FD Mediagroep ontvangt B Corp-certificering

FD Mediagroep is gecertificeerd als B Corp. De internationale erkenning, toegekend door B Lab, bevestigt dat het mediabedrijf voldoet aan hoge sociale en milieustandaarden. Met de certificering schaart het bedrijf zich onder organisaties die zich inzetten voor duurzame en maatschappelijke doelen.

De mediagroep, bekend van onder meer Het Financieele Dagblad, BNR Nieuwsradio en Company.info, beschouwt de certificering als een stimulans om verdere stappen te zetten op het gebied van duurzaamheid en maatschappelijke impact.

Beoordeling op vijf duurzaamheidscriteria

Voor de certificering werd FD Mediagroep beoordeeld op vijf thema’s: bestuur, milieu, medewerkers, klanten en gemeenschap. In de B Impact Assessment behaalde het bedrijf 94,1 van de 200 punten.

Eugenie van Wiechen, CEO van FD Mediagroep: "We zijn trots op het behalen van de B Corp Certificering. Het verkrijgen van deze certificering betekent dat ons journalistieke werk en onze dataproducten voldoen aan hoge standaarden op het gebied van kwaliteit, transparantie, maatschappelijke impact en duurzaamheid. ESG is voor ons geen vrijblijvende belofte, maar een structurele pijler binnen onze organisatie. De B Corp standaarden bieden ons daarbij een helder kompas om duurzaam te blijven groeien en een blijvende, positieve impact te maken."

Structurele integratie van ESG-doelen

FD Mediagroep integreert duurzaamheids- en maatschappelijke doelstellingen in de besluitvorming, met aandacht voor journalistieke kwaliteit, datagebruik, goed werkgeverschap en het beperken van de CO2-uitstoot. De maatschappelijke betrokkenheid blijkt onder meer uit educatieve initiatieven zoals nepnieuws-workshops op middelbare scholen en samenwerkingen met organisaties die zich inzetten voor persvrijheid.

Tessa van Soest, Executive Director B Lab Benelux: "Als pionierend mediabedrijf speelt FD Mediagroep een cruciale rol in onafhankelijke en feitelijke informatieverspreiding: een groot goed en cruciaal in deze tijd. B Lab streeft naar een economisch systeem waarin bedrijven waarde creëren voor ál hun belanghebbenden. Transparantie over impact en voortdurend werken aan verbetering staan hierbij centraal. De B Corp Certificering is een grote mijlpaal voor FD Mediagroep, en we kijken uit naar hun volgende stappen in verduurzaming en hun bijdrage aan onze community."

Journalistieke onafhankelijkheid blijft gewaarborgd

De certificering geldt voor de bedrijfsvoering van FD Mediagroep en staat los van de redactionele onafhankelijkheid. Die is statutair vastgelegd voor Het Financieele Dagblad, BNR Nieuwsradio en FD Business.

www.fdmg.nl

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




 

Lees ook:

Europese uitgevers klagen Google aan om advertentietechnologie

07-06-2026 | 21:52:00
Een groep van ruim twintig Europese nieuwsuitgevers sleept Google voor de rechtbank in Amsterdam. De uitgevers, onder wie de Nederlandse FD Mediagroep, eisen samen meer dan 640 miljoen euro schadevergoeding

BNR Nieuwsradio lanceert betaalde streamingdienst BNR Plus

19-05-2026 | 16:08:42
NR Nieuwsradio heeft de betaalde streamingdienst BNR Plus gelanceerd. Daarmee biedt de nieuwszender zijn podcasts reclameloos en krijgen luisteraars toegang tot nieuwsbrieven, evenementen en exclusieve podcasts

Jacomien van Doorn Directeur Mediasales FD Mediagroep

26-02-2026 | 09:49:00
In deze functie wordt zij verantwoordelijk voor de commerciële strategie en resultaten van alle advertentieactiviteiten.

Job van Wagensveld wordt CEO van Company.info

16-12-2025 | 16:58:01
Company.info stelt Job van Wagensveld per 1 maart 2026 aan als CEO. Hij volgt Matthijs Tetteroo op

Mildred Hutten wordt commercieeldirecteur FD Mediagroep

16-12-2025 | 15:02:11
FD Mediagroep stelt Mildred Hutten per 1 maart 2026 aan als commercieeldirecteur. Zij volgt Job van Wagensveld op
 


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Buro Bagsy ontwikkelt De Fietsclub voor BikeTotaal

15-06-2026 | 13:47:04
BikeTotaal heeft de social-first contentserie De Fietsclub gelanceerd. De vierdelige mini-soap is te zien op Instagram

Havas neemt meerderheidsbelang in Archrival

15-06-2026 | 09:59:00
Archrival is gespecialiseerd in jeugdcultuur en experiential activation

Alexander Cha'ban: Save yourself, drink urine

15-06-2026 | 09:21:00
Toen ik aan het begin van mijn studies reclamevormgeving stond, kon niets mij voorbereiden op de creatieve durf en eigenzinnigheid van KesselsKramer.

ADNIGHT maakt eerste bureaus voor 2026 bekend

15-06-2026 | 09:08:00
Tijdens het dagprogramma verzorgen bureaus keynotes op verschillende podia in De Hallen

Sorrell ziet weinig ruimte voor overnames onder reclameholdings

15-06-2026 | 07:15:00
Marketing Report baseert dit artikel op een interview dat het Amerikaanse vakblad Adweek publiceerde met Sir Martin Sorrell
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Lieselot Berentzen

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.