Hoe PR-campagnes indirect je rankings beïnvloeden

Over SEO en contentmarketing 

Wanneer je een eigen bedrijf hebt, dan is het natuurlijk prettig om je SEO goed voor elkaar te hebben. Op die manier word je namelijk beter gevonden met je bedrijf in Google. Contentmarketing is ook een onderdeel dat hierbij komt kijken. Je kunt door middel van PR-campagnes indirect je rankings beïnvloeden en dat is natuurlijk alleen maar goed. Hieronder lees je precies hoe je dat kunt doen met je bedrijf en waar je dan rekening mee moet houden.

1. Earned media leidt tot natuurlijke backlinks

Om te beginnen is het goed om te kijken naar earned media en waarom dat kan leiden tot natuurlijke backlinks. Wanneer je namelijk een goede PR-campagne draait, dan kan het zijn dat je merk wordt opgepikt. Als je het echt heel goed doet, dan kan het maar zo zijn dat bekende bloggers of influencers jouw product of dienst kunnen zien. Op die manier kan het zo zijn dat ze je product of dienst vermelden op hun eigen website. 
Zo krijg je natuurlijke backlinks, wat alleen maar heel gunstig is voor je SEO. Zeker als je een artikel krijgt op een grote nieuwssite over je bedrijf. Doordat je wordt opgepikt her en der, kan Google dit ook op een positieve manier opvatten. Google ziet je namelijk als betrouwbaar, door een sterk signaal van autoriteit, wat kan leiden tot een hogere ranking. Door middel van een linkbuilding platform kun je ervoor zorgen dat je een betere ranking in Google behaald door links te laten plaatsen. Links op externe websites zijn zeer positief en zorgen op de lange termijn voor een goed resultaat.

2. Merksentiment en zoekvolume stijgen door PR 

Naast dat je bekend kunt worden door earned media, zijn er ook andere dingen die je kunt bereiken met PR. Je verhoogt door PR namelijk je naamsbekendheid, waardoor mensen jouw bedrijf sneller op gaan zoeken in Google zelf. Doordat er meer branded searches komen, geeft Google een signaal dat je merk populair en dus relevant is voor het publiek. Dit zorgt ook weer voor een betere ranking.

3. PR-content versterkt je contentmarketingstrategie

Door middel van een stabiele PR-campagne zorg je ervoor dat er unieke en nieuwswaardige content gemaakt wordt. Dit wordt vervolgens weer gedeeld en kan geciteerd worden. Dit heeft een positieve invloed op jouw merk. Het kan namelijk bijdragen aan E-E-A-T, wat steeds belangrijker begint te worden voor SEO. Content met hoge kwaliteit zie je niet alleen positief ontvangen worden in Google, maar kan ook een ronde maken op social media. Dit zorgt ervoor dat je meer verkeer krijgt en ook meer autoriteit.

[Vacatures] ACT.agency zoekt een Social Media Manager

04-05-2026 | 11:42:00
ACT.agency is per direct op zoek naar Social Media Manager - Amsterdam

Zembla: gokindustrie ging door met influencers

23-04-2026 | 23:38:15
Het NPO/BNNVARA-programma Zembla stelt dat de gokindustrie doorging met reclame via influencers (gokfluencers)

MediaMixer neemt Studio Sonart over

20-03-2026 | 13:17:00
Het Antwerpse communicatiebureau MediaMixer neemt Studio Sonart over, specialist in bedrijfsradio. Met de overname versterkt het bureau een discipline die al onderdeel is van de dienstverlening en zet het een volgende stap in de groeistrategie

Koen Denolf: North by Northwest houdt acquisities open

13-03-2026 | 13:45:00
Marketing Report is in Antwerpen en spreekt met Koen Denolf, betrokken bij North by Northwest, de contentgroep die The Fat Lady en MediaMixer samenbrengt

[Vacatures] Boomerang (part of Publicis Groupe) zoekt een Senior Strateeg

23-01-2026 | 08:49:00
Boomerang (part Publicis Groupe) is per direct op zoek naar Senior Strateeg • Amsterdam


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

FCB Amsterdam haalt creatief duo binnen

04-05-2026 | 17:09:20
FCB Amsterdam versterkt het creatieve team met de komst van Art Director Floris Zandvliet en Copywriter Frederique Rote.

Bram Holzapfel: De geest in de code

04-05-2026 | 16:48:00
Waarom je merk een menselijke monitor nodig heeft

met melk. breidt Creative Party uit met Merijn Breedvelt

04-05-2026 | 12:14:00
Hij gaat zich binnen met melk. richten op het ontwikkelen en uitwerken van concepten voor klanten.

[Vacatures] ACT.agency zoekt een Social Media Manager

04-05-2026 | 11:42:00
ACT.agency is per direct op zoek naar Social Media Manager - Amsterdam

Closed on Monday ontwikkelt campagne voor Sanquin

04-05-2026 | 11:24:00
Donoren die iemand uit hun omgeving overtuigen om zich aan te melden, maken kans op een Museumkaart.
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Laura Heerlien

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.