[Dutch PR Awards 2024] HvdM Public Relations winnaar ZILVER in B2B

Naam Case: De Snel Thuis-aanpak | Inzender: HvdM Public Relations | Categorie: B2B

Deze inzending kreeg op woensdag 26 juni zilver in de categorie B2B. 

De jury: 

Ontzettend creatieve PR-insteek waarmee landelijke media bereikt werd. In combinatie met een tailormade PA benadering. Met fantastisch resultaat.

Hier lees je de winnende case:

Kun jij HvdM Public Relations introduceren?

Doordacht, helder en resultaatgericht. Dat is HvdM Public Relations. We zijn sterk in het ontwikkelen én uitvoeren van PR-campagnes met maatschappelijke impact. Voor de overheid en het bedrijfsleven. Dat doen we al 70 jaar. Ons doel: de doelstellingen van onze klanten bereiken door mensen in beweging te brengen. En daarmee de wereld een beetje mooier maken.

Wie was de opdrachtgever?

Bouwbedrijf Van Wijnen.

De briefing en de doelstellingen

De briefing van Van Wijnen was letterlijk 1 zin van de CEO in een videocall: Zorg ervoor dat binnen een half jaar 40 gemeenten interesse hebben in de betaalbare woningen uit de woningfabriek van Van Wijnen. Want met de woningen uit de woningfabriek kunnen zij snel en betaalbaar woningen bouwen die zo hard nodig zijn in Nederland.

Inzichten en strategie

Meer betaalbare woningen bouwen. Dat is dé opdracht voor 342 gemeenten in Nederland. Ook wethouders en gemeenteambtenaren willen zo snel mogelijk betaalbare woningen realiseren voor hun inwoners. Dat kan met betaalbare woningen uit de woningfabriek van Van Wijnen. Tegelijkertijd lossen die kant-en-klare woningen het personeelstekort bij gemeenten niet op.

Dat vormde ons eerste inzicht: bij veel gemeenten is simpelweg niet voldoende menskracht voor de vergunningsprocedures en de communicatie met omwonenden. Hoe we dat oplosten? Met een slimme positionering. We zetten niet de betaalbare woningen, maar de aanpak om wethouders en gemeenteambtenaren te ontzorgen, centraal in onze strategie. Met de Snel Thuis-aanpak bood Van Wijnen gerichte hulp. Bijvoorbeeld bij het voorbereiden van de vergunningsaanvraag en juridisch advies.

Inzicht 2: je neemt hulp niet van iedereen aan. Al is de woningnood nog zo hoog. Daarom kozen we voor een hyperpersoonlijke aanpak. Door wethouders en gemeenteambtenaren direct en persoonlijk aan te spreken, wisten zij zeker dat de oplossing van Van Wijnen ook echt voor hén bedoeld was.

Inzicht 3: media-aandacht helpt gemeenten om tot actie over te gaan. Met het blootleggen van het maatschappelijk sentiment, maakten we duidelijk dat Nederland enthousiast zijn over de Snel Thuis-aanpak

De case

Om te beginnen ontving iedere wethouder RO/Wonen een opvallende pop-upkaart met een begeleidende, persoonlijke brief. Daarin refereerden we aan de woonopgave van hun gemeente en hoe de Snel Thuis-aanpak daarbij kan helpen. Een contactpersoon van Van Wijnen uit de regio ondertekende de brief. Met 342 gemeenten in Nederland was dat een flinke klus.

Ook met een gerichte LinkedIn-campagne en aandacht in vakmedia kregen we gemeenten in beweging. We benutten hiervoor het See, Think, Do, Care-model. Dat werkte. Zodra we de aandacht hadden getriggerd, bleven we wethouders en ambtenaren boeien. Uit de webstatistieken bleek dat zij echt de tijd namen voor de content. Bijvoorbeeld voor het stappenplan en de verhalen van gemeenten die al met de Snel Thuis-aanpak werken. Kortom, de content die we maakten, sprak de doelgroep aan.

9 op de 10 Nederlanders wil een straatje erbij
Met ‘een straatje erbij’ koppelden we het aanbod van Van Wijnen aan de actualiteit. Want het Economisch Instituut voor de Bouw berekende dat ‘een straat erbij in iedere stad of dorp’ de woningnood snel vermindert. Om de Snel Thuis-aanpak óók via de media onder de aandacht te brengen bij gemeenten, deden we representatief onderzoek onder bijna 1600 respondenten. Want zitten Nederlanders wel te wachten op ‘een straatje erbij’? Nou, ze staan nog net niet te springen. Want 9 op de 10 (!) Nederlanders vinden ‘een straat erbij’ een goed idee.

www.hvdm.nl

www.dutchpr-awards.nl

Dit is een inzending voor de Dutch PR Awards 2024.

Lees alles over de Dutch PR Awards 2024 en hoe in te sturen hier

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




 

Lees ook:

Vijf genomineerden voor Woordvoerder van het Jaar 2026

31-05-2026 | 00:00:00
Vijf genomineerden voor Woordvoerder van het Jaar 2026: De genomineerden zijn Angela Looyé, Claudia Metz, Martijn de Graaf, Petra Kok, Steven van Gils

Vijf genomineerden voor PR Persoon van het Jaar 2026

26-05-2026 | 16:10:00
PR Persoon van het Jaar 2026: De genomineerden zijn Denise van Ooijen, Kiki Hirschfeldt, Jacqueline Bosselaar, Jacob van der Vlugt, Anja van Beijnum

Vijf genomineerden voor PR Talent van het Jaar 2026

26-05-2026 | 13:10:00
PR Talent van het Jaar 2026: De genomineerden zijn Isa van Schaik, Steven Floris, Isha van Egmond, Doron Beuns, Rosalie Smit

Marketing Report opent inzenden en voordragen Dutch PR Awards 2026

19-04-2026 | 23:18:00
Met veel plezier opent Marketing Report samen met founding partners Media Info Groep en PR Dashboard inzenden en voordragen Dutch PR Awards 2026

Dutch PR Awards Jury 2026: Yolanda van Die voorzitter

26-02-2026 | 13:54:00
Marketing Report maakt de jury van de Dutch PR Awards bekend. Juryoorzitter is Yolanda van Die, CMO a.i. bij Centraal Beheer.
 


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Ariston keert terug als trappistenfrisdrank

09-06-2026 | 15:40:05
Ariston werd gelanceerd als extra inkomstenbron in de naoorlogse jaren en krijgt nu een vervolg als trappistenfrisdrank onder toezicht van de monniken.

Robert Verberne: AI versterkt vakmanschap, niet andersom

09-06-2026 | 15:15:11
Robert Verberne is co-CEO van Wenneker Amsterdam. In dit interview deelt hij de visie van Wenneker Amsterdam op AI en hoe dit hun klanten ten goede komt

Being There maakt WK-campagne voor Dr. Oetker

09-06-2026 | 14:59:04
De campagne laat zien hoe voetbalfans uit verschillende landen in hun rituelen en reacties vaak meer op elkaar lijken dan ze zelf denken.

[Vacatures] The Invaders zoekt een Campaign Lead / Projectmanager

09-06-2026 | 11:20:00
The Invaders is per direct op zoek naar Campaign Lead / Projectmanager

Frank van Oudhuizen Strategy Director Zandbeek

09-06-2026 | 11:10:59
Van Oudhuizen werkt sinds vorig jaar bij het Eindhovense bureau. Daarvoor runde hij 10 jaar een boutique agency
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Saskia van Weert

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.