Global Media & Entertainment krijgt voorlopige exploitatie buitenreclame RET (Rotterdam)

Vanaf 1 mei 2024 is Global minimaal 3 maanden terug in de gemeente Rotterdam met bijna 3000 Out-of-Home postervlakken behorende bij tram en bushaltes op straat en in de metro van RET. Global won een door het Rotterdamse openbaar vervoerbedrijf RET uitgezette tijdelijke aanbesteding in afwachting van een uitspraak in kort geding die Global samen met JCDecaux had aangespannen. Het zou kunnen dat RET de tijdelijke gunning na 3 maanden met nog eens 3 maanden verlengt.

Medio mei is de verwachting dat de rechtbank in kort geding een uitspraak doet over de gedane aanbesteding die Clear Channel en CS Digital hadden gewonnen. CS Digital won daarbij de digitale exploitatie. Die gunning is niet betwist.

JCDecaux heeft met de gunning de exploitatie in de havenstad verloren, maar ging daartegen in beroep tegen RET. Global is volgens eigen zeggen marktleider met Digital Out-of-Home alsmede de grootste speler in de 100.000+ gemeentes van Nederland. Door de toevoeging van Rotterdam is Global vertegenwoordigd in meer dan de helft van deze steden, waaronder Den Haag, Groningen, Apeldoorn en Amersfoort.

Iedereen op een effectieve en efficiënte manier buiten bereiken

Eric Kip, Managing Director van Global: “Onze missie is iedereen op een effectieve en efficiënte manier buiten bereiken. De toevoeging van Rotterdam per 1 mei. draagt daar in een grote mate aan bij. We zijn blij om na zes jaar weer terug te zijn in deze stad van geen woorden maar daden!”

Typerend

De situatie rondom de buitenreclame gunning is typerend van de buitenreclamesector waar exploitanten veel juridische procedures voeren tegen gunnnigen en aanbestedingen. Dit leidt wel vaker tot ingrijpen van rechters in ondeugdelijke aanbestedingprocedures van overheden.

www.global.com/nl

Lees ook:

Guy Grimmelt: Groei buitenreclame stuwt Global vooruit

12-03-2026 | 14:31:46
Het gesprek gaat over de ontwikkeling van buitenreclame, de opkomst van retailmedia en de vraag hoe het medialandschap verandert

Buitenreclame als verantwoorde keuze voor 2026

04-03-2026 | 14:24:00
Merken staan onder toenemende druk van consumenten en overheden om bewuste keuzes te maken

[Vacatures] Global Media & Entertainment zoekt een Digital Consultant

06-02-2026 | 15:22:00
Global Media & Entertainment is per direct op zoek naar Digital Consultant (36-40 uur)

[Vacatures] Global Media & Entertainment zoekt een Commercial Asset & Data Consultant

22-01-2026 | 13:47:00
Global Media & Entertainment is per direct op zoek naar Commercial Asset & Data Consultant (36-40 uur)

NMO: Patrick Molleman is benoemd tot bestuurslid

06-01-2026 | 07:30:00
Patrick Molleman is per 1 januari 2026 toegetreden tot het bestuur van de Stichting Nationaal Media Onderzoek (NMO). Hij zetelt daar namens de buitenreclame-exploitanten verenigd in Outreach
 


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

[Vacatures] Dentsu Creative Amsterdam zoekt een Junior Traffic Manager

17-04-2026 | 11:24:00
Dentsu Creative Amsterdam is per direct op zoek naar Junior Traffic Manager - Full-time · Amsterdam

[Vacatures] CS Digital Media zoekt een IT Service Medewerker

17-04-2026 | 10:25:00
CS Digital Media is per direct op zoek naar IT Service Medewerker - Fulltime

Bob Koigi: Impact is de nieuwe valuta

17-04-2026 | 10:24:47
Non-profits en merken zijn vrijwel gelijk vertegenwoordigd in de top 40.

[Vacatures] CS Digital Media zoekt een Media Operator

17-04-2026 | 10:07:00
CS Digital Media is per direct op zoek naar Media Operator - Fulltime

Fitzroy vertaalt BATU naar Add a little spark

17-04-2026 | 09:40:08
De campagne introduceert The Spark: het moment waarop iemand besluit iets anders te doen dan gepland.
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Bas Vlugt

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.