Dentsu Creative, KPN en Stichting School & Veiligheid lanceren anti-pestcampagne

Tijdens de Week Tegen Pesten lanceerde KPN de #BeterInternet-campagne en TikTok-talkshow, ontwikkeld door Dentsu Creative Amsterdam. Het thema cyberpesten stond centraal, met gesprekken tussen de host, ervaringsdeskundigen, een expert van Stichting School & Veiligheid, en studenten van het Zadkine College in Spijkenisse. De talkshow maakt deel uit van KPN's missie om een veiliger en socialer internet te creëren, in samenwerking met Stichting School & Veiligheid.

Jaarlijks worden in Nederland zo’n 400.000 jongeren, oftewel 1 op de 5, slachtoffer van online pesterijen. Dit varieert van het verspreiden van roddels en scheldpartijen op sociale media en platforms zoals Twitch, tot fenomenen als bangalijsten en vernedervideo’s. De impact van cyberpesten is vaak diepgaand en langdurig. Het bespreekbaar maken van deze gevolgen is cruciaal om verandering teweeg te brengen.

Dave Fauenfelder, VP Brand, Marketing, Communication & Sponsorships bij KPN: 'Het doel van de online talkshow is om het mentale welzijn van jongeren centraal te stellen en hen handvatten te bieden wanneer zij met online problematiek te maken krijgen. Door de gesprekken daadwerkelijk te voeren met en voor de doelgroep en de juiste experts en hulporganisaties erbij te betrekken, hopen we de drempel naar hulp voor jongeren te verlagen."

Sanna de Boer, communicatieadviseur bij Stichting School & Veiligheid: "Als initiatiefnemer van de Week Tegen Pesten richten we ons op het onderwijs. We ondersteunen en inspireren docenten om actief aan de slag te gaan met het onderwerp. We willen leerlingen bewust maken van de impact van roddels en pestgedrag, ook online. Wat online gebeurt, heeft immers direct invloed op de sfeer in de klas. Met dit project brengen we onze boodschap vanuit de klaslokalen naar de online platforms waar de problematiek ontstaat of doorgaat. Dat maakt het extra waardevol, zowel voor jongeren als voor docenten."

Snippets worden gedeeld op de social kanalen van KPN. De gehele aflevering is hier terug te zien.

Credits:

Klant: KPN | Strategie en Creatie: Dentsu Creative | Mediastrategie en inkoop: A Bigger Circle | Productiemaatschappij: Magenta Films | Regisseur: Roel de Groot | Editor: Rens Polman | Motion design: After it Moves | Met extra dank aan Stichting School & Veiligheid, Zadkine College Eikenlaan Spijkenisse

www.dentsucreative.amsterdam

www.kpn.com

www.schoolenveiligheid.nl

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




 

Lees ook:  


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Dentsu ontwikkelt campagne: Tijd voor Defensie

06-05-2026 | 15:06:00
Het ministerie van Defensie lanceert een campagne gericht op jongeren binnen de bredere Tijd voor Defensie-aanpak.

Closed on Monday en De Ronners aan slag voor Ahrend & Gispen

06-05-2026 | 12:39:00
Ahrend & Gispen hebben na een pitchtraject gekozen voor een samenwerking met zowel De Ronners als Closed on Monday.

Snakeware versterkt focus op AI en dataarchitectuur

06-05-2026 | 11:19:24
Sinds 27 maart heeft Henk Douwe van der Vaart de dagelijkse leiding van het bedrijf op zich genomen als directeur.

[Vacatures] Follo zoekt een Head of Media

06-05-2026 | 10:39:00
Follo is per direct op zoek naar Head of Media - 32-40 uur | Hybride werken vanuit Utrecht

[Vacatures] Follo zoekt een Senior Mediastrateeg

06-05-2026 | 10:23:00
Follo is per direct op zoek naar Senior Mediastrateeg- 32-40 uur | Hybride werken vanuit Utrecht
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Lieselot Berentzen

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.