[Dutch PR Awards 2024] SportVibes introduceert STIHL TIMBERSPORTS

Naam Introductie: STIHL TIMBERSPORTS (competitief houthakken) | Inzender: SportVibes 

Kun jij SportVibes introduceren?

SportVibes, The Add Excitement Agency in Sports, is een full-service sportmarketingbureau met een passie voor sport, entertainment en lifestyle. We zijn gespecialiseerd in het organiseren van grootschalige evenementen, live experiences, fan engagement, storytelling en content creatie. Met ons streven naar creativiteit, verbinding en activatie brengen we unieke concepten tot leven, bouwen we sterke relaties tussen merken, fans en (online) communities, en creëren we gedenkwaardige campagnes met meetbare resultaten. Bij SportVibes zit ‘every fan front row’. We Add Excitement.

Wie was de opdrachtgever?

STIHL Benelux

De briefing en de doelstellingen

STIHL TIMBERSPORTS® is een internationale extreme sportserie in competitief houthakken, bestaande uit drie bijldisciplines en drie zaagdisciplines. Voor elke discipline moeten de deelnemers hun gereedschappen goed kunnen hanteren en hout als materiaal goed kennen. Tegelijkertijd zijn veel kracht, uithoudingsvermogen en een verfijnde techniek nodig.

Houthakken als wedstrijdsport wordt al meer dan een eeuw uitgeoefend. Bosbouwarbeiders begonnen al eind 19e eeuw met het organiseren van hak- en zaagwedstrijden. Hoewel de wortels van de sport in Australië en Nieuw-Zeeland liggen, verspreidde de sport zich van daaruit snel naar de VS en Canada. Er worden nu wedstrijden gehouden op vier continenten. De evenementen trekken topsporters (ongeveer 2.000 deelnemers uit meer dan 20 landen), veel toeschouwers en enorme media-aandacht.

De STIHL TIMBERSPORTS® World Trophy is samen met het wereldkampioenschap het hoogtepunt van de internationale houthakkalender. Om de sport in Nederland te introduceren, is ervoor gekozen de World Trophy dit jaar (2023) in Rotterdam plaats te laten vinden. Maar hoe introduceer je (met beperkte middelen) een onbekende nichesport waarvan niemand de regels kent?

De briefing voor STIHL TIMBERSPORTS® betrof de introductie van competitief houthakken binnen de Nederlandse markt, met als hoogtepunt de organisatie van de STIHL TIMBERSPORTS® World Trophy in Rotterdam. De doelstellingen waren:
1. Genereren van PR-aandacht voor TIMBERSPORTS® voorafgaand aan en tijdens de World Trophy.
2. Gebruik van PR om kaartverkoop te stimuleren voor volle tribunes tijdens de tv-registratie.
3. Zoeken naar samenwerkingen met mediapartners ter promotie van TIMBERSPORTS®.
4. Organisatie van een persevent met belangrijke Nederlandse media.

Inzichten en strategie

De inzichten en strategie achter onze benadering waren gebaseerd op de ontvangen doelgroepschetsen van STIHL internationaal. Naast de traditionele doelgroepen zoals de STIHL-fan (ambassadeur van het merk en de machines), de algemene sportfan (woonachtig in Zuid-Holland) en de stedelijke inwoner (woonachtig in Rotterdam), heeft SportVibes een extra doelgroep toegevoegd: de gewone man/vrouw - een publiek met grote interesse in entertainment, reality en actualiteiten. Deze groep is enthousiast over de sportcultuur en bijbehorende achtergrondverhalen, wat resulteert in een unieke combinatie die veel media aanspreekt.

We hebben onze persaanpak aangepast door niet alleen traditionele sportmedia te benaderen, maar ook de entertainmentrubrieken en actualiteitenprogramma’s. Met een focus op entertainment en lifestyle hebben we verhalen van atleten gedeeld, waardoor een breed publiek zich kon identificeren met de sport en de atleten. Zo portretteerden we o.a. het getrouwde Timbersportstel Rik & Saskia van Drielen en de houthakkende broer en zus Eelco & Kim de Beer. Door deze aanpak hebben we aanzienlijke aandacht weten te genereren, zowel op televisie als op de radio: o.a. RTL 4 (EditieNL, RTL Nieuws), SBS6 (Hart van Nederland, Shownieuws), RTV Rijnmond, NPO Radio 2, Qmusic, SLAM!, Telegraaf, AD.

De introductie

De introductie van STIHL TIMBERSPORTS® in Nederland verliep in drie fasen, met als doel om de sport op een creatieve manier onder de aandacht te brengen en interesse te wekken bij zowel media als het grote publiek.

