Fiona Vanderbroeck: Merkbouw met creators is de toekomst

Whitepaper Sessions Cannes 2025: Director Consumer & Marketing van bol over social commerce

Tijdens de WhitePaper Sessions op Cannes Lions 2025 deelde Fiona Vanderbroeck, Director Consumer & Marketing bij bol, haar visie op de toekomst van social commerce. “Social media is geen bijzaak meer in de klantreis. Het is een volwaardig kanaal geworden waar inspiratie, aanbeveling en aankoop samenkomen.”

Volgens Fiona verandert consumentengedrag sneller dan merken kunnen bijhouden. “We gebruiken social media gemiddeld vier uur per dag, niet alleen voor entertainment, maar om te ontdekken wat we willen hebben en van wie we het willen kopen.”

En dat ‘van wie’ is steeds vaker een creator. Uit eigen onderzoek blijkt dat aanbevelingen van creators veel effectiever zijn dan merkuitingen. “We zagen dat een creatorbanner vijftien keer beter presteerde dan dezelfde boodschap van het merk. En dat tegen lagere kosten.”

Om daar structureel op in te spelen, lanceerde bol samen met DEPT een creatorprogramma waarin creators hun eigen storefronts kunnen bouwen. Ze kiezen zelf welke producten ze aanraden, delen die met hun community, en verdienen mee per verkoop.

“Dit gaat verder dan influencer marketing,” zegt Fiona. “We creëren een platform waar creators en merken samen waarde bouwen. Waar authenticiteit samengaat met performance. Waar merken niet alleen bereik kopen, maar relevantie winnen.”

Het programma is volop in ontwikkeling en wordt continu gevoed door feedback van creators zelf. Daarnaast test bol met aanvullende beloningen, zoals exclusieve samenwerkingen of toegang tot culturele events. “Het draait om meer dan commissie. Het gaat om meebouwen aan iets waar je als creator achter staat.”

Fiona sluit af: “We willen een merk zijn waar mensen bij willen horen omdat het aansluit bij hun wereld, hun waarden en hun stijl. Dat doen we met creators die geloven in onze producten en merken die mee willen bewegen in dit nieuwe landschap.”

Kijk deze video hier

www.canneslions.com

Partners Marketing Report Cannes 2025


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




Lees ook:

Dutch Opening Dinner Cannes Lions 2026

30-04-2026 | 19:46:00
Voor Nederlandse deelnemers aan Cannes Lions 2026 wordt op dinsdag 23 juni een gezamenlijk diner georganiseerd.

Marketing Report Cannes Partner Podcast

24-04-2026 | 15:59:00
Met Marketing Report maak je, voor een overzichtelijk budget, iets dat opvalt, blijft hangen én direct waarde oplevert: je eigen podcast in Cannes.

Cannes Lions introduceert Creative Brand Lions jury

24-04-2026 | 15:16:40
Het Cannes Lions International Festival of Creativity introduceert voor de editie van 2026 een nieuwe jurycategorie: de Creative Brand Lions.

Cannes Lions presenteert juryline-up 2026

17-04-2026 | 11:01:17
Volgens de organisatie weerspiegelt de samenstelling van de jury hoe het vakgebied zich ontwikkelt.

ACC brengt Cannes Lions opnieuw naar België met St-Canneke

14-04-2026 | 15:59:00
ACC organiseert voor de twaalfde keer St-Canneke, het event waarin de inspiratie van Cannes Lions wordt vertaald naar de Belgische creatieve sector.


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Dentsu ontwikkelt campagne: Tijd voor Defensie

06-05-2026 | 15:06:00
Het ministerie van Defensie lanceert een campagne gericht op jongeren binnen de bredere Tijd voor Defensie-aanpak.

Closed on Monday en De Ronners aan slag voor Ahrend & Gispen

06-05-2026 | 12:39:00
Ahrend & Gispen hebben na een pitchtraject gekozen voor een samenwerking met zowel De Ronners als Closed on Monday.

Snakeware versterkt focus op AI en dataarchitectuur

06-05-2026 | 11:19:24
Sinds 27 maart heeft Henk Douwe van der Vaart de dagelijkse leiding van het bedrijf op zich genomen als directeur.

[Vacatures] Follo zoekt een Head of Media

06-05-2026 | 10:39:00
Follo is per direct op zoek naar Head of Media - 32-40 uur | Hybride werken vanuit Utrecht

[Vacatures] Follo zoekt een Senior Mediastrateeg

06-05-2026 | 10:23:00
Follo is per direct op zoek naar Senior Mediastrateeg- 32-40 uur | Hybride werken vanuit Utrecht
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Lieselot Berentzen

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.