Fightclub ontwikkelt campagne voor Ticket to Ride

Hoe groei je verder als je al één van de meest verkochte bordspellen van Nederland bent? Ticket to Ride, van spellenfabrikant Asmodee, ligt bij tienduizenden huishoudens geregeld op tafel. Samen met Fightclub is een campagne ontwikkeld die het speelveld verplaatst en de concurrentie aangaat met vormen van vermaak buitenshuis. 

Naast het ontwikkelen van het creatieve campagneconcept en de productie van video’s, neemt Fightclub ook de distributie van de online campagne op zich. De campagne wordt zorgvuldig uitgerold over een breed scala aan mediakanalen die de jonge doelgroep intensief gebruikt. Dit omvat populaire platforms zoals TikTok, YouTube en Meta (Instagram en Facebook).

Jurian Duijzer, CEO Asmodee: "Quality time met vrienden en familie is waardevol, maar in het digitale tijdperk, waarin we zoveel tijd achter mobieltjes, tablets of laptops doorbrengen, niet altijd meer vanzelfsprekend. Het maakt het spelen van bordspellen relevanter dan ooit. De emotionele behoefte achter het spelen van spellen, de behoefte om te verbinden, staat centraal in al onze communicatie. Met de nieuwe campagne voor Ticket to Ride geven we daar op verrassende wijze invulling aan." 

Peter de Been, Marketing Manager Asmodee: “Ticket to Ride bestaat sinds 2004. Er zijn wereldwijd meer dan tien miljoen spellen verkocht en in Nederland zijn we al jaren één van de meest verkochte bordspellen. Het is een fantastische positie om je als merk in te bevinden, maar het betekent ook dat je op andere manieren over groei moet gaan nadenken. Daarom is dit het moment om met een themacampagne te investeren in ons merk. De campagne wordt online en offline uitgerold en vertaald naar de winkelvloer.”

Lisa Knapen, Strateeg Fightclub: Ticket to Ride is geschikt voor iedereen vanaf 8 jaar oud. Maar met deze campagne richten we ons op een leeftijdsgroep die specifieker is: mensen tussen de 25 en 35 jaar oud. Het is een periode waarin het leven van veel van deze 2,2 miljoen Nederlanders verandert; je gaat op jezelf wonen of gaat samenwonen, je koopt je eigen huis, je begint misschien aan kinderen, je loopbaan wordt serieuzer. Voor velen verandert de behoefte aan avontuur buitenshuis; in stampvolle kroegen voelen ze zich misschien niet altijd meer op hun plek en voor het ondernemen van andere dingen buiten de deur hebben ze niet altijd de energie. Maar dat betekent niet dat er geen behoefte is om nog een leuke tijd met vrienden te beleven. Met onze strategie geven we op deze spanning een antwoord: met Ticket to Ride hoef je voor een avond uitbundig plezier met vrienden helemaal de deur niet uit.”

Richard Hol, Creative Director Fightclub: “Binnen de spelletjescategorie zie je dat er doorgaans tamelijk letterlijk wordt gecommuniceerd; er worden mensen getoond die een spel aan het spelen zijn. Onze strategie gooit het over een andere boeg met de belofte dat je voor een avond fun met vrienden de deur niet uit hoeft. Dat wilden we op een humoristische wijze in een concept vatten; door de irritaties en ongemakken te laten zien die je kunt ervaren als je op stap gaat. De voorbeelden zijn talrijk, van eindeloze rijen bij de kroegtoiletten tot tenenkrommende karaoke-avonden waar geen eind aan komt, en van cafébezoekers die hun drankjes over je heen morsen tot bont en blauw geschoten worden in snikhete paintballoveralls. Enkele van de leukste situaties komen terug in onze campagne. Deze hebben we geschoten met Aanstekelijk. Als een hecht team hebben Djordy, Neal en Bas echt geholpen om de humor in elke scène maximaal uit te buiten.”

Credits: 
Merk: Ticket to Ride | Klant: Asmodee | Marketing Manager: Peter de Been | Creative Agency: Fightclub | Creative Director: Richard Hol | Copywriter: Stephanie van Vliet | Art Director: Sid van Zijp | Design: Martino Pelupessy | Merkstrateeg: Lisa Knapen | Producer: Jelle Smidt | Client Manager: Bram Verbogt | Project Manager: Roxanne van Son | Performance Strateeg: Enrico van de Lindeloof | Performance Marketeers: Tim Furrer en Lars Koevoets | Productiemaatschappij: Aanstekelijk | Regisseur: Djordy van Etten | Editor: Bas Burggraaf | Producer: Chantal Bartels

www.fightclub.nl

www.spellenspektakel.nl

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




Lees ook:

Cees Faes: "Ik vind daar dus iets van..."; de natte scheet onder de gezegden

13-04-2026 | 15:35:00
Er zijn zinnen die een gesprek openen. En er zijn zinnen die vooral doen alsof. "Ik vind daar iets van" of "ik vind daar wat van" is er zo één. De natte scheet onder de gezegden.

Fightclub en The Finest PR bundelen krachten voor Rueda

02-04-2026 | 10:05:11
Binnen de samenwerking bundelen beide partijen hun expertise op het gebied van strategie en creatie.

Age Yska: Is marketing een rockband of een orkest?

30-03-2026 | 00:00:00
Age Yska is Marketing Manager Region West bij edding. Hij kijkt naar de wereld als één groot creatief canvas.

Dennis de Cat: Bouw systemen in plaats van losse campagnes

16-03-2026 | 12:26:00
Marketing Report spreekt in Antwerpen met Dennis de Cat, Owner & CEO van FIGHTCLUB.

[Vacatures] Fightclub zoekt een Digital Marketing Consultant

03-03-2026 | 08:26:00
Fightclub is per direct op zoek naar Digital Marketing Consultant - Breda, Antwerpen


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Bob Koigi: Digitale advertenties ontwikkelen zich verder

24-04-2026 | 14:28:11
De markt voor digitale advertenties groeit allang niet meer alleen, hij versnelt zichzelf.

Dentsu, Havas Lemz en TBWA genomineerd voor SAN Bureau van het Jaar

24-04-2026 | 12:29:00
De ABC jury heeft na een tweede ronde in voorgaande weken de Shortlisten voor de drie SAN ABC Accenten 2025 vastgesteld

Proefdiervrij en The Creators Hive lanceren campagne Tijd voor menselijkheid

24-04-2026 | 06:00:00
Creatief bureau The Creators Hive heeft voor Stichting Proefdiervrij een campagne ontwikkeld onder de naam Tijd voor Menselijkheid. De campagne heeft als doel mensen aan het denken te zetten over dierproeven

AI AM breidt uit en wijst op AI-achterstand Nederland

23-04-2026 | 15:42:12
Volgens de initiatiefnemers wijst die groei op een bredere uitdaging: de adoptie van AI in Nederland blijft achter door een gebrek aan infrastructuur.

Dorst & Lesser verzorgt socialstrategie Center Parcs

23-04-2026 | 15:17:53
De samenwerking richt zich op het verbreden van de merkperceptie, waarbij het merk zich positioneert als meer dan een familieresort.
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Daan Dekkers

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.