Fitzroy ontwikkelt captcha-campagne voor ANWB om fietsverlichting onder jongeren te promoten

Creatief bureau Fitzroy heeft voor de ANWB een campagne ontwikkeld om jongeren en jongvolwassenen bewust te maken van het belang van goede fietsverlichting.

Uit onderzoek blijkt dat ruim 20 procent van de fietsers nog steeds zonder goedwerkende verlichting de weg op gaat, vooral onder jongeren in grote steden. De campagne speelt in op de noodzaak van goede verlichting, waarmee het risico op ongevallen in het donker met 20 procent kan worden verminderd.

Captcha: Zoek de fietser zonder licht

In deze campagne maakt Fitzroy gebruik van een captcha, bekend van de herkenbare ‘ik ben geen robot’-toepassing. Gebruikers moeten hier verkeerssituaties aanklikken, maar nu met de twist om de onzichtbare fietser zonder verlichting te vinden. Het benadrukt hoe moeilijk fietsers zonder licht te zien zijn in het donker, wat de boodschap versterkt dat goede verlichting essentieel is voor de veiligheid.

De campagne is zichtbaar op social media en via digitale schermen rondom universiteiten en hogescholen. Daarnaast zijn er lampjes uitgedeeld aan studenten zonder verlichting. De campagne loopt tot 10 november.

www.fitzroy.nl

www.anwb.nl/zetjelichtaan

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




Lees ook:

[Forum] Wat betekent het faillissement van KesselsKramer?

03-06-2026 | 10:49:00
Met enige regelmaat vragen we bepalende spelers in onze industrie naar hun mening naar aanleiding van een actuele vraag voor de rubriek Forum

Restaurants bundelen krachten tegen eenzaamheid ouderen

02-06-2026 | 09:56:00
Op Nationale Opa en Oma Dag op 4 juni kunnen opa’s, oma’s en andere ouderen gratis mee uit eten bij bijna 200 restaurants in Nederland.

Fitzroy en Verve winnen Europese C&A-pitch

26-05-2026 | 22:22:00
Fitzroy en Verve, beide onderdeel van United Playgrounds, hebben Europese pitches gewonnen van modeketen C&A.

Fitzroy vertaalt BATU naar Add a little spark

17-04-2026 | 09:40:08
De campagne introduceert The Spark: het moment waarop iemand besluit iets anders te doen dan gepland.

Dit zijn de genomineerden voor de AMMA’s

02-04-2026 | 14:00:00
Tijdens de nominatieweek van 30 maart tot en met 2 april zijn in totaal 46 kanshebbers verdeeld over 13 categorieën geselecteerd.


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Havas Lemz ontwikkelt merkcampagne voor GrandOptical

16-06-2026 | 00:29:00
GrandOptical heeft een door Havas Lemz ontwikkelde campagne gelanceerd onder de noemer Zie het Verschil

Lisa Vande Weghe (Springbok Agency): TikTok Shop in België

15-06-2026 | 19:34:00
België is altijd een trage volger geweest op het gebied van social commerce, maar dat maakt dit moment juist zo uniek

Endeavour: Linkbuilding is niet dood, maar volwassen geworden

15-06-2026 | 19:00:10
Linkbuilding is volgens Endeavour nog altijd een belangrijke factor voor online zichtbaarheid, ondanks terugkerende discussies over de afnemende waarde ervan

Buro Bagsy ontwikkelt De Fietsclub voor BikeTotaal

15-06-2026 | 13:47:04
BikeTotaal heeft de social-first contentserie De Fietsclub gelanceerd. De vierdelige mini-soap is te zien op Instagram

Havas neemt meerderheidsbelang in Archrival

15-06-2026 | 09:59:00
Archrival is gespecialiseerd in jeugdcultuur en experiential activation
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Saskia van Weert

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.