Coca-Cola zet WPP en Publicis tegenover elkaar in review
S4 Capital stort 20 procent in op zwakke vooruitzichten
De grote bureaunetwerken laten deze week een verdeeld beeld zien. Waar vrijwel de hele groep vorige week nog dezelfde kant op bewoog, lopen de koersen nu sterk uiteen. Publicis is met een plus van bijna vijf procent de grootste stijger, terwijl S4 Capital bijna een vijfde van zijn beurswaarde verliest. WPP, Dentsu en Omnicom blijven nagenoeg vlak, Havas wint ruim twee procent. Het nieuws wordt beheerst door een wereldwijde mediareview van Coca-Cola die WPP en Publicis recht tegenover elkaar zet, door een pijnlijke krimp bij S4 Capital, en door de aanhoudende race om AI, data en connected tv.
| Bedrijf | 02/06 | 09/06 | Verschil |
|---|---|---|---|
| WPP (GBP) | 275,84 | 276,70 | +0,3% |
| Publicis (EUR) | 84,95 | 88,90 | +4,7% |
| S4 Capital (GBP) | 43,72 | 35,10 | -19,7% |
| Dentsu (JPY) | 3093 | 3109 | +0,5% |
| Omnicom (USD) | 75,22 | 75,63 | +0,5% |
| Havas (EUR) | 16,85 | 17,20 | +2,1% |
WPP
WPP staat onder druk bij zijn grootste klant. Coca-Cola opent een wereldwijde review van zijn media-, data- en technologieopdracht, een account van naar schatting vier miljard dollar, en nodigt Publicis uit om mee te pitchen. Het Noord-Amerikaanse mediadeel verhuisde vorig jaar al weg bij WPP. Opvallend is de timing: in februari steunde Coca-Cola CMO Manuel Arroyo nog publiekelijk het herstelplan van WPP-topvrouw Cindy Rose, nog geen vier maanden later ligt de opdracht open.
De stemming rond het aandeel was sowieso al kwetsbaar. Goldman Sachs zette een verkoopadvies op WPP, en S4-oprichter Martin Sorrell noemde de voormalige marktleider in de pers "catatonisch". Tegelijk probeert WPP het initiatief te houden op AI. Het lanceert HEX, een creatieve technologiestudio die merken helpt bij het ontwikkelen en uitrollen van AI-toepassingen. De studio bundelt zo'n vijftig creative technologists uit disciplines als architectuur, gaming, beeldende kunst en robotica, en valt onder WPP Production. De koers bleef per saldo vlak.
Publicis
Publicis is de winnaar van de week. Het aandeel brak door de weerstand van 89 euro en staat daarmee zo'n veertien procent hoger dan een maand geleden. Berenberg startte de dekking van het aandeel met een koopadvies en wees op Sapient, Epsilon en de overname van LiveRamp als de bouwstenen achter twintig opeenvolgende kwartalen van bovengemiddelde groei.
Daar komt de uitnodiging van Coca-Cola bovenop. Publicis krijgt de kans om WPP de grootste mediaopdracht van de sector afhandig te maken, een gevecht dat de komende maanden wordt uitgevochten.
S4 Capital
S4 Capital incasseert de zwaarste klap van de week en zakt bijna twintig procent. Tijdens de aandeelhoudersvergadering bevestigde het bedrijf dat het personeelsbestand het afgelopen jaar met ongeveer 800 medewerkers is gekrompen, van rond de 7000 naar zo'n 6200. De oorzaak ligt in zwakke klantbestedingen en wat oprichter Martin Sorrell omschrijft als toenemende geopolitieke en economische onzekerheid. Technologieklanten, goed voor bijna de helft van de omzet, steken hun geld liever in het opbouwen van eigen AI-capaciteit dan in marketing- en technologiediensten.
Voor 2026 rekent S4 op een netto-omzet tussen 632 en 663 miljoen pond, een lichte daling ten opzichte van vorig jaar. De groep stuurt op een margeverbetering en bracht de gemiddelde nettoschuld terug naar 106 miljoen pond, tegen 144 miljoen een jaar eerder. Morgan Stanley verlaagde niettemin zijn koersdoel op de zwakkere vooruitzichten. Lichtpunt zijn nieuwe en uitgebreide relaties met onder meer Asana, Samsung, Visa, Square en HelloFresh.
Dentsu
Dentsu zet zijn lijn op connected tv en programmatic voort. In Zweden verdiept het bureau zijn samenwerking met advertentieplatform Magnite om programmatic inkoop en operationele efficiëntie te verbeteren, onderdeel van een bredere beweging waarin Magnite zich dieper nestelt bij grote streamingdiensten en mediabureaus. In Hongkong zette Dentsu zijn eigen Search 3.0-oplossing in om de AI-zichtbaarheid van Tiger Brokers in zoekresultaten te vergroten. De koers bewoog nauwelijks.
Omnicom
Omnicom bleef vlak, maar trok de aandacht van beleggers. Onafhankelijke analyses bestempelen het aandeel als ondergewaardeerd ten opzichte van de geschatte intrinsieke waarde, terwijl insiders juist licht verkopen. Die combinatie scherpt de vraag aan hoe overtuigend Omnicom zijn fundamentele kracht weet om te zetten in duurzaam rendement. Het concern werkt ondertussen aan een advieslaag die verloren gegane waarde moet terugwinnen, na de overname van IPG en de bijbehorende reorganisatie.
Havas
Havas wint ruim twee procent en bouwt verder aan zijn opvallendste zet van de afgelopen periode. Het eigen platenlabel Volyum krijgt vorm via Virgin Music Group, het label- en distributieonderdeel van Universal Music Group, met Yannick Bolloré als drijvende kracht. Daarmee wil Havas merken en artiesten op een nieuwe manier aan elkaar koppelen. Op de beurs zette het bedrijf bovendien zijn lopende inkoopprogramma van eigen aandelen voort.
Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List
Lees ook:
Havas lanceert eigen platenlabel Volyum
Omnicom zet in op addressable tv
Publicis stijgt na miljardenovername LiveRamp
Dentsu stijgt, WPP krijgt tik op beurs
WPP stijgt ondanks druk; Omnicom in de plus, Havas gesteund door aandeleninkoop
Dit artikel is gepubliceerd door: Bas Vlugt