Victor Knaap: Er moet veel sterker AI beleid komen vanuit de overheid

[Column] Minister voor Digitale Zaken, een staatssecretaris voor AI en een AI kennis centrum op elk departement

De verkiezingsprogramma’s in Nederland zijn in de maak en gezien de enorme AI revolutie die gaande is moet er de komende jaren veel sterker beleid en regie komen vanuit de overheid. En niet alleen vanuit angst en protectionisme, maar we moeten ook kijken naar het Europese en Nederlandse verdienmodel van de toekomst.

Daarvoor zijn gerichte politieke keuzes nodig. Denk aan een Minister voor Digitale Zaken, een staatssecretaris voor AI en een AI kennis centrum op elk departement om de productiviteit omhoog te krijgen binnen de overheid. Ik ben zeker niet de enige die hier over spreekt; Jip Samhoud, Jelle Prins, Marijn Pijnenborg, Onno Eric Blom, Constantijn Van Oranje-Nassau en vele anderen spreken zich uit en ik hoorde Alexander Klöpping naam heel vaak voorbij komen als potentiële kandidaat.

Daarnaast wordt er gesproken over een AI Gigafabriek door Han de Groot om de benodigde rekenkracht te verschaffen, met bijbehorende investeringen in hernieuwbare energie. Grootschalige AI-innovaties op het gebied van klimaat, gezondheid en veiligheid zijn nodig om het toptalent uit de hele wereld aantrekken. En een krachtig privaat / overheid investeringsfonds met een AI-first visie zou de boel ongelofelijk kunnen versnellen.

Heb je ideeën, die we kunnen verwerken in ons voorstel naar de politiek, of ken je andere geschikte kandidaten zodat Alexander podcasts kan blijven maken? Laat het ons weten!


Victor Knaap is mede-oprichter van Monks

www.monks.com

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




 

Lees ook:

Ainigma opent inschrijving AI Leadership Academy

18-05-2026 | 15:42:00
Het programma richt zich op managers, ondernemers en bureauleiders die hun team AI-native willen laten werken.

Deep Dive 87: First-party data in search engine advertising

13-05-2026 | 10:01:00
In deze aflevering van Adwise's podcast staat het gebruik van first-party data binnen search engine advertising centraal.

DEPT keert terug naar Cannes met Secret Garden

12-05-2026 | 15:27:00
DEPT keert tijdens Cannes Lions 2026 terug met de Secret Garden, een besloten ontmoetingsplek vlak naast de Croisette.

Tim van Es: We werken voor ambitieuze bedrijven

11-05-2026 | 16:48:00
Marketing Report publiceert een reeks interviews rondom Agency at Night. We spreken Tim van Es, Brand Manager & Merkstrateeg bij Redkiwi.

iO behaalt zevende HubSpot-accreditatie

11-05-2026 | 11:28:18
Wereldwijd hebben slechts twaalf partners datzelfde niveau bereikt.
 


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

TBWA en NS lanceren PrijsTijd Deal-campagne met Dio

18-05-2026 | 17:32:59
In de campagne draait het niet om spijt of verlangen naar vroeger, maar om eerder je treinkaartje boeken om voordeliger te reizen.

Anne Stokvis: YouTube wordt de matchmaker tussen sponsors en creators

18-05-2026 | 17:19:00
Wat als je merk straks geen advertenties meer koopt, maar YouTube-shows mede mogelijk maakt? Dat scenario tekent zich nu uit in New York.

Persuade ontwikkelt WK-campagne voor Electro World

18-05-2026 | 16:14:00
De campagne bouwt voort op het merkplatform Echt voor jou, dat het bureau in 2022 ontwikkelde voor de formule.

Maaike Maes HR Manager Springbok

18-05-2026 | 16:04:03
Maaike Maes maakt de overstap van VML, waar zij werkzaam was als Talent Director. Bij Springbok volgt zij Sonia op, die de afgelopen jaren verantwoordelijk was voor de HR-administratie en processen.

Jasper Koekoek: Oogsten zonder zaaien bestaat niet in marketing

18-05-2026 | 15:13:00
Je herkent het waarschijnlijk wel: de ROAS van je campagnes vlakt af, de kosten per acquisitie (CPA) kruipen langzaam omhoog en hoe hard je ook aan de knoppen van je Google Ads- of Meta-campagnes draait, de rek lijkt eruit.
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Bas Vlugt

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.