Dorkas Koenen verlaat Rabobank

Dorkas Koenen verlaat medio mei 2026 Rabobank Groep. Dit maakte hij via zijn eigen LinkedIn bekend. Dorkas Koenen werd in december 2016 Chief Marketing Officer (CMO) en Executive Vice President bij Rabobank Groep. Er is (nog) niet bekend gemaakt wie de CMO-rol bij Rabobank Groep zal overnemen.

De Rabobank Groep-CMO was eerder in de bancaire wereld actief: van 2003 tot 2006 werkte hij bij Fortis en van 2006 tot 2010 was hij Head of Global Marketing bij Robeco, waarna hij 7 jaar CMO was bij energiebedrijf Essent.

Ruimte en rust

Dorkas Koenen stelt zelf bewust na intensieve jaren een periode van ruimte en rust in te lassen en in de zomer tijd te nemen voor reflectie. Hij geeft daarbij aan geen afscheid te willen nemen van het marketingvak. Hij noemt zijn functie bij Rabobank Groep een toonaangevende, klant- en datagedreven, cross-functionele marketingfunctie binnen Rabobank Retail Nederland, waar collega's met plezier werken.

Campagnes

Rabobank Groep voerde de afgelopen jaren campagnes onder de noemer Financieel Gezond Leven en positioneerde zich als de coöperatieve Rabobank, Onze Bank en deed onder meer aan activaties als de Rabo Sportactie en sponsorde onder meer Team Visma Lease a Bike bij de Tour de fRance en TeamNL. Rabobank Groep switchte in 2024 van DDB Amsterdam naar Dentsu Creative. Mindshare (WPP Media) is sinds 2023 het (digitale) mediabureau.

Dorkas Koenen staat in de Marketing250 2026 op plek 9.


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Maaike Maes HR Manager Springbok

18-05-2026 | 16:04:03
Maaike Maes maakt de overstap van VML, waar zij werkzaam was als Talent Director. Bij Springbok volgt zij Sonia op, die de afgelopen jaren verantwoordelijk was voor de HR-administratie en processen.

Anouk Lokhorst CDMO bij L’Oréal Benelux

18-05-2026 | 14:27:00
Anouk Lokhorst volgt Marc Duquesnoy op, die na ruim 3,5 jaar overstapt naar het hoofdkantoor van L’Oréal Groupe in Parijs.

Christel Gerssen keert terug bij TEAM LEWIS

18-05-2026 | 11:03:54
In haar rol richt zij zich onder meer op influencermarketing en creatorcampagnes voor merken.

Eefke Hendrix verlaat Hearst Netherlands

15-05-2026 | 18:14:00
Eefke Hendrix heeft Hearst Netherlands verlaten. Zij was bijna 22,5 jaar werkzaam voor de uitgever

SEO blijft het hoogste ROI-kanaal voor MKB in 2026

11-05-2026 | 09:23:49
In 2026 worden veel kleine en middelgrote ondernemingen (MKB) gedwongen te werken met strakkere budgetten, meer concurrentie
 

Dit artikel is gepubliceerd door: David de Jong

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.