Havas Meaningful Brands voorspelt de Me-conomy

Het tweejaarlijkse rapport Meaningful Brands van Havas Media is uit. De belangrijkste verschuiving is dat persoonlijke en duurzame merkattributen nu in elkaar overvloeien. Er ontstaan daarmee nu grotere merkkansen, waarbij waardecreatie conform het purpose gets personal-principe het meeste succes zal opleveren.

Jules Hooijer, Head of Strategy & Intelligence Havas Media: "Na de Age of Cynicism waarin 80 procent van de merken kon verdwijnen in de ogen van de consument, zien we nu een hoopvolle verschuiving naar Purpose gets Personal waarbij de betere wereld voorop staat en daarna samensmelt met persoonlijke relevantie. Moderne Brand Meaningfulness is dus duurzaamheid gekoppeld aan concreet persoonlijk voordeel."

Merken die deze balans vinden scoren significant beter op share of wallet en presteren gemiddeld 222 procent beter. De vier belangrijkste aanbevelingen aan merken zijn:

1. Make mental and physical health universal

Meaningful Brands zijn die merken die mentale en fysieke gezondheid actief aanbieden, ondersteunen en als lifestyle promoten (66 procent), want 7 op de 10 consumenten wil dat merken zich aansluiten op de levensstijl aspiraties van de consument.

2. Respect and celebrate difference

De roep van consumenten om verschillen te accepteren en diversiteit te stimuleren zet onverminderd door: 3 van de 4 respondenten wil dat we in harmonie samenleven. Merken die dit doen presteren met gemiddeld 64 procent beter op KPI's.

3. Become a purpose platform

Ongeveer 6 op de 10 mensen zijn bereid persoonlijke offers te brengen om de planeet te redden en stellen zich activistisch op. Merken die ervoor zorgen dat mensen hun persoonlijke doel kunnen verwezenlijken vervullen een rol van betekenis. De rol van een merk is steeds minder vaak die van de redder, maar meer die van de facilitator.

4. Do good without the drama

Weinig verrassend is het cijfer dat Meaningful Brands 49 procent beter presteren door transparantie en eerlijkheid. Echter is daar wat aan toegevoegd: lose the drama.

Veel conclusies zijn nog steeds te relateren aan een negatief wereldbeeld blijkt uit de steekproef onder 782.000 respondenten. Zo ziet tweederde de wereld achteruitgaan. Men ziet ecologie (75 procent), maatschappij (55 procent), gezondheid (53 procent) en politiek (52 procent) als zijnde in crisis en 1 op de 3 mensen wordt persoonlijk geraakt door ten minste één van deze crises. Daarom vindt tweederde (67 procent) dat merken niet transparant zijn en is 72 procent klaar met de praatjes. Het gevolg is dat 64 procent het liefst koopt van merken met een purpose, en 58 procent merken zonder purpose willen afwijzen.

Marieke Hooft-Gaus, Research Director Havas Media: "De eis dat merken zich sneller aanpassen aan economische, ecologische, politieke, en sociale omstandigheden – en dat men kiest voor democratie, diversiteit en duurzaamheid – dient nu gecombineerd te worden met een what’s in it for me-attitude. Die samensmelting van persoonlijk en collectief denken is nieuw en biedt kansen."

www.havasmedianetwork.com

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




 

Lees ook:

Niki Wijnen: Golf is allang niet meer stoffig

20-05-2026 | 14:41:00
Tijdens Marketing Report op New Business Radio spreken Peter Wybenga en Bas Vlugt met Nikki Wijnen over het imago van golf flink verbreden.

Bas Vlugt: Hilversum blijft fascineren én schuren

20-05-2026 | 13:14:00
Peter Wybenga gaat in gesprek met Bas Vlugt en David de Jong over twee spraakmakende boeken over de Nederlandse televisiewereld

Age Yska: Met edding maak je ideeën zichtbaar

20-05-2026 | 12:40:00
Tijdens Marketing Report op New Business Radio spreekt Peter Wybenga met Age Yska, Marketing Manager bij edding, en Coen Zuijdervliet, partner bij DCVF

Kim Klaver: PR-professionals krijgen eindelijk erkenning

20-05-2026 | 12:27:00
Tijdens Marketing Report op New Business Radio spreken Peter Wybenga en Bas Vlugt met Kim Klaver, eigenaar van PR-Dashboard

Amber De Smet: Folders krijgen weer aandacht

20-05-2026 | 10:46:00
Het gesprek draait om de veranderende rol van folders, direct mail en datagedreven retailmarketing.
 


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Colorclub presenteert roadmap voor toekomst van events

02-06-2026 | 16:39:00
De eventsector staat op een kantelpunt. Dat is de conclusie van het eerste RE:HUMAN-congres, georganiseerd door event agency Colorclub in de Planet Group Arena in Gent.

Dorst & Lesser lanceert AI-bureau Jack & AI

02-06-2026 | 16:00:05
Dorst & Lesser heeft Jack & AI gelanceerd, een bureau dat zich richt op de ontwikkeling van AI Content Engines voor merken.

Line-up St-Canneke 2026 compleet

02-06-2026 | 15:42:38
Tijdens het evenement worden inzichten, trends en bekroond werk van Cannes Lions gedeeld met professionals uit de sector.

Rijksoverheid zet aanbesteding campagnes Dienst Publiek en Communicatie uit

02-06-2026 | 15:38:15
De Rijksoverheid heeft via het Ministerie van Algemene Zaken een aanbesteding uitgezet voor de campagnes die via de Dienst Publiek en Communicatie (DPC) worden uitgezet.

Richard Smoorenburg: De holdco als walled garden

02-06-2026 | 14:33:00
In een van mijn vorige columns vroeg ik uiterst vriendelijk of ik een keertje mocht meekijken onder de motorkap van de ronkende AI-platformen van de grote holdco’s.
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Lieselot Berentzen

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.