[Column] Jerome Kuijken: Ome Johan

Toen ik in de jeugd van ASV Schellingwoude voetbalde, kwam het er qua wedstrijdstrategie hierop neer: we moesten van onze trainer Ome Johan altijd het onverwachte verwachten en van onze eigen kracht uitgaan. Onze trainer had er volgens mij niet voor doorgeleerd. Dat vond niemand erg. Hij deed gewoon zijn best om een stel jochies wat bij te brengen over voetbal. Ik was 8. Sowieso was alles onverwacht wat er op dat moment in mijn leven gebeurde. Maar met dat andere strategische inzicht kon ik wel wat. 

Ik moest aan Ome Johan denken toen ik vorige week hier de discussie over Jumbo las. Ze vergeleken hun prijzen in een advertentie met die van Albert Heijn. De meningen waren verdeeld. Sommigen vonden dat het vergelijken van prijzen misschien op korte termijn werkt in de perceptie van consumenten. Maar dat het op lange termijn slecht is voor het merk. Anderen vinden het reclame voor de concurrent en daarom sowieso geen goed idee. 

Volgens mij wordt Jumbo pas marktleider als ze zich ernaar gaan gedragen. En dan raad ik ze aan om het advies van Ome Johan te volgen. Maar misschien is dat helemaal niet hun doelstelling. Misschien blijven ze zich liever opstellen als bescheiden Brabanders. En is dat de onverwachte strategie die het supermarktlandschap nodig heeft. Had Ome Johan toch gelijk!

www.despeld-partners.nl

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




 

Lees ook:

Jerome Kuijken: LinkedIn aan de Côte d’Azur

13-05-2026 | 15:34:06
Cannes. Nog iets meer dan een maand en dan mogen we weer. En wat heb ik er weer zin in.

Jerome Kuijken: Onze echte vijand is het algoritme

30-01-2026 | 10:32:00
Maar opeens was daar de nieuwe Cup-a-Soup-video met een comeback van Sjors de manager en een woeste Bram Krikke

De Speld & Partners groeit door en kijkt vooruit naar tienjarig bestaan

24-12-2025 | 11:22:00
Marketing Report is in Amsterdam op bezoek bij De Speld & Partners en spreekt met Jerome Kuijken. Het bureau heeft een sterk jaar achter de rug en ziet de vraag naar branded content verder toenemen

De 25 meest gelezen columns van het jaar 2025

22-12-2025 | 17:41:00
Welke onderwerpen raakten dit jaar een snaar bij marketingprofessionals? Het antwoord laat zich lezen in de cijfers

Xumi Heijn: Satire werkt omdat het schuurt én verrast

03-12-2025 | 09:28:00
Wat maakt satire zo’n krachtig middel in communicatie? Waarom blijft een Speld-grap beter hangen dan het gemiddelde nieuwsbericht?
 


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Bob Koigi: AI herdefinieert merkzichtbaarheid

05-06-2026 | 11:17:51
Nu consumenten steeds vaker AI gebruiken voor aanbevelingen en aankoopbeslissingen, moeten merken ook voor de algoritmes zichtbaar zijn

met melk. creatieve partner van Ahead Nutrition

05-06-2026 | 10:43:00
De Rotterdamse partij gaat aan de slag met creatieve communicatie, social content en merkuitingen voor het Duitse snackmerk.

Bitvavo lanceert WAGMI-campagne met $hirak en Jonna Fraser

05-06-2026 | 10:31:46
Met een anthem van $hirak en Jonna Fraser brengt de campagne voetbal, muziek, cultuur en de crypto-community samen.

[Vacatures] Scheepens zoekt een Account Manager

05-06-2026 | 10:06:00
Scheepens is per direct op zoek naar Account Manager

[Vacatures] Scheepens zoekt een Project Manager

05-06-2026 | 09:51:00
Scheepens is per direct op zoek naar Project Manager
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Saskia van Weert

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.