Heineken opent wereldwijd GenAI Lab in Singapore

Heineken heeft in Singapore zijn eerste wereldwijde Generative AI (GenAI) Lab gelanceerd. Dit initiatief moet de groei, productiviteit en klantbetrokkenheid binnen de wereldwijde activiteiten van het bedrijf versterken. Het lab is opgezet in samenwerking met AI Singapore en is een belangrijke stap in Heineken’s digitale transformatie.

AI als motor voor innovatie en efficiëntie

Ronald den Elzen, Chief Digital and Technology Officer bij Heineken: "GenAI speelt een steeds grotere rol bij het begrijpen van consumentengedrag, het verbeteren van klantinteractie en het verhogen van de productiviteit. Dit lab onderstreept onze strategische focus op AI als aanjager van groei en innovatie."

Kenneth Choo, Managing Director APAC bij Heineken: "Dit lab wordt een wereldwijd expertisecentrum dat AI-innovatie stimuleert op lokaal niveau en tegelijkertijd onze wereldwijde operaties versterkt. Singapore’s AI-ecosysteem en talentpool maken het een ideale locatie om baanbrekende oplossingen te ontwikkelen voor de toekomst van de drankenindustrie."

Focus op geavanceerde AI-toepassingen

Het lab richt zich op de ontwikkeling van schaalbare AI-oplossingen binnen essentiële bedrijfsgebieden, zoals geautomatiseerde contentcreatie, intelligente financiële rapportage en klantgerichte kennismanagementsystemen. Door menselijke expertise te combineren met AI-technologie, wil Heineken verantwoorde en gestandaardiseerde AI-oplossingen creëren die wereldwijd kunnen worden geïmplementeerd.

Laurence Liew, Director AI Innovation bij AI Singapore: "Door Heineken’s branchekennis te combineren met onze AI-expertise, creëren we een model voor hoe publiek-private samenwerkingen innovatieve AI-oplossingen kunnen realiseren."

Chan Ih-Ming, Executive Vice President bij EDB: "Singapore’s positie als talent- en innovatiehub maakt dit initiatief niet alleen waardevol voor Heineken, maar ook voor de bredere ontwikkeling van AI-capaciteiten in de regio."

Toekomstvisie en AI-integratie

Het Heineken GenAI Lab bouwt voort op eerdere successen met AI, waaronder een platform dat directe toegang biedt tot tien jaar financiële data en KIM (Knowledge and Insight Management), waarmee marketingteams sneller consumenteninzicht verkrijgen. Het lab moet tegen eind 2025 een team van AI-specialisten samenbrengen en verdere innovatie in de sector stimuleren.

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




 
Lees ook:

Heineken introduceert Heerlijk Hè als pay-off

26-05-2026 | 12:12:00
Heineken kiest in Nederland voor een andere merkkoers met de pay-off Heerlijk Hè. Met de campagne zet de brouwer samenzijn en gezelligheid centraal

Heineken versterkt services met hub in Hyderabad

30-04-2026 | 12:58:00
De hub in Hyderabad sluit aan bij servicecentra in Polen, Mexico en Brazilië. Samen vormen ze een netwerk gericht op samenwerking en schaalbaarheid.

LePub en Heineken lanceren The Clinker op Coachella

30-03-2026 | 16:50:00
De slimme band koppelt muziekvoorkeuren van festivalbezoekers en moet helpen om nieuwe contacten te leggen.

Heineken benoemt Romain Apert tot CDTO

27-02-2026 | 08:57:06
Hij volgt Ronald den Elzen op, die na 31 jaar bij het bedrijf heeft besloten zijn loopbaan elders voort te zetten.

Heineken lanceert wereldwijd platform Fans Have More Friends

29-01-2026 | 15:04:00
Met het platform zet het merk fandom centraal als manier om mensen met elkaar te verbinden


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Jumbo komt met nummer Snollebollekes als WK Voetbal-campagne

26-05-2026 | 23:54:00
Jumbo Supermarkten is een grote campagne gestart in aanloop naar het WK Voetbal waarin samen feestvieren en gezelligheid centraal staan. Rob Kemps en de Snollebollekes hebben voor de gelegenheid het nummer From Left to Right gemaakt

Fitzroy en Verve (United Playgrounds) winnen Europese C&A pitch

26-05-2026 | 22:22:00
Fitzroy en Verve, beiden onderdeel van United Playgrounds, hebben Europese pitches gewonnen van modeketen C&A.

Boaz Disselkoen start Studio BRO BRO

26-05-2026 | 17:02:00
Onder de naam Studio BRO BRO richt hij zich op strategie, campagnes, innovaties, activaties en interim marketingwerk.

Natwerk introduceert BiFi Chicken in Nederland

26-05-2026 | 16:33:00
De introductie volgt op een eerdere uitrol in Duitsland en markeert een volgende stap in de ontwikkeling van het snackmerk.

Rabobank start landelijke Rabo ClubSupport-campagne

26-05-2026 | 15:51:26
Clubs en verenigingen kunnen zich vanaf vandaag aanmelden voor financiële ondersteuning, waarna Rabobank-leden bepalen welke organisaties een bijdrage ontvangen.
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Daan Dekkers

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.