Fase 1: Roadshow/Try-out events voor de gewone man/vrouw bij andere grote sportevenementen met vergelijkbare doelgroepen: PDC Premier League Darts, GLORY Kickboxing, HYROX Rotterdam (fitnesswedstrijd) en Outdoor Valley Obstacle Run. Op verschillende locaties in de regio Rotterdam konden mensen zelf kennismaken met de houthaksport en ervaren wat STIHL TIMBERSPORTS® inhoudt.

Fase 2: PR-event voor traditionele pers, influencers (John de Wolf, Mitchel Viljeer – Rotterdamse Glimlach, RARKO10) én passanten. Dit evenement vond plaats op een unieke locatie, de Rotterdamse Markthal, en bood de aanwezigen de mogelijkheid om de sport zelf uit te proberen onder begeleiding van Redmer Knol, de enige Nederlandse deelnemer aan de World Trophy. Redmer Knol is een talentvolle Fries die al enkele jaren meedraait in de top van het competitief houthakken. Met eigen videoproducties en teaser content hebben we Redmer als ‘Dutch Hero’ gepositioneerd. Geïnteresseerde media (o.a. RTL 7, NPO Radio 1, Qmusic, AD) spraken meerdere malen met Redmer die uitleg gaf over de sport en op deze manier uitgroeide tot lokale held.

Fase 3: TIMBERSPORTS® World Trophy. Het driedaagse evenement in de RDM Onderzeebootloods (vr: Rookie World Championship, za: International Women Cup + World Trophy, zo: Benelux Championship) gaf Nederlanders de kans om de sport in zijn puurste vorm te ervaren.

www.sportvibes.nl

www.stihl.nl

www.dutchpr-awards.nl

Dit is een inzending voor de Dutch PR Awards 2024.

Lees alles over de Dutch PR Awards 2024 en hoe in te sturen hier

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




 

Lees ook:

Isha van Egmond: soms maken we het nieuws zelf

21-06-2026 | 11:10:00
Isha van Egmond is Teamlead PR bij Mediatic. Zij is genomineerd voor PR Talent van het Jaar 2026 bij de Dutch PR Awards. We spreken haar

Isa van Schaik: PR mag vaker buiten de lijntjes kleuren

18-06-2026 | 14:40:20
Isa van Schaik is pr-manager en marketeer bij nxt agency. Zij is genomineerd voor PR Talent van het Jaar 2026 bij de Dutch PR Awards. We spreken haar.

Kiki Hirschfeldt: Goede PR begint met realisme

18-06-2026 | 08:54:00
Kiki Hirschfeldt is eigenaar van Coebergh Communicatie & PR. Zij is genomineerd voor PR Persoon van het Jaar 2026 bij de Dutch PR Awards.

Anja van Beijnum: Vertrouwen blijft het sterkste PR-middel

17-06-2026 | 09:04:00
Anja van Beijnum is Public Relations & Corporate Communications bij Salesforce Benelux. Zij is genomineerd voor PR Persoon van het Jaar 2026

Angela Looyé: We zorgen voor zekerheid in onzekere situaties

16-06-2026 | 17:17:00
Angela Looyé is manager Corporate Communications bij Eurocross Assistance. Zij is genomineerd voor Woordvoerder van het Jaar 2026 bij de Dutch PR Awards.
 


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

ZONDAG: Vijftien nieuwe Benelux shortlist noteringen

21-06-2026 | 09:41:00
Cannes Lions 2026 maakt deze week de shortlists per categorie bekend. Update: Vijftien nieuwe Benelux shortlist noteringen

Bob Koigi: Cannes Lions in het AI-tijdperk

19-06-2026 | 19:04:00
Flexibiliteit in budgetten staat daarbij centraal: 85 procent verwacht ook in 2026 tussentijdse bijstellingen.

Kruidvat komt met zomerbestemmingcampagne

19-06-2026 | 18:10:35
Vanuit de campagnegedachte Inslaan voor we op vakantie gaan, verbreedt Kruidvat haar zomercampagne dit jaar naar de volledige zomerperiode

Friday Foundry organiseert Cannes-editie

19-06-2026 | 11:40:00
Vrijdag 26 juni organiseert Friday Foundry een sessie in Cannes waarbij opkomend en jong talent met meer ervaren professionals van creatieve bureaus samenkomen om ervaringen uit te wisselen

Happy Horizon wint zilver en brons bij internationale AI Comms Awards

19-06-2026 | 10:24:00
Happy Horizon heeft twee internationale AI Comms Awards gewonnen tijdens de eerste editie van de prijsuitreiking in Londen
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Daan Dekkers

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.