Dit zijn de winnaars van de AMMA Awards 2024

In de avond van 16 mei werden in het Koninklijk Theater Tuschinski in Amsterdam voor de 23ste keer de Annual Masters of Media Awards, kortweg AMMA Awards, uitgereikt. In een uitverkocht theater werden in dertien categorieën, verdeeld over vier domeinen, de beste media- en marketingprestaties van het afgelopen jaar bekroond. De presentatie lag dit jaar in handen van Hélène Hendriks.

Winnaars van de avond

De grote winnaar van de avond was dentsu, dat maar liefst vier AMMA Awards mee naar huis mocht nemen, waaronder die van Bureau van het Jaar. Volgens de jury: "Met hun consistente positionering en doortastende marktbenadering heeft dentsu in de afgelopen jaren zichzelf stevig op de kaart gezet. Ze tonen indrukwekkende cijfers op het gebied van omzet en klantengroei, maar ze staken ook boven de andere inzendingen uit als het ging om het stimuleren van goed werkgeverschap."

Ook de bureaus binnen GroupM (Wavemaker, Mindshare & EssenceMediacom) vielen flink in de prijzen en sleepten meerdere onderscheidingen in de wacht. Jasper van Lingen (StudioM) is bekroond tot YIM Talent van het Jaar en Global Media & Entertainment mag zich Media-Exploitant van het Jaar 2024 noemen.

Verdieping in de inhoud

Voor branchevereniging VIA was dit het eerste jaar dat zij de AMMA Awards organiseerden. 

Saskia Baneke-Delfgaauw, VIA-directeur: "Allereerst felicitaties aan de winnaars! Een AMMA winnen is een hoogtepunt in je carrière. Samen met de AMMA-commissie hebben we de afgelopen maanden hard gewerkt en geïnvesteerd in het toevoegen van extra inhoudelijke verdieping. Mede dankzij onze samenwerking met Brave Media hebben we met video’s de verhalen achter de cases nog beter uitgelicht en dat heeft de kwaliteit van de competitie echt verhoogd. Aan ons nu de uitdaging om de lat voor volgend jaar nog hoger te leggen, terwijl we tegelijkertijd onze doelgroep verbreden. We zouden graag meer cases verwelkomen van lokale, zelfstandige bureaus met een digitale footprint. Er wordt in Nederland zo veel mooi, innovatief en onderscheidend werk gemaakt, dat moeten we met elkaar delen en vieren."

Alle winnaars op een rij:

  • Beste Performance door Media:

EssenceMediacom - IKEA
Significante omzetgroei bij IKEA door inzicht in de incrementele waarde van extra media-investeringen 

Acceleration Nordic

  • Beste gebruik van Data & Technologie:

Wavemaker - Hills Pet Nutrition
Worlds first cross-media, cross DSP AI tool for Awareness impact optimalisation

CoPilot & GroupM

  • Beste Research:

Nationaal Media Onderzoek
Het NMO Luisteronderzoek

Ipsos I&O en Kantar Media

  • Beste Inzet van een Medium:
    Mindshare - Unilever
    SheaMoisture #haartok
    Aidem agency, SheaMoisture
  • Beste Smart Impact:
    Weber Shandwick – Pedigree (Mars Nederland)
    Pedigree Dogfishing
  • Beste Media-Innnovatie:
    EssenceMediacom - Porsche Nederland
    Elegance in Motion: How AI and Insights Captured the Hearts of Porsche Driven Females.
    StudioM
  • Beste Content- en Engagementstrategie:
    dentsu & bol
    Hoe bol blije koppies creëert met een magisch Sinterklaasfeest
    DEPT, MeMo², Jabadoo, DPG, de Reclamefabriek, Bright River, FemmeFab
  • Beste Collaboration:
    Wavemaker - Perfetti Van Melle
    Mentos Grote Prijs van Nederland. Een partnership waar muziek in zit!
    StudioM, DPG Brand Studio
  • Beste Mediastrategie:
    dentsu - Heineken
    Heineken’s omarming van Nederlandse gezelligheid 
    Boomerang Agency, Le Pub, We Are First, Sunshine & Sausages, Newslab, Kantar
  • Media-exploitant van het Jaar:
    Global Media & Entertainment
  • Bureau van het Jaar:
    dentsu
  • Adverteerder van het Jaar: 

    bol  
    Hoe bol met lef en focus de jongere doelgroep opnieuw aan zich heeft weten te binden
    dentsu, Dept, &.agency, MeMo2

  • YIM Talent van het Jaar
    Jasper van Lingen
    StudioM

www.vianederland.nl

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




Lees ook:

Lemon Scented Tea organiseert event over CX en EX

20-04-2026 | 12:30:17
Tijdens het CXbyEX Event staat de vraag centraal hoe organisaties hun merkbelofte beter kunnen laten aansluiten op de interne cultuur.

Marketing Report opent inzenden en voordragen Dutch PR Awards 2026

19-04-2026 | 23:18:00
Met veel plezier opent Marketing Report samen met founding partners Media Info Groep en PR Dashboard inzenden en voordragen Dutch PR Awards 2026

Cannes Lions presenteert juryline-up 2026

17-04-2026 | 11:01:17
Volgens de organisatie weerspiegelt de samenstelling van de jury hoe het vakgebied zich ontwikkelt.

Laatste plekken voor seminar over YouTube en video

16-04-2026 | 09:55:05
Deelnemers krijgen inzicht in hoe bestaande creaties beter kunnen presteren en hoe targeting op de juiste context bijdraagt aan effectievere campagnes

Adwise organiseert Expert Talk over AI-klantreis

16-04-2026 | 09:33:00
In de sessie gaat Adwise in op hoe deze ontwikkeling de zichtbaarheid van merken beïnvloedt.


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Jim Abbring: Finally zoekt spanning in creatie

21-04-2026 | 12:10:00
In gesprek met interviewer Bas Vlugt gaat het over de rol van nieuwsgierigheid in het creatieve proces, de samenwerking met klanten en hoe het vak verandert onder invloed van technologie en verwachtingen.

NN breidt podcastreeks uit met Mauritshuis-serie

21-04-2026 | 11:56:00
In deze vierde serie staat de geschiedenis van het museumgebouw centraal, met Splinter Chabot als presentator.

SuperRebel.Agency lanceert campagne attractie This is Holland

21-04-2026 | 11:11:00
De campagne moet de merkbekendheid vergroten en meer bezoekers aantrekken, zowel uit binnen- als buitenland.

Rein van der Ven: Lekker wakker worden, met een Clio Award

21-04-2026 | 11:01:52
Marketing Report is in alle vroegte in Haarlem en spreekt met Rein van der Ven, Creative Director bij Havas Lemz, over de campagne Nederland valt uit voor de Rijksoverheid

Bente nieuwe gezicht van Vodafone

21-04-2026 | 07:28:00
Vodafone start een campagne met zangeres Bente waarin de Unlimited-bundels centraal staan. De campagne maakt deel uit van een bredere positionering onder de noemer Alleen bij Vodafone
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Daan Dekkers

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.