HEMA/Hotel L’Amour wint Gouden Loeki

KiKa/Joe Public wint voor Goede Doelen; Albert Heijn en TWBA/NEBOKO winnen Zilveren Loeki

HEMA en Hotel L'Amour hebben met hun kerstcommercial de Ster Gouden Loeki gewonnen. KiKa en Joe Public sleepten de eerste Ster Gouden Loeki voor goede doelen in de wacht.

De tweede prijs werd verzilverd door Albert Heijn en TBWA\NEBOKO met hun kerstcommercial Whamster. De spot is geïnspireerd op de kerstklassieker Last Christmas van Wham, waarin zelfs zanger Andrew Ridgeley een rol heeft.

De Ster Bronzen Loeki ging naar KPN en Dentsu Creative Amsterdam met hun commercial Stukje van mij, waarin zangeres Meau Hewitt zingt over de gevolgen van online shaming en er aandacht wordt gevraagd voor een veiliger internet. Deze commercial won eerder een aantal internationale prijzen waaronder op het Cannes Lions Festival 2024.

De winnaars ontvingen dé publieksprijs voor reclame donderdagavond tijdens een feestelijk evenement in Amsterdam, dat gepresenteerd werd door Chris Zegers. Marlijn Weerdenburg, Elise Schaap en reclameman Aad Kuijper verzorgden een gastoptreden.  

HEMA/Hotel L’Amour tweede keer in de prijzen

Voor het tweede jaar op rij weet HEMA met hun bureau Hotel L'Amour een Ster Gouden Loeki in de wacht te slepen voor hun televisiecommercial.

De winnende commercial heeft wederom iconen Takkie en Siepie in de hoofdrol, die voor een flashback zorgen bij een oudere meneer. Geluk zit in kleine dingen, volgens HEMA. Dat is duidelijk te zien wanneer de meneer als een kind zo blij is na het weerzien met zijn favoriete knuffels.

Carla Berkhout, financieel directeur en bestuurslid van de overhandigde de Ster Gouden Loeki aan HEMA en Hotel L'Amour.

Ster Gouden Loeki voor Goede Doelen

Vanwege de 30e editie heeft de Ster een eigen categorie Goede  Doelen in het leven geroepen. Deze categorie zal voortaan elk jaar bestaan.

De eerste Ster Gouden Loeki voor goede doelen is gewonnen door KiKa en hun bureau Joe Public. In de commercial Moeder is een vrouw te zien met zwangere buik, die in de spiegel terugkijkt op haar jongere, zieke zelf. KiKa vraagt met deze commercial aandacht voor kinderen met kanker. Ster-directeur Frank Volmer mocht de Ster Gouden Loeki voor goede doelen overhandigen aan KiKa en Joe Public.

Stemmen

De strijd om het beeldje startte op 18 februari 2025 toen de stembussen werden geopend na het uitzenden van commercials met finalisten. Het Nederlandse publiek kon tot en met 16 maart 2025 stemmen op hun favoriete commercials. In totaal hebben 122.039 Nederlanders hun stem uitgebracht - een recordaantal online stemmen.

Top 10 2024

1. HEMA & Hotel L'Amour met Kerst Takkie en Siepie
2. Albert Heijn & TBWA\NEBOKO met Whamster
3. KPN & Dentsu Creative Amsterdam met Stukje van mij
4. Kruidvat & DDB Amsterdam met Iedereen verdient een mooie kerst!
5. Prijsvrij met Dat zijn wij gewoon zelf, hè
6. De Leescoalitie & Alfred International met Wie leest heeft een goed verhaal
7. Jumbo & Hotel L'Amour met Kerst voor elkaar
8. Staatsloterij & TBWA\NEBOKO met Geef elkaar een beetje geluk
9. Artsen slaan alarm & We Agency met Dit is wat de tabaksindustrie je niet vertelt over vapen
10. Dela & TBWA\NEBOKO en We Agency met Oneindig aandacht

De Top 5 van de Ster Gouden Loeki voor goede doelen

1. KiKa & Joe Public met Moeder
2. Metakids met Jelte viert maanden, omdat hij geen jaren heeft
3. Alzheimer Nederland & Tin Can met Wat alz... het jouw man is?
4. Nationaal Huidfonds & NOISE met Verklein je risico op huidkanker. Weren, kleren, smeren.
5. Stichting ALS Nederland & Joe Public met Juliette

 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List

 

Lees ook:

Omzet Ster 2024 daalt naar 211,6 miljoen euro

25-04-2025 | 01:41:00
De publieke reclameverkooporganisatie Ster heeft in 2024 een omzet van 211,6 miljoen euro gerealiseerd

NPO-Plan kabinet moddert door met oude wijn in nieuwe zakken

07-04-2025 | 14:05:00
De hervormingsplannen van de regering Schoof I die minister Eppo Bruins voorstelt betekenen vooral een stap terug naar het verleden en het creëren van nog meer bestuurlijke chaos in het publieke omroepbestel

Voorstel NPO: brede taakopdracht met reclame en omroephuizen

04-04-2025 | 20:52:00
Minister Eppo Bruins (NSC) heeft zijn plan naar de Tweede Kamer gestuurd voor de hervorming van de landelijke publieke omroep per 1 januari 2029. De minister blijft uitgaan van een brede publieke taakopdracht en geen aanvullende taakopdracht

Wetsvoorstel Eppo Bruins: NPO-reclame blijft op 8 procent

25-03-2025 | 11:21:00
Eppo Bruins (NSC) heeft in de toelichting op een kleine mediawetswijziging opgenomen dat de hoeveelheid reclame bij de NPO niet langer verlaagd wordt

Frank Volmer over de Gouden Loeki 2024

21-03-2025 | 12:00:00
Marketing Report is bij Ster Gouden Loeki. We spreken met Bas Verheijen, Chief Commercial Officer van HEMA. Samen met Hotel L'Amour wint HEMA voor het tweede jaar op rij de Gouden Loeki
 

 

Gepubliceerd door: David de Jong

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.