindhoven

Younes van Ruth: Zonder architectuur blijft AI een experiment

17-06-2026 | 11:07:00
"We moeten meer doen met minder." Ik hoor het al jaren. Bij klanten, in strategische sessies en tijdens evaluaties.

Viola van der Linden: Generatie Alpha kiest anders

10-06-2026 | 20:54:59
Generatie Alpha (geboren vanaf 2010) groeit op in een digitale wereld waarin relevantie en gemak de standaard zijn

Wim De Laet iO: AI is geen tool maar technologie

10-06-2026 | 20:47:00
Marketing Report is in Antwerpen, op de campus van iO, voor de eerste editie van CNTRL + SHIFT LIVE
 

 


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Buutvrij ontwikkelt festivalcamping Kruidvat Badhuis

25-06-2026 | 20:25:00
Kruidvat komt tijdens het driedaaagse muziekfestival Down the Rabbit Hole van 3 tot en met 5 juli komt Kruidvat met het concept Kruidvat Badhuis

Thijs Boon (FNE Group) neemt activa KesselsKramer over

25-06-2026 | 19:36:00
Thijs Boon, oprichter en investeerder via FNE Group heeft maandag 22 juni nagenoeg de volledige activa van het failliete creatieve bureau KesselsKramer overgenomen

Sanne Tolsma en Michiel van Riemsdijk: De oplossing is zelden de vraag

25-06-2026 | 16:11:00
Het gesprek draait om de samenwerking tussen beide bureaus, de veranderende rol van bureaus en waarom klantvragen steeds vaker om een andere oplossing vragen dan vooraf wordt gedacht.

Linda de Graaff: Impact maakt het verschil

25-06-2026 | 16:00:15
Het gesprek draait om de bekroonde campagne Het Geluid van COPD, de maatschappelijke rol van creativiteit en de toekomst van onafhankelijke bureaus.

Remco Marinus en Rein van der Ven: Creativiteit begint bij de organisatie

25-06-2026 | 15:19:30
Het gesprek draait om het internationale succes van de campagne Nederland valt uit, de hernieuwde creatieve ambities van Havas Lemz en de organisatie achter creatief succes.
 

Dit artikel is gepubliceerd door: David de Jong

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.