[HQ] Op bezoek bij SAN Adverteerder van het Jaar HEMA

Marketing Report is overal maar toegegeven: we lopen niet iedere dag hoofdkantoren van grote adverteerders binnen. Maar afgelopen week dus wel.

We waren te gast op het hoofdkantoor van HEMA in Amsterdam waar Global een inspirerende middag organiseerde over ontwikkelingen in buitenreclame. Niet voor niets in samenwerking met HEMA want onlangs heeft Global het retail medianetwerk uitgebreid met digitale schermen van HEMA.

Ons interview met Eric Kip, Managing Director van Global staat hier.

Een bezoek aan dit kantoor is voor alles heel leuk, vertrouwd en ik zou bijna willen zeggen gezellig.

Alles wat HEMA met het merk wil uitstralen, is vertaald in het hoofdkantoor en de aankleding ervan.

Het HEMA HQ staat in Amsterdam-Noord, direct naast een HEMA winkel en daarom duidelijk aangeduid als KANTOOR.

Vanzelfsprekend is het allereerste wat je ziet bij binnenkomst een gigantische HEMA worst.

Als je je dan niet meteen al welkom voelt dan is het wel wanneer je je aanmeldt bij de receptie.

De toiletten licht kinky maar gaat precies: worst voor de heren en tompoes voor de vrouwen.

Via de trap naar een groot atrium, waar en waaromheen alles gebeurt. Voor wie het nog niet wist: HEMA is een inclusief bedrijf.

Boven gekomen, worden we - dat kan natuurlijk ook niet anders - welkom geheten door Takkie.

Gastheer is Bas Verheijen, Chief Customer Officer van de HEMA.

Een tijdlang werd door veel mensen in retail en marketing gedacht dat HEMA V&D achterna zou gaan de afgrond in.

Maar dat liep even anders. Niet door snoeihard de focus op online te leggen maar op het portfolio. En niet zo'n beetje ook. HEMA neemt vijf jaar de tijd om alle producten onder handen te nemen.

Inmiddels maakt HEMA alweer twee jaar winst, is HEMA dit jaar uitgeroepen tot SAN Adverteerder van het Jaar, won het prijzen voor de beste folder, zowel in de categorie print als in digitaal. 

In de Merken100 2024 staat HEMA op nummer 10. Als hoogst genoteerde generiek warenhuis. Om dat in perspectief te zetten: mede-genomineerde Blokker haalde de top-100 niet. 

Bas Verheijen gaf een presentatie om je vingers bij af te likken over branding en strategie van HEMA, social media en het succes van rompertjes en sex toys.

Het bleef nog lang onrustig in Amsterdam-Noord.

www.hema.nl

www.global.com/nl

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




 

Lees ook:

Marianne van Rhijn van VML naar Action

22-05-2026 | 13:50:00
Voormalig Marketing Director VML aan de slag als interim Team lead voor de content- en fotostudio van retailer Action.

Unilever breidt digitale handel uit in belangrijke markten

20-05-2026 | 00:00:00
Unilever rapporteerde in het eerste kwartaal van 2026 een dubbelcijferige groei van de directe digitale verkoop aan consumenten.

Havas Lemz en Bolletje lanceren Tortilla Crackers

19-05-2026 | 14:35:00
De campagne draait om de herkenbare keuze tussen snacktrek en bewuster eten.

[Vacatures] Giesbers zoekt een Brand Marketeer

07-05-2026 | 10:26:00
Giesbers is per direct op zoek naar Brand Marketeer - Arnhem • 32/40 uur

S.Pellegrino maakt van flessenlabels gespreksstarters

05-05-2026 | 16:17:00
Nu drankenmerken steeds vaker inzetten op belevingsgerichte storytelling, plaatst S.Pellegrino gesprek en verbinding centraal in zijn nieuwste campagne.


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Brand Builders maakt campagne voor De Rotterdamsche Oude

22-05-2026 | 13:12:00
Het kaasmerk van Velder kiest daarmee bewust voor vertraging in een wereld waarin alles sneller moet.

Jade Jacobs: We bouwen merken vanuit creator mindset

22-05-2026 | 11:40:00
Het gesprek draait om hoe het bureau merken helpt om jonge doelgroepen te bereiken en te raken

Bob Koigi: De opmars van retail media in Europa

22-05-2026 | 11:26:48
Retail media groeit razendsnel van een niche binnen ecommerce naar een van de belangrijkste pijlers van digitale advertising.

Ruben Beijer: ENTR brengt geschiedenis tot leven

22-05-2026 | 11:22:50
Veel musea zijn fantastisch in kennis overdragen, maar verliezen het steeds vaker van Netflix, TikTok, gaming en entertainment

Persuade ontwikkelt Scapino-campagne Wesley Sneijder

22-05-2026 | 10:21:25
Na eerdere samenwerkingen met Ireen Wüst en Marco Schuitmaker bouwt het merk verder aan een campagne rond motivatie, toegankelijkheid en betaalbaarheid.
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Bas Vlugt

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.