FD Mediagroep zet stap in digitale transformatie BNR

FD Mediagroep zet een volgende stap in de digitale transformatie van BNR. Na jaren van innovatie in content en distributie, maakt de zakelijke nieuwszender nu het advertentieportfolio compleet met nieuwe digitale mogelijkheden. 

Huibert Scholtens, chef digitaal en podcasts bij BNR: "Onze digitale transformatie begon jaren geleden met de introductie van podcasts en online content. We zagen toen al dat het traditionele spitsuurmoment zou veranderen naar een continue behoefte aan zakelijk nieuws. Die transformatie heeft zich versneld doorgezet - professionals bepalen nu zelf wanneer en hoe ze nieuws consumeren. Door nu ons complete advertentieportfolio hierop aan te laten sluiten, kunnen we deze ontwikkeling verder versnellen en de zakelijke beslisser in alle fases van de journey bereiken."

Complete customer journey

Naast het bestaande aanbod van radiospots, digital audio advertising, sponsoring en display advertising, breidt BNR haar portfolio nu uit met producten die aansluiten bij het veranderende mediagedrag:

Premium videocontent via YouTube

Het BNR YouTube-kanaal, met maandelijks 2,5 miljoen views en 750.000 unieke kijkers, wordt nu opengesteld voor directe advertentie-inkoop. Adverteerders kunnen zowel direct als programmatic inkopen in een volledig gecontroleerde, kwalitatieve en brandsafe omgeving. Voor 2024 is het kanaal bijna volgeboekt.

BNR Brandstory

Een premium contentomgeving waar merken zich als thought leader kunnen profileren. Via branded artikelen kunnen adverteerders hun expertise delen met de BNR-doelgroep in een format dat naadloos aansluit bij de vertrouwde BNR-omgeving.

BNR Business Beats

BNR Business Beats vormt een aanvulling op BNR Nieuwsradio. Waar BNR Nieuwsradio zich richt op nieuws en achtergronden, draait Business Beats non stop muziek. Deze formule is specifiek ontwikkeld om de zakelijke professional gedurende de werkdag te begeleiden en sluit naadloos aan bij hun werkritme. Ook via dit platform is het nu mogelijk om te adverteren.

BNR volgt het dagelijkse ritme van nieuwsconsument

Jacomien van Doorn, Head of Digital Sales bij FD Mediagroep: "Door deze uitbreiding kunnen we adverteerders nu een uniek geïntegreerd aanbod bieden. Waar adverteerders voorheen moesten kiezen tussen verschillende kanalen en formats, kunnen ze nu één coherente campagne uitrollen over al onze platforms. Van radiospots en digital audio tijdens het nieuws, naar pre-rolls bij onze YouTube-content tijdens de lunch, display advertising op BNR.nl gedurende de werkdag tot podcastsponsoring in de avond. Deze volledige integratie zorgt niet alleen voor meer bereik, maar vooral voor relevanter bereik op de momenten dat de zakelijke beslisser echt aandacht heeft voor de boodschap."

Huibert Scholtens: "Dit is meer dan alleen het toevoegen van nieuwe advertentiemogelijkheden. Door ons portfolio te verrijken, kunnen we de digitale transformatie van BNR versnellen. We zien dat de zakelijke beslisser steeds meer verschillende mediakanalen gebruikt voor zijn nieuwsconsumptie. Door nu ook adverteerders de mogelijkheid te geven om deze complete journey te volgen, maken we de cirkel rond. Dit stelt ons in staat om nog meer te investeren in kwalitatieve content en innovatieve formats, wat uiteindelijk zowel de gebruiker als de adverteerder ten goede komt."

www.bnr.nl/radio

www.fdmg.nl

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




 

Lees ook:

NMO Luistercijfers april 2026: opnieuw stabiel beeld

06-05-2026 | 22:13:00
Marketing Report heeft de april 2026-maandcijfers verkregen uit het NMO Luisteronderzoek. Marketing Report heeft de april 2026-maandcijfers verkregen uit het NMO Luisteronderzoek. Qmusic weet opnieuw marktaandeel te winnen en blijft marktleider in de doelgroepen 20-49, 20-59 en 25-54 jarigen

Geen uniform beleid Nederlandse mediapartijen AI

06-05-2026 | 20:00:00
De grote Nederlandse mediapartijen blijken nog niet allemaal concreet en bindend beleid te hebben hoe om te gaan met het gebruik van AI al dan niet in het kader van de Europese AI Act

VRT, DPG Media en Play komen in Vlaanderen met AI-label

04-05-2026 | 15:53:00
De Vlaamse publieke omroep VRT toont voortaan een AI-label wanneer beelden of audio met artificiële intelligentie zijn gemaakt om de werkelijkheid na te bootsen

Minister volgt NPO: BVN, NPO Soul & Jazz, NPO 2 Extra stoppen

01-05-2026 | 00:40:00
Rianne Letschert (D66), minister van OCW heeft besloten de redenatie van de NPO te volgen en heeft de NPO toestemming gegeven om BVN, BVN Online, NPO Soul & Jazz (radio), NPO Campus Radio en NPO 2 Extra te stoppen

[DutchMedia Podcast]: Mediaplannen regering, CvdM en campagnestrategie VodafoneZiggo

30-04-2026 | 19:08:00
David de Jong en Taco Jelgersma maken in samenwerking met Audiohuis de tweewekelijkse DutchMedia Podcast. In deze podcast gaan zij in op actuele onderwerpen uit de wereld van media, marketing en telecom. Feiten en een mening met een bite
 


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Dentsu ontwikkelt campagne: Tijd voor Defensie

06-05-2026 | 15:06:00
Het ministerie van Defensie lanceert een campagne gericht op jongeren binnen de bredere Tijd voor Defensie-aanpak.

Closed on Monday en De Ronners aan slag voor Ahrend & Gispen

06-05-2026 | 12:39:00
Ahrend & Gispen hebben na een pitchtraject gekozen voor een samenwerking met zowel De Ronners als Closed on Monday.

Snakeware versterkt focus op AI en dataarchitectuur

06-05-2026 | 11:19:24
Sinds 27 maart heeft Henk Douwe van der Vaart de dagelijkse leiding van het bedrijf op zich genomen als directeur.

[Vacatures] Follo zoekt een Head of Media

06-05-2026 | 10:39:00
Follo is per direct op zoek naar Head of Media - 32-40 uur | Hybride werken vanuit Utrecht

[Vacatures] Follo zoekt een Senior Mediastrateeg

06-05-2026 | 10:23:00
Follo is per direct op zoek naar Senior Mediastrateeg- 32-40 uur | Hybride werken vanuit Utrecht
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Lieselot Berentzen

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.