[Column] John Meulemans: Appstore van OpenAI werpt blik op toekomstige dienstverlening bureauwereld

De vorige week door OpenAI gelanceerde appstore stond direct vol met allerlei GPTs, ofwel op maat gemaakte kleine versies van ChatGPT, vaak met een specifiek doel. Het markeert een keerpunt in de dienstverlening van bureaus.

Los van GPTs die je helpen met het maken van cocktails, gerechten of kunst, staat er een grote hoeveelheid GPTs klaar om je te ondersteunen bij concepting, content creatie, het runnen van een start-up of het ontwikkelen van een influencer marketing strategie.

Deze ontwikkelingen transformeren fundamenteel hoe bureaus opereren. GPTs bieden nieuwe mogelijkheden voor automatisering, personalisatie en schaalbaarheid, wat leidt tot snellere, accuratere en klantgerichte oplossingen. Terwijl creativiteit en menselijke intuïtie essentieel blijven, opent de integratie van GPTs de deur naar een nieuw tijdperk van geavanceerde, op maat gemaakte diensten.

Dit is exact de reden waarom ik eigen GPT ontwikkelde. Als influencer marketing specialist van het eerste uur modelleerde en trainde ik mijn Influencer Marketing Strategist GPT aan de hand van mijn visie en eigen content zoals whitepapers, keynotes en podcasts. En nu helpt de GPT merken, bureaus en andere organisaties die strategisch aan de gang willen met influencer marketing en virtuele merkambassadeurs.

Deze ontwikkelingen transformeren fundamenteel hoe bureaus opereren. GPTs bieden nieuwe mogelijkheden voor automatisering, personalisatie en schaalbaarheid, wat leidt tot snellere, accuratere en klantgerichte oplossingen. Terwijl creativiteit en menselijke intuïtie essentieel blijven, opent de integratie van GPTs de deur naar een nieuw tijdperk van geavanceerde, op maat gemaakte diensten.

John Meulemans is Strategy Director & Partner bij Endeavour

www.endeavour.nl

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




Lees ook:

alpha.one haalt 1,8 miljoen euro op voor AI-platform

05-05-2026 | 15:18:00
De investering wordt ingezet om de technologie verder te trainen en uit te bouwen.

VRT, DPG Media en Play komen in Vlaanderen met AI-label

04-05-2026 | 15:53:00
De Vlaamse publieke omroep VRT toont voortaan een AI-label wanneer beelden of audio met artificiële intelligentie zijn gemaakt om de werkelijkheid na te bootsen

[Vacatures] ACT.agency zoekt een Social Media Manager

04-05-2026 | 11:42:00
ACT.agency is per direct op zoek naar Social Media Manager - Amsterdam

AI AM breidt uit en wijst op AI-achterstand Nederland

23-04-2026 | 15:42:12
Volgens de initiatiefnemers wijst die groei op een bredere uitdaging: de adoptie van AI in Nederland blijft achter door een gebrek aan infrastructuur.

Deze merken hebben de beste AI-reputatie

23-04-2026 | 13:32:00
Tijdens het M100 Event lanceerde Marketing Report de Merken500. De maand gaan we een deel van de achterliggende data bekendmaken. In deze vierder deelpublicatie earned media. Datapartner is Ainigma, de meetperiode is oktober 2025


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Tim Visser: Guess | Levi’s | Fanta

06-05-2026 | 09:17:37
[The International] Founder en Creative Director met melk. bespreekt drie internationale campagnes

Dentsu ontwikkelt Rabo Confession Club voor Rabobank

05-05-2026 | 17:06:00
Rabobank kiest ervoor om in communicatie niet alleen succesverhalen te tonen, maar juist ook de missers van ondernemers.

S.Pellegrino maakt van flessenlabels gespreksstarters

05-05-2026 | 16:17:00
Nu drankenmerken steeds vaker inzetten op belevingsgerichte storytelling, plaatst S.Pellegrino gesprek en verbinding centraal in zijn nieuwste campagne.

mJourney en Intratuin schalen winkelcampagnes op

05-05-2026 | 14:49:58
Met een combinatie van hyperlokale displaycampagnes, DOOH en footfallmeting wordt de folderaanpak digitaal doorgetrokken en meetbaar gemaakt.

John Deere kent VML Partner-status toe

05-05-2026 | 12:29:45
Leveranciers met een hoge score komen in aanmerking voor langdurige samenwerking.
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Saskia van Weert

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.