Victor Knaap: Er moet veel sterker AI beleid komen vanuit de overheid

[Column] Minister voor Digitale Zaken, een staatssecretaris voor AI en een AI kennis centrum op elk departement

De verkiezingsprogramma’s in Nederland zijn in de maak en gezien de enorme AI revolutie die gaande is moet er de komende jaren veel sterker beleid en regie komen vanuit de overheid. En niet alleen vanuit angst en protectionisme, maar we moeten ook kijken naar het Europese en Nederlandse verdienmodel van de toekomst.

Daarvoor zijn gerichte politieke keuzes nodig. Denk aan een Minister voor Digitale Zaken, een staatssecretaris voor AI en een AI kennis centrum op elk departement om de productiviteit omhoog te krijgen binnen de overheid. Ik ben zeker niet de enige die hier over spreekt; Jip Samhoud, Jelle Prins, Marijn Pijnenborg, Onno Eric Blom, Constantijn Van Oranje-Nassau en vele anderen spreken zich uit en ik hoorde Alexander Klöpping naam heel vaak voorbij komen als potentiële kandidaat.

Daarnaast wordt er gesproken over een AI Gigafabriek door Han de Groot om de benodigde rekenkracht te verschaffen, met bijbehorende investeringen in hernieuwbare energie. Grootschalige AI-innovaties op het gebied van klimaat, gezondheid en veiligheid zijn nodig om het toptalent uit de hele wereld aantrekken. En een krachtig privaat / overheid investeringsfonds met een AI-first visie zou de boel ongelofelijk kunnen versnellen.

Heb je ideeën, die we kunnen verwerken in ons voorstel naar de politiek, of ken je andere geschikte kandidaten zodat Alexander podcasts kan blijven maken? Laat het ons weten!


Victor Knaap is mede-oprichter van Monks

www.monks.com

 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List

 

Lees ook:

LevelUP Digital kiest iion voor game advertising in BeNeLux

09-07-2025 | 15:47:18
Deze samenwerking richt zich op adverteerders die hun doelgroep effectiever willen bereiken via gaming in Nederland, België en Luxemburg.

Eerste veertig bureaus voor ADNIGHT Amsterdam bekend

08-07-2025 | 11:33:16
Op 10 oktober openen onder meer DEPT, Monks, AI AM, 100%, Ace en Dawn hun deuren voor het publiek.

[Vacatures] Kinesso zoekt een Insights and Effectiveness Consultant

04-07-2025 | 10:30:00
Kinesso is per direct op zoek naar Insights and Effectiveness Consultant

[Vacatures] iO zoekt een DTP-Vormgever

04-07-2025 | 09:59:00
iO is per direct op zoek naar DTP-Vormgever - Campus Rotterdam

Job Deibel: AI is geen doel maar een transformatietool

03-07-2025 | 10:56:00
In gesprek met Bas Vlugt vertelt Job Deibel over de expertise van DEPT op het gebied van AI en data, de transformatiekracht van technologie
 

Gepubliceerd door: Bas Vlugt

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.