Hé wat leuk! Een bericht van... Sven Sauvé!

Het gaat goed met Team RTL! Vandaag zijn de jaarcijfers van ons bedrijf bekendgemaakt en die hebben gelukkig al onze verwachtingen overtroffen. In een dynamische mediawereld is het altijd weer lastig voorspellen hoe een jaar verloopt, maar ik ben dan ook ontzettend trots op het resultaat over 2023 en daarmee op iedereen die daar een bijdrage aan heeft geleverd.

Ons streamingplatform Videoland groeide flink door en bereikte tegen het eind van het jaar maar liefst 1,4 miljoen betalende abonnees. Deze groei was grotendeels te danken aan de Videoland Originals Sleepers en Mocro Maffia, de documentaire Kees Vliegt Uit en Echte Meisjes in de Jungle.

Onze lineaire zenders zoals RTL 4 en RTL 5 wisten opnieuw een recordmarktaandeel te realiseren, ditmaal van maar liefst 35,1 procent in onze kerndoelgroep van 25-54 jaar; een verbetering van het vorige recordjaar 2022. De uitstekende cijfers zijn mede te danken aan titels als The Masked Singer, B&B Vol Liefde, De Verraders en Expeditie Robinson.

Dit alles heeft geleid tot een mooi financieel resultaat, waarmee we kunnen blijven investeren in de beste Nederlandse content op het gebied van entertainment, series, documentaires en onze journalistieke nieuws- en actualiteitenprogramma’s.

Onze ambities om lineair marktleider te blijven en met Videoland de nummer 1-streamer van Nederland te worden blijven hiermee fier overeind. Natuurlijk blijven er ook in 2024 uitdagingen genoeg, maar dankzij de sterke relatie die we hebben met onze kijkers, makers en adverteerders zie ik de toekomst met veel vertrouwen tegemoet.

Sven Sauvé is CEO van RTL Nederland

www.rtlnederland.nl

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




 

Lees ook:

RTL Nieuws met vernieuwde vormgeving en studio

18-05-2026 | 13:59:00
RTL Nieuws heeft de transformatie naar een vernieuwde studio en vormgeving afgerond. De verbouwing van de studio en de technologische aanpassingen duurden circa één jaar

Geen uniform beleid Nederlandse mediapartijen AI

06-05-2026 | 20:00:00
De grote Nederlandse mediapartijen blijken nog niet allemaal concreet en bindend beleid te hebben hoe om te gaan met het gebruik van AI al dan niet in het kader van de Europese AI Act

Videoland en tv-zenders RTL Nederland worden Nederlands

06-05-2026 | 20:00:00
RTL4, RTL5, RTL7, RTL8, RTL Z, RTL Telekids, RTL Crime, RTL Lounge en Videoland worden naar verwachting per 1 juli 2026 Nederlands. Ook de site en app van RTL Nieuws & Entertainment worden met deze stap Nederlands

DPG Media onderzoekt eigen technologie voor Videoland

14-04-2026 | 00:00:00
DPG Media onderzoekt of het de streamingtechnologie Bedrock die Videoland sinds 2021 gebruikt kan inruilen voor eigen technologie die bij onder meer VTM wordt gebruikt. DPG Media heeft bij de overname van RTL Nederland afgesproken de diensten van Bedrock tot minstens 1 juli 2028 te zullen afnemen

RTL Nederland: Lichte omzetgroei met ebitda-daling door overname

02-04-2026 | 15:13:00
RTL Nederland draaide over geheel 2025 een omzetgroei van 1,4 procent en zag zijn ebitda-winst dalen met 24 miljoen euro naar 133 miljoen euro. Dit blijkt uit bestudering door Marketing Report van de jaarstukken van DPG Media en RTL Group
 

 


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Persuade ontwikkelt WK-campagne voor Electro World

18-05-2026 | 16:14:00
De campagne bouwt voort op het merkplatform Echt voor jou, dat het bureau in 2022 ontwikkelde voor de formule.

Maaike Maes HR Manager Springbok

18-05-2026 | 16:04:03
Maaike Maes maakt de overstap van VML, waar zij werkzaam was als Talent Director. Bij Springbok volgt zij Sonia op, die de afgelopen jaren verantwoordelijk was voor de HR-administratie en processen.

Jasper Koekoek: Oogsten zonder zaaien bestaat niet in marketing

18-05-2026 | 15:13:00
Je herkent het waarschijnlijk wel: de ROAS van je campagnes vlakt af, de kosten per acquisitie (CPA) kruipen langzaam omhoog en hoe hard je ook aan de knoppen van je Google Ads- of Meta-campagnes draait, de rek lijkt eruit.

Storyboard Agency ontwikkelt WK-campagne voor Rexona

18-05-2026 | 12:42:00
In de campagne onthult het merk dat de veelbesproken celebration van de voetballer onderdeel blijkt van een verborgen Rexona-boodschap.

DCVF ontwikkelt campagne voor edding 3000

18-05-2026 | 12:26:09
De campagne roept consumenten op om creatief aan de slag te gaan met alledaagse objecten als canvas.
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Bas Vlugt

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.