Dutch Digital Design en Erasmus starten AI-onderzoek

Twee scripties brengen invloed AI op creatieve sector in kaart

De Erasmus Universiteit is in samenwerking met Dutch Digital Design een onderzoek gestart naar de impact van AI op creatieve bureaus. Twee scriptieprojecten brengen in kaart hoe AI werkprocessen verandert en de rol van bureaus binnen de keten beïnvloedt.

Het onderzoek richt zich op vragen over de toegevoegde waarde van creatieve bureaus in een tijd waarin AI content genereert, campagnes optimaliseert en strategische analyses uitvoert.

AI verandert interne structuren en marktrollen

Onderzoeker Sanya Gupta onderzoekt de invloed van AI op de interne organisatie van bureaus, zoals teamstructuur, besluitvorming en creatieprocessen. Simon Röhrs richt zich op de verschuivende verhoudingen tussen bureaus, merken en mediapartners onder invloed van AI.

Dutch Digital Design levert netwerk en praktijkinzichten

Het onderzoek wordt ondersteund door Dutch Digital Design, dat een netwerk van 35 Nederlandse digitale bureaus vertegenwoordigt. De onderzoekers verzamelen praktijkinzichten via gesprekken met agency-leiders en AI-experts. De resultaten worden eind juni gepresenteerd aan de deelnemende bureaus.

Matthijs Leendertse, wetenschappelijk lector Erasmus Universiteit: "AI heeft het potentieel om de werkwijzen binnen de creatieve sector ingrijpend te veranderen. De bureaus die AI strategisch integreren, kunnen een leidende rol gaan spelen. Dit onderzoek biedt inzichten in hoe de creatieve industrie zich kan aanpassen aan een dynamische markt."

Suzanne Visser, voorzitter Dutch Digital Design: "AI transformeert de manier waarop creatieve bureaus werken en daagt ons uit om nieuwe paden te verkennen. Dit onderzoek geeft ons niet alleen inzichten in de impact van AI, maar helpt ook om richting te geven aan de rol van creativiteit in een technologisch gedreven toekomst. Dutch Digital Design wil kennis en praktijk verbinden, wat een waardevolle basis vormt voor strategische beslissingen in de sector."

www.dutchdigital.design

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




Lees ook:

New Dutch Wave opent Dutch House in Londen

14-04-2026 | 15:00:00
Daarmee krijgt het evenement voor het eerst een officieel Nederlands podium in Londen, waar creativiteit, innovatie en cultuur samenkomen.

Creative Jam op Dutch Design Week richt zich op misinformatie

09-10-2025 | 11:26:00
Tijdens de Dutch Design Week in Eindhoven nemen studenten uit het hele land het op tegen misinformatie en fake news, versterkt door AI

Dutch Digital Design verwelkomt vijf partnerbureaus

06-08-2025 | 11:53:00
Stichting Dutch Digital Design breidt uit met vijf partners: De Jongens Van Boven, dotdotdash, G2K, thonik en Total Design.

Nederlandse bureaus prominent aanwezig op SXSW London

26-05-2025 | 14:28:00
Meer dan 200 Nederlandse creatieven, merken en bureaus reizen af naar Londen

Volgende stap in groei Dutch Digital Design met extra bestuurslid

03-04-2025 | 11:41:16
Tijd voor een duo-interview met Dominique en Suzanne over deze stap


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Jim Abbring: Finally zoekt spanning in creatie

21-04-2026 | 12:10:00
In gesprek met interviewer Bas Vlugt gaat het over de rol van nieuwsgierigheid in het creatieve proces, de samenwerking met klanten en hoe het vak verandert onder invloed van technologie en verwachtingen.

NN breidt podcastreeks uit met Mauritshuis-serie

21-04-2026 | 11:56:00
In deze vierde serie staat de geschiedenis van het museumgebouw centraal, met Splinter Chabot als presentator.

SuperRebel.Agency lanceert campagne attractie This is Holland

21-04-2026 | 11:11:00
De campagne moet de merkbekendheid vergroten en meer bezoekers aantrekken, zowel uit binnen- als buitenland.

Rein van der Ven: Lekker wakker worden, met een Clio Award

21-04-2026 | 11:01:52
Marketing Report is in alle vroegte in Haarlem en spreekt met Rein van der Ven, Creative Director bij Havas Lemz, over de campagne Nederland valt uit voor de Rijksoverheid

Bente nieuwe gezicht van Vodafone

21-04-2026 | 07:28:00
Vodafone start een campagne met zangeres Bente waarin de Unlimited-bundels centraal staan. De campagne maakt deel uit van een bredere positionering onder de noemer Alleen bij Vodafone
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Lieselot Berentzen

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